یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

برانکو و سقوط از برج میلاد!
آژاکس مستحق باخت نبود، پیروزی تانتهام برابر دورتمونداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۵ بهمن ۱٣۹۷ -  ۱۴ فوريه ۲۰۱۹آژاکس ۱ - رئال مادرید ۲
تاتنهام ٣ - دورتموند ۰

بخش ورزشی: شوری آش! سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید به عنوان شانس پیروزی برابر استقلال خوزستان قرار می‌گیرند. برانکو در مورد داوری و اینکه گفته می‌شود دست‌های پشت پرده قهرمان لیگ را تعیین می‌کند گفت: هدف ما قهرمانی است و از این فشارهایی که هست شانه خالی نمی‌کنیم. می‌دانیم هر تیمی که برابر ما حاضر می‌شود نسبت به بازی‌های دیگرشان متفاوت هستند. این را بارها تکرار کردم که ما خواهان داوری محترمانه هستیم. به خاطر همین خواهش جریمه شدم. آقایان بازی با فولاد را آنالیز کنند. من چیزی نمی‌گویم فقط این را بگویم که بازی یک دقیقه زودتر از وقت‌های اضافی تعیین شده تمام شد. این گویای همه چیز است. در مورد پنالتی پیکان یا گل اول سپاهان نمی‌خواهم چیزی بگویم. اما من دنبال بهانه نیستم. ما اگر از شانس‌های‌مان در نیمه دوم استفاده می‌کردیم داستان فرق می‌کرد. خودتان شاهد هستید که داوران برای ما به چه شکلی داوری می‌کنند. یک بازی را که داور برای ما عالی داوری کرد کم مانده بود سنگ بارانش کنند. هر موقع ما نتیجه می‌گیریم این بحث را راه می‌اندازند که داوران به ما کمک می‌کنند. خودتان تمام مسابقات را آنالیز کردید و نتیجه آمار بیانگر این است که پرسپولیس بیش‌تر از همه از داوری ضرر کرده است. کدام تیم مجبور شده است در روزهای فیفا بدون ملی پوشانش بازی کند؟ من می‌دانم، پرسپولیس. دو بازی حذفی و بازی با پیکان را بدون آن‌ها بازی کردیم. من قبول کردم چون چاره دیگری نداشتیم. چون زمان‌بندی را آن طور که باید انجام نداده بودند.
رانکو در مورد فشرده بودن بودن بازی‌های پرسپولیس هم گفت: شایعه می‌کنند که می‌خواهند ما را قهرمان کنند. اما ما تنها تیمی هستیم که بیش‌تر از همه ضرر کردیم. اما گلایه‌ای نداریم. چه کار کنیم؟ طبیعی است این فشردگی عادلانه نیست. ما در همین فشردگی دو بازیکن‌مان مصدوم شدند چون زمانی برای ریکاوری نداشتند. قبل از بازی فینال لیگ قهرمانان یک بازی سنگین با سایپا داشتیم اما نخواستیم که بازی به تعویق بیافتد و در همان بازی هم داور به ما لطمه زد. فردای آن بازی به ژاپن رفتیم. با همه این اوصاف می‌گویند که می‌خواهند ما را قهرمان کنند. می‌دانید برنامه چگونه بود؟ به ما گفتند این برنامه شما است. می‌شد طور دیگری آن را تغییر داد؟ به ما گفتند نه. پس باید می‌پذیرفتیم. حالا باید خودم را از برج میلاد پایین بیاندازم.

یک جبهه پنهان علیه برانکو در داخل فوتبال ایران شکل گرفته و عده ای در ساختمان سامان جلسه می گذارند و از تضعیف پرسپولیس و در صدر آن برانکو ایووانویچ بحث و تبادل نظر (بخوانید توطئه) صورت می گیرد. تعدادی از حضرات کی روش را با ترفندها و حیله های مختلف مقابل برانکو و پرسپولیس قرار دادند و حالا در داخل، سپاهان و استقلال را به سوی اتحاد کشانده اند تا برابر پرسپولیس صف آرائی کنند. وقتی فردی مثل برانکو که پروفسور واقعی فوتبال و از معدود افراد تئوریسین در فیفا است از پرتاب کردن خود از برج میلاد سخن به میان آورد باید دنبال آن آشپزی رفت که آش به این شوری را پخته است!


گذشته از فوتبال داخلی دیشب دو بازی از لیگ قهرمانان اروپا در لندن و آمستردام برگزار شد. رئال مادرید در آمستردام با خوش شانسی پیروز شد و آژاکس آمستردام در بیشتر اوقات بازی مسلط بر توپ و میدان بود و یک بازی تاکتیکی و زیبا را در مقابل حریف صاحبنام خود ارائه داد. ابتدا و بر خلاف جریان بازی در نیمه دوم رئال به گل دست یافت و سپس فشار مضاعف آژاکس موجب شد تا دفاع رئال مغلوب مهاجمان آژاکس شود و گل مساوی وارد دروازه رئال شد. در دقیقه ٨۷ و بر خلاف جریان بازی رئال مادرید به گل دوم خود رسید.
در لندن نیز تانتهام میزبان دورتموند آلمان بود. دو تیمی که تعدادی مصدوم دارند اما تانتهام ابتدا با درخشش ستاره کره ای خود و بار دوم توسط بازیکن هلندی اش با دو گل از تیم آلمانی پیش افتاد. اما این پایان کار نبود و در دقیقه ٨٣ تانتهام گل سوم را هم به ثمر رساند. تا دورتموند با شکست سنگین به خانه برگردد.

در ادامه به دیدارهای امروز پنچشنبه هجدهمین هفته از هجدهمین دوره لیگ برتر، و شرح بازیهای لیگ قهرمانان اروپا به نقل از سایت نود و خبرگزاریهای داخلی اشاره می کنیم:

پرسپولیس-استقلال خوزستان
پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱٣۹۷
ورزشگاه آزادی-ساعت ۱۶:۰۰
تیم داوری:
داور: موعود بنیادی فر/کمک ها: تورج عیوض محمدی - علی دودانگه/کمک داوران اضافی: سعید رحیمی مقدم – شاهو اصلانی/داور چهارم: هادی طوسی
پرسپولیس در دیدار هفته گذشته برابر فولاد خوزستان، متحمل اولین شکست فصل خود شد و صدر جدول را از دست داد.این تیم در هفته هجدهم برای حفظ موقعیت خود در کورس نزدیک و فشرده قهرمانی به دنبال پیروزی خانگی در جدال با دیگر نماینده اهواز یعنی استقلال خوزستان است.
استقلال خوزستان در قعر جدول رده‌بندی جای دارد و در ده بازی گذشته خود موفق به پیروزی نشده است و برای فرار از سقوط به دنبال کسب امتیاز در این بازی است.
تیمهای خوزستانی در این فصل بزرگترین مانع برای پرسپولیس بودند و قهرمان دو دوره اخیر لیگ در ۵ تقابل با نمایندگان این استان تنها موفق به کسب یک پیروزی شده‌اند. این تیم اما برای رهایی از طلسم تیمهای خوزستانی، بسیار امیدوار به آمار خیره‌کننده خود در بازیهای خانگی است؛ جاییکه از ۹ بازی ، ۲٣ امتیاز کسب کرده است و عنوان بهترین تیم بازیهای خانگی را در اختیار دارد و در ۷ بازی اخیر که میزبان بوده ۶ پیروزی بدست آورده است. آمار پرسپولیس در تهران برابر استقلال خوزستان جالب توجه است و پرسپولیس در ۴ تقابل اخیر برابر این تیم به پیروزی رسیده است.
استقلال خوزستان در لیگ برتر ۶ بار مغلوب پرسپولیس شده است و از هیچ تیمی بیش از پرسپولیس شکست نخورده است. این تیم پس از اینکه شش امتیاز توسط فیفا جریمه شد در قعر جدول قرار گرفت و کار سختی برای بقا در لیگ برتر دارند. در سه فصل گذشته جام قهرمانی به این دو تیم رسیده است.
پرسپولیس در این دیدار احمد نورالهی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد. قرمزها اگر فردا به پیروزی برسند پیش از بازی روز جمعه پیکان-سپاهان در صدر جدول قرار می‌گیرند.
رتبه در جدول:
پرسپولیس:۲
استقلال خوزستان:۱۶
بهترین بازیکن طبق نمرات سایت نود:
پرسپولیس: احمد نورالهی با نمره ۲.۷۱
استقلال خوزستان: میثم شاه مکوند زاده با نمره ٣.۱٨
بهترین گلزنان:
پرسپولیس: علی علیپور با ٨ گل
استقلال خوزستان: وحید خشتان با ۵ گل

صنعت نفت آبادان-پدیده مشهد
پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱٣۹۷
ورزشگاه تختی-ساعت ۱۷:٣۰
تیم داوری:
داور: محمدحسین ترابیان/کمک ها: بابک داوری – قهرمان نجفی/کمک داوران اضافی: سیدمیرغفاری – جواد رحیم زاده/داور چهارم: جلیل شعرانی
پدیده مشهد در این فصل در حد یک مدعی جدی قهرمانی فصل را آغاز کرد ولی در هفته های پایانی نیم فصل دچار لغزش شد و در ۴ بازی در کسب پیروزی ناکام ماند تا صدر جدول را از دست داده و به رده سوم سقوط کند. پدیده بالاخره هفته گذشته موفق به شکست دادن استقلال خوزستان شد و برای بازگشت به رده نخست به دنبال پیروزی دراین دیدار است. پدیده در بازیهای اخیر خارج از خانه موفق ظاهر نشده و در ٣ دیدار قبلی در گلزنی توفیقی نداشته است.
این دیدار جدال کم تساوی‌ترین تیم لیگ (پدیده با ۴ تساوی) و رکورددار تساوی در لیگ (صنعت نفت با ۱۱ تساوی) است.
پرسپولیس و پدیده هر دو امیدوارند که فردا برنده شوند و سپاهان نتواند در خانه پیکان به پیروزی برسد و صدر را از دست امیر قلعه‌نویی خارج کنند.
صنعت نفت هم برای اینکه تماشاگران سختگیرش را راضی کند باید در این بازی نتیجه بگیرد، سرجیوی پرتغالی کمی جایگاه خود را در خطر می‌بیند. یحیی گل‌محمدی به دلیل اخراج در هفته قبل نمی‌تواند در این بازی روی نیمکت بنشیند.
رتبه جدول:
صنعت نفت آبادان: ۱۱
پدیده مشهد: ٣
بهترین بازیکنان طبق نمرات سایت نود:
صنعت نفت آبادان: میلاد جهانی با نمره ٣.۱۵
پدیده مشهد: محمد قاسمی‌نژاد با نمره ۲.۵۶
بهترین گلزنان:
صنعت نفت آبادان: میلاد جهانی ۴ گل
پدیده مشهد: امین قاسمی نژاد ۶ گل


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست