یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پیام شورای مرکزی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) به یاران فدائی!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۰ دی ۱٣۹۷ -  ۱۰ ژانويه ۲۰۱۹


با درود به فدائیان خلق!
شما از برگزاری کنگرهٔ شانزدهم سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) که در مهرماه امسال (۱۳۹۷) برگزار گردید، اطلاع دارید. در این کنگره قراری در مورد چگونگی کنشگری سازمان به تصویب رسید. در قرار مصوب تاکید شده است: "کنگره، بنیان‌گذاری حزب چپ ایران (فداییان خلق) را دستاوردی بزرگ در راه تأمین وحدت صفوف نیروهای چپ ایران دانسته و شورای مرکزی منتخب را موظف کرد تلاش های خود را در جهت تثبیت حزب چپ ایران (فداییان خلق) و تقویت جایگاه آن در سپهر سیاسی کشور به کار گیرد.

کنگره ی شانزدهم سازمان حدود شش ماه بعد از کنگره ی مشترک و تشکیل حزب چپ ایران (فداییان خلق) برگزار شد. در کنگره مشخص شد سازمان نیازمند فرصت زمانی بیشتری برای تحقق اهداف دوره گذار است. از این رو کنگره ی شانزدهم سازمان از زمان تشکیل در مهرماه امسال فاصله ی زمانی حدود یکسال را برای تحقق اهداف دوره ی گذار و پایان بردن آن در نظر گرفت.

قبل از برگزاری کنگره ی مشترک سه جریان، ما نظر شماری از یاران فدائی را نسبت به وحدت سه جریان جویا شدیم. در محدوده مراجعات ما، پاسخ های دریافتی حاکی از نظر مثبت بسیاری از یاران فدائی نسبت به امر وحدت سه جریان بود. از پاسخ ها به این دریافت رسیدیم که شما در امر وحدت سه جریان چپ و پی ریزی حزب جدید با ما همراه هستید. اما ما بر این امر هم آگاه بودیم که هنوز پیوندهای لازم بین حزب و یاران فدائی به وجود نیآمده است.

به باور ما مدت یکسال بعد از کنگره شانزدهم سازمان، فرصت زمانی مناسبی است از یکسو برای ارزیابی از استحکام و تداوم حیات حزب چپ ایران (فدائیان خلق) و از سوی دیگر افزودن برتلاش ها در جهت کاستن از فاصله ها و برقراری پیوندهای ضرور.

یاران!
ما، حزب چپ ایران (فدائیان خلق) را متعلق به یاران فدائی و دیگر نیروهای چپ ایران می دانیم و این انتظار را داریم که شما پشتیان حزب باشید، در تقویت آن بکوشید و در اشاعه دیدگاه و سیاست های آن نقش ایفاء کنید. حزب چپ در پرتو حمایت و فعالیت شما قادر خواهد شد که در میان کارگران، معلمان، زحمتکشان شهر روستا، زنان، دانشجویان و طبقه متوسط جدید حضور گسترده پیدا کند و در سپهر سیاسی کشور جایگاه درخور بیابد.

امروز وضعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور ایجاب می کند که چپ بر پراکندگی موجود غلیه کند و متحدأ برای تحقق آزادی، عدالت اجتماعی و دموکراسی مبارزه کند. ما اولین گام را در خارج از کشور برای غلبه
بر پراکندگی چپ برداشته ایم. امیدواریم که شما یاران در داخل کشور در جلب نظر مساعد نیروهای چپ نسبت به حزب چپ ایران (فدائیان خلق) گام بردارید تا بتوانیم برتاثیرگذاری چپ در صحنه سیاسی کشور بیافزائیم.

یاران فدائی!
ما مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادهای شما هستیم. ضروری است که با هم در راه غلبه بر پراکندگی نیروهای چپ، تقویت حزب چپ ایران (فدائی خلق) و تأمین وحدت صفوف نیروهای چپ ایران کوشش کنیم تا بتوانیم به اهداف خود دست یابیم.

شورای مرکزی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
۲۰ دی ماه ۱۳۹۷ - ۱۰ ژانویه ۲۰۱۹


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (٣)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست