یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آخرین سنگر داعش در سوریه در آستانه ی سقوط


• روز دوشنبه یازدهم فوریه نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) با پشتیبانی توپخانه ی ائتلاف بین المللی حمله ی نهایی خود را علیه آخرین سنگر داعش در سوریه ادامه دادند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲۲ بهمن ۱٣۹۷ -  ۱۱ فوريه ۲۰۱۹روز دوشنبه یازدهم فوریه نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) با پشتیبانی توپخانه ی ائتلاف بین المللی حمله ی نهایی خود را علیه آخرین سنگر داعش در سوریه ادامه دادند. خبرگزاری فرانسه با اعلام این مطلب افزوده است آخرین پناهگاه گروه داعش در منطقه ی کوچکی در استان دیرالزور در نزدیکی مرز عراق واقع است که در آن صدها تن از آن ها به سختی مقاومت می کنند.

بین ۵٠٠ تا ٦۰۰ نفر از اعضای داعش در این منطقه سنگر گرفته اند. سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه گفته است واحدهای رزمی نیروهای دموکراتیک سوریه به پیشروی آهسته خود برای از میان بردن آخرین دژ جهادیون در سوریه ادامه می دهند. رامی عبدالرحمان، رئیس سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه تصریح کرده است که ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا به غیر از حملات پراکنده ی هوایی مواضع گروه داعش را از طریق توپخانه مورد حمله قرار می دهند.
سخنگوی نیروهای دموکرات سوریه گفته اسات نیروهایش تاکنون بر ۴۱ پایگاه تسلط یافته‌ و ضد حملات داعش را دفع کرده اند.
تک تیراندازان، مین ها و تونل های زیرزمینی ساخته شده توسط داعش از پیشروی سریع نیروهای دموکراتیک سوریه جلوگیری می کند.
دهها هزار نفر که عمدتاً شامل خانواده های جهادیون می شوند طی ماههای گذشته صحنه های جنگ و درگیری را به قصد مناطق تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه ترک کرده اند. در این حال، نیروهای دموکراتیک سوریه می کوشند مانع از فرار جهادیون در پوشش خانواده های فراری از جنگ بشوند. سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه گفته است که دیروز یکشنبه ٦٠٠ نفر منطقه ی تحت نفوذ داعش را ترک کردند و در این بین بیست تن از کسانی که مظنون به عضویت در گروه داعش بودند از جمله دو زن فرانسوی، هفت شهروند ترکیه و سه اوکراینی دستگیر شدند.
آخرین نقطه ی تحت نفوذ داعش از این پس کمتر از یک درصد خلافت خودخوانده ی این گروه را تشکیل می دهد. در این حال، هنوز هیچ اطلاعی از سرنوشت رهبر داعش، ابوبکر البغدادی، در دست نیست.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست