یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

۳۷۰ هزار نفر در جنگ های داخلی سوریه جان باخته اند


• در میان قربانیان جنگ های داخلی و بمباران ها در سوریه، بیش از ۱۱۲ هزار غیرنظامی وجود دارد. همچنین بیش از ۲۱ هزار کودک و ۱۳ هزار زن در میان کشته شدگان هستند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۲۴ اسفند ۱٣۹۷ -  ۱۵ مارس ۲۰۱۹دیده بان حقوق بشر سوریه امروز (جمعه) اعلام کرد که در جریان جنگ های داخلی هشت ساله سوریه بیش از ٣۷۰ هزار نفر از جمله ۱۱۲ هزار غیرنظامی جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیده بان حقوق بشر سوریه در گزارشی با اشاره به آمار قربانیان جنگ هشت ساله در سوریه اعلام کرد: با آغاز بحران سوریه در مارس ۲۰۱۱ (اسفند ۱٣٨۹) تاکنون ٣۷۱ هزار و ۲۲۲ نفر جان باخته اند.
در میان این قربانیان، بیش از ۱۱۲ هزار غیرنظامی وجود دارد. همچنین بیش از ۲۱ هزار کودک و ۱٣ هزار زن در میان کشته شدگان هستند.
دیده بان حقوق بشر سوریه در ماه سپتامبر، آمار کشته شدگان سوریه را بیش از ٣۶۰ هزار نفر اعلام کرده بود.

بنابر گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه، این آمار شامل قربانیانی می شود که مرگ آنها در جریان بمباران ها گزارش شده است.
این در حالی است که صندوق کودکان سازمان ملل نیز در گزارشی سال ۲۰۱٨ را مرگبارترین سال برای کودکان در سوریه دانست که شاهد مرگ بیش از ۱۱۰۰ کودک بود.

۱۲ میلیون نفر از ۲۴ میلیون جمعیت سوریه در جریان بحران هشت ساله در این کشور از خانه های خود به دیگر شهرهای سوریه و یا خارج از این کشور آواره شده اند.
در شکست مخالفان اسد و کنترل حدود ٨۰ درصد از خاک این کشور توسط ارتش سوریه، بیش از ۵ میلیون نفر از آوارگان سوریه به خانه های خود بازگشته اند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست