یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فرمانده نیروی زمینی سپاه: عامل حمله انتحاری پاکستانی بوداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ٣۰ بهمن ۱٣۹۷ -  ۱۹ فوريه ۲۰۱۹


فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران، با بیان جزئیاتی از دستگیری عوامل حمله به اتوبوس سپاه در محور خاش-زاهدان، گفت: «عامل انتحاری و دو نفر از اعضای تیم تروریستی، پاکستانی هستند.»

چهارشنبه گذشته، در پی حمله انتحاری به اتوبوس حامل اعضای سپاه پاسداران در مسیر خاش – زاهدان ۲۷ عضو سپاه کشته شدند و ۱۲ زخمی بر جای ماند، مقام‌های جمهوری اسلامی انگشت اتهام را مستقیماً به سوی عربستان سعودی و امارات متحده عربی نشانه رفتند و به پاکستان نیز هشدار دادند.
عربستان سعودی این اتهامات را رد کرده است، اما همچنان به تناوب مسئولان دو کشور با بیان جملاتی یکدیگر را به حمایت از تروریسم و برهم زدن آرامش منطقه متهم می‌کنند.
محمد پاکپور که روز سه‌شنبه در حاشیه مراسم گرامیداشت کشته‌شدگان این حمله انتحاری، با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کرد، با بیان جزئیات عملیات شناسایی و جست‌وجوی عوامل این حادثه گفت: «بعد از حادثه قطعات خودروی انتحاری را به نیروی انتظامی تحویل دادیم و بعد از شناسایی هویت آن نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه عملیات دستگیری و انهدام تیم پشتیبانی کننده و تیمی که خودرو را برای این اقدام آماده کرده بودند را آغاز کردند.»
به گفته فرمانده نیروی زمینی سپاه «دو روز قبل اولین سرنخی که به دست آوردیم یعنی یک زن را دستگیر کردیم و بعد از دستگیری این عامل تروریستی، به افراد دیگر هم رسیدیم.»
پاکپور تصریح کرد که «دو نفر از عناصر تیم تروریستی پاکستانی بودند و عامل انتحاری نیز فردی به نام حافظ محمدعلی از پاکستان بود و یک فرد دیگر نیز از پاکستان حضور داشته است».
این فرمانده ارشد سپاه همچنین اعلام کرد: «سه نفر از عوامل تیم ترویستی از منطقه سیستان و بلوچستان بودند که دو نفر از آنها دستگیر شده اند و یک نفر هم متواری است.»
به گفته فرمانده نیروی زمینی سپاه، «مهمات و تجهیزات بسیار زیادی» از این تیم به دست آمده است که به گفته او نشان‌دهنده آن است که این تیم قصد داشته «اقدامات تروریستی» بیشتری در ۲۲ بهمن و سایر مناسبت‌ها انجام دهد.
روابط عمومی سپاه پاسدران دیروز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده‌بود که قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه، با انجام عملیاتی، موفق شده است خانه‌های تیمی عوامل این حادثه را در شهرهای «سراوان و خاش»، شناسایی و متلاشی کند.
بر اساس بیانیه روابط عمومی سپاه پاسداران، در این عملیات «سه تن از تروریست‌ها دستگیر و ۱۵۰ کیلوگرم مواد آماده انفجار و ۶۰۰ کیلوگرم مواد انفجاری در حال ساخت و مقادیری سلاح و مهمات نیز کشف شده است.»
در این بیانیه، سپاه پاسداران تاکید کرده بود که «انتظار است با همکاری دولت و ارتش پاکستان»، «پیگیری سرنخ‌ها برای انتقام قطعی و کامل از هسته مرکزی گروهک عامل این جنایت»، محقق شود.
ابتدای همین هفته، محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، با تاکید بر گرفتن انتقام خون قربانیان این حمله به دولت پاکستان هشدار داده بود که «نحوه برخوردش با اشرار و تروریست‌ها را تغییر دهد».
سرلشکر جعفری، فرمانده کل سپاه گفته بود: «در صورتی که پاکستان به مسئولیت‌های خود در مبارزه با تروریست‌ها عمل نکند، ایران به مجازات مزدوران سازمان‌یافته توسط سرویس‌های جاسوسی منطقه و فرامنطقه‌ای خواهد پرداخت.»


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست