یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

نهاد کودکان مقدمند: محمد حسین‌زاده فعال حقوق کودکان باید فورا آزاد شوداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۰ دی ۱٣۹۷ -  ۱۰ ژانويه ۲۰۱۹


* بازداشت فعالین دفاع از حقوق کودکان محکوم است!

بازهم یک فعال مدافع حقوق کودکان به جرم سوادآموزی به کودکان کار و خیابان دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل گردید!
بنا به اطلاعات منتشر شده درشبکه‌‌های اجتماعی، محمد حسین‌زاده دانش‌آموخته‌ مهندسی برق از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ساکن شهر کرج، از فعالین دفتر جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان، در تاریخ ۱۷ دی ماه حوالی ساعت ۷ شب در خیابان انقلاب تهران، توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت گردیده است. مأمورین امنیتی ساعت‌ها تا پاسی از شب، منزل محمد حسین را مورد تفتیش و بازرسی قرار دادند. سپس بدون هیچ توضیح و مدرکی، وی را مقابل چشمان مضطرب پدر و مادرش، با خود به مکانی نامعلومی منتقل کردند.

جمهوری اسلامی با امنیتی کردن فعالیت اجتماعی، با پلمب کردن دفتر جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان و احضار و بازداشت فعالین دفاع از حق کودکان، کارنامه کودک ستیزی خود را سنگین‌تر می‌کند!
دوره توسل به رعب و وحشت گذشته است! اعتراض به فلاکت اجتماعی تحمیلی جمهوری اسلامی در کل جامعه موج می زند. جنبش وسیعی در جامعه برای متوقف کردن و پایان دادن به کار حرفه‌ای کودکان به حرکت در آمده است. مردم بخوبی مسببین بی پناهی و فلاکت کودکان را می‌شناسند.
در حالیکه میلیونها کودک از ادامه تحصیل بازمانده‌اند و بعنوان کارگران خردسال به بازار بیرحم کار پرتاب شده‌اند، ده‌ها فعال مدافع حقوق کودکان به جرم حمابت و دفاع از کودکان کار و خیابان تحت بازجویی و احضار و یا در بازداشت بسر می‌برند و در زندانها در بدترین شرایط، محبوس هستند.

نهاد کودکان مقدمند رفتار امنیتی با فعالین دفاع از حقوق کودکان را شدیدا محکوم می‌کند و خواهان آزادی کلیه فعالین و مدافعین حقوق کودک است. ما موضوع بازداشت محمد حسین‌زاده را به مجامع بین‌المللی ارجاع خواهیم داد.
اعلام می‌کنیم؛ جای فعالین و مدافعین حقوق کودک در زندان نیست! دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی مسئول مستقیم جان محمد حسین‌زاده است.

نهاد کودکان مقدمند
۱۸ دی‌ماه ۱۳۹۷ - ۸ ژانویه ۲۰۱۹


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست