یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

رانندگان شرکت واحد، نوزدهم دی ماه در طول روز چراغ اتوبوس هایشان را به نشانه اعتراض روشن خواهند نموداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۷ دی ۱٣۹۷ -  ۷ ژانويه ۲۰۱۹در اعتراض نسبت به عدم پرداخت مطالبات مسکن، بازنگری طرح طبقه بندی مشاغل همچنین قطع و کم کردن مزایای مستمر، رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در روز چهارشنبه نوزدهم دی ماه در طول روز چراغ اتوبوس هایشان را به نشانه اعتراض روشن خواهند نمود.

در نتیجه اعتراضات کارگران از سال ۹۲ الی ۹۴ شورای مسکن شهرداری تهران مصوب نمود: تسهیلات مسکن به رانندگان و کارگرانی که تسهیلات مسکن به ایشان تعلق نگرفته، پرداخت گردد. (لینک تصویر مصوبه) اما با افشای املاک نجومی در شهرداری و بعد از آن انتخابات شورای شهر و تعویض مکرر شهردار، در این مدت مدیریت شهرداری و شرکت واحد اتوبوسرانی از اجرای مصوبه مذکور طفره رفته اند.

به رغم کاهش ارزش ریال و افزایش نرخ مایحتاج زندگی بعضا تا چند برابر، طومار اعتراضی رانندگان برای بازنگری در طرح طبقه بندی مشاغل و افزایش حقوق کارگران از سوی وزارت کار، شورای شهر و شهرداری تهران همچنین مدیریت شرکت واحد با وجود پیگیری های متعدد نادیده گرفته شده است. (لینک تصاویر یک دو   سه چهار)

مدیریت شرکت واحد اتوبوسرانی طی دو سال گذشته به مرور مزایای دریافتی کارگران و رانندگان زحمتکش شرکت واحد را قطع و یا از آن کاسته است. تا حدی که کارفرما حق بیمه رانندگان و کارگران واجد شرایط بازنشستگی را با تاخیر حدود ده ماهه پرداخت می کند و بازنشستگی این زحمتکشان با تاخیر صورت می گیرد. و پس از بازنشستگی نیز پاداش پایان کار کارگران بازنشسته (حق سنوات) با تاخیر بیش از شش ماه پرداخت می گردد.

بنابراین سندیکای کارگران‌شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در راستای ایفای نقش نمایندگی خود از همه رانندگان شرکت واحد میخواهد، در اعتراض به وضعیت موجود. روز چهارشنبه ۱۹ دی ماه در طول روز چراغ اتوبوس های خود را روشن کنند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست