یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

کمپین برای آزادی کارگران زندانی گروه ملی صنعتی فولاد اهوازاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۶ دی ۱٣۹۷ -  ۶ ژانويه ۲۰۱۹


* کارگران زندانی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز آزاد باید گردند

سه هفته از یورش شبانه نیروهای امنیتی به منازل کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و بازداشتهای گسترده آنان گذشت و همچنان هفت نفر از آنان تحت بازداشت قرار دارند.

علاوه بر این، پس از سرکوب کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، این مجتمع بزرگ صنعتی را به پادگانی نظامی تبدیل کرده اند و روز سه شنبه گذشته محمدرضا نعمت پور را که همراه با جمعی از کارگران در محل شرکت خواهان آزادی همکاران زندانی خود شده بود دستگیر و بلافاصله به زندان شیبان (زندان مرکزی اهواز) منتقل کردند.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد 38 روز در خیابانهای اهواز فریاد حق خواهی ما کارگران و مردم ایران بودند. آنان و کارگران شرکت نیشکر هفت تپه آب به لانه خصوصی سازیهای مافیایی حکومتگرانی بستند که در طول دهه های گذشته با غارتگریها و سیاستهای ویرانگرایانه خود اقتصاد کشوری ثروتمند را به فروپاشی کشانده و میلیونها خانواده کارگری را در فقر و فلاکتی پایان ناپذیر فرو برده اند.

هشت کارگر زندانی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز 38 روز با سخنرانیهای بی باکانه خود در برابر نیروهای نظامی امنیتی و گارد ویژه، فضای اختناق و سرکوب را بیش از پیش در هم شکستند و اینک آماج انتقامجوئی های نهادهای امنیتی و قضائی قرار گرفته اند.

ما امضا کنندگان این بیانیه، هشت کارگر زندانی گروه ملی صنعتی فولاد را نماینده پرشور فریادهای در گلو خفته خود میدانیم و با اعلام همبستگی با فراخوان کارگران این مجتمع بزرگ صنعتی برای آزادی همکاران در بندشان، خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط کریم سیاحی، بهزاد علیخانی، کریم حویزاوی، کاظم حیدری، طارق خلفی، مصطفی عبیات، میثم علی قنواتی، محمد رضا نعمت پور و پایان دادن به فضای نظامی و امنیتی در گروه ملی صنعتی فولاد اهواز هستیم.

برای شرکت در کمپین وارد فرم نگار زیر شوید و بیانیه اعتراضی را امضا کنید

docs.google.com


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست