یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تظاهرات دانش‌آموزان در ۵ قاره جهان در حمایت از محیط زیست


• ده‌ها هزار دانش‌آموز از پنج قاره جهان روز جمعه به جای رفتن سر کلاس در اعتراض به سیاست‌های آب و هوایی به خیابان‌ها ریختند تا صدای خود را به گوش رهبران جهان برسانند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۲۴ اسفند ۱٣۹۷ -  ۱۵ مارس ۲۰۱۹ده‌ها هزار دانش‌آموز از پنج قاره جهان روز جمعه به جای رفتن سر کلاس در اعتراض به سیاست‌های آب و هوایی به خیابان‌ها ریختند تا صدای خود را به گوش رهبران جهان برسانند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، برگزار‌کنندگان این «اعتصاب دانش‌آموزی» امیدوارند که در بیش از صد کشور جهان هزار راهپیمایی در این زمینه به راه بیفتد.

تاکنون گزارش‌ها حاکی از آن است که از بانکوک تا برلین و از لاگوس تا لندن کلاس‌های درس خالی مانده و دانش‌آموزان در عوض با شعار «سیاره دیگری نداریم» و «شما دارید آینده ما را خراب می‌کنید» خطاب به سیاستمداران در خیابان‌ها حاضر شده‌اند.

به‌رغم حدود ۳۰ سال هشدار و اخطار از طرف دانشمندان، در دو سال گذشته میلادی یعنی ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میزان دی‌اکسیدکربن آزادشده در هوا رکورد زده است.

در همین زمینه روز چهارشنبه سازمان ملل بر مبنای نتایج یک تحقیق اعلام کرد که افزایش ۳ تا ۵ درجه‌ای دما در قطب شمال به مرحله اجتناب‌ناپذیر رسیده و حتی اجرای کامل پیمان پاریس نیز مانع از تحقق آن نیست.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست