یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

نیت آمریکا از سرشاخ شدن با سپاه پاسداران - دنیز ایشچیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۲ فروردين ۱٣۹٨ -  ۱۱ آوريل ۲۰۱۹


 

در شرایطی که افراطی ترین حکومت مداران راست گرای نمایندگی جناح های مالی، نفتی نظامی بر آمریکا و اسرائیل حکومت می کنند، دو روز قبل از انتخابات اسرائیل وقتی که نظرخواهی ها نشان می دهد که احتمال دارد حزب لیکود ببازد، از طریق رئیس سابق "سی آی ا" و وزیر امور خارجه فعلی امریکا آقای مایک پمپئو، اعلام می کنند که سپاه پاسداران حکومت اسلامی ایران را در لیست سازمان های تروریستی قرار داده و متعاقب آن تحریم های مشخصی را بر علیه آنها آغاز خواهند نمود. آنچه اینجا از نظر زمان اعلام این اطلاعیه مهم می باشد، تاثیرات و بازتاب های سیاسی امنیتی این مساله در معادلات سیاسی منطقه می باشد، تا تاثیرات اقتصادی این تحریم ها. این اطلاعیه می تواند به اندازه یکی دو درصد در نتیجه نظر خواهی ها ی انتخابات اسرائیل به نفع لیکود تاثیر بگذارد و انگیزه تبلیغانی امنیتی ترور و وحشت آفرینی که به نتانیاهو این امکان را بدهد تا با اندکی تاثیر گذاری اضافه بتوانند از خط مرز بالای پنجاه در صد آرا بگذرند، تا بار دیگر حاکمیت سیاسی را در اسرائیل در دست خویش داشته باشند. تا این لحظه که من نتایج انتخابات اسرائیل را از زیر نظر داشته ام، آقای نتانیاهو در ائتلاف با محافظه کاران تند تر از خود قادر خواهد بود قدرت سیاسی را برای پنجمین بار در دست حزب خویش نگه دارد.

این تصمیم در شرایطی اعلام می شود که سیل خان و مان سوز و ویران گر در ایران صدها روستا را همراه با دهها شهر در بخش های عظیمی از کشور به ویرانی کشانده و تاثیرات ویران گرانه طولانی مدتی بر زندگی میلونها انسان باقی گذاشته است. این امر به موازات تحریم هایی صورت میگیرد که از طرف آمریکا و متحدین استعمارگر سابق آنها قبلا اعمال شده بود و تا آنجا پیش رفته است که از ارسال کمکهای مردمی برای سیل زدگان نیز بشدت ممانعت بعمل می آید. این در شرایطی میباشد که آنها مثل دایه های دلسوزتر از مادر برای مردم ایران اشک تمساح میریزند و بخش ویژه ای از اپوزیسیون سیاسی ایران مثل دلقک هایی به سازهای آنها می رقصند.

در شرایطی که ما ارتش ها و نیروهای اطلاعاتی امنیتی آمریکا، اسرائیل، ایران و عربستان را به عنوان بخش اعظم نیروهای تروری که میلیون ها مردم خاورمیانه را یا به کشتار رسانده اند و یا بی خانمان و آواره کرده اند در نظر بگیریم، به وضوح میبینیم که کارنامه آمریکا و اسرائیل در این مسابقه با فاصله امتیازی به مراتب بیشتری مدال طلا میگیرند. پر واضح است که به دنبال خاتمه جنگ سوریه، بخش نفتی نظامی قدرت های حاکمه بر آمریکا در تلاش می باشند تا فصل نوینی از پروژه جنگ افکنی در خاورمیانه را به نام پروژه ایران راه بیاندازند. حالا این که آیا این اسرائیل و عربستان میباشند که دولت ترامپ را در جنک افکنی بر علیه ایران به حرکت انداخته اند، یا اینکه برعکس، این مثلث به هدایت آمریکا بر ساز واحدی می زنند، میتواند به صورت های متفاوتی تفسیر گردد. آنچه که مهم است این میباشد که آمریکا، عربستان و دولت آقای نتنیاهو هر سه در صدد این می باشند تا اقداماتی امنیتی و تشنج آفرین و جنگ افروزانه ای را در مورد ایران دامن یزنند. این پروژه به موازات پروژه چنگ اندازی بر ذخایر نفتی ونزئولا به پیش برده می شود.

اگر بگوئیم که القاعده ، طالبان، داعش، جبهه النصر، جیش الاسلام ، سلفی ها و وهابی ها و امثال آنها توسط مثلث انگلیس؛ آمریکا اسرائیل و عربستان و متحدین آنها تشکیل و راه اندازی شده و بصوت ویروس کشنده ای به جان مردم خاورمیانه انداخته شده اند که تا کنون میلیون ها نفر مردم منطقه را آواره و داغدار نموده اند، به موازات آن اگر گفته باشیم که جمهوری اسلامی ایران نیز فرزند ناخلف انقلاب سال پنجاه و هفت مردم ایران و نسخه پروژه آمریکا و انگلیس میباشند که بر دوش های مردم ایران سوارشان کردند. هم افراطی گری های سازمان یافته شیعه و هم افراطی گری سنی در خاورمیانه توسط مثلث مزبور راه اندازی شده اندف یا شدیدا مورد حمایت قرار گرفته اند، تا منافع سرمایه داری کلان مالی، نظامی، نفتی و خبری را برای دهها سال دیگر در منطقه تضمین نمایند. تضمین ادامه آن احتیاج به تشنج آفرینی های جدیدی دارد. تشنج در منطقه از یک طرف افراطی گری ها را تقویت میکند و از طرف دیگر جاری شدن چرخه پول و ثروت این کشورها به صندوق های شرکت های بزرگ نفتی نظامی، مالی و خبری کلان جهانی و در راس آنها آمریکائی و غیره را تضمین نماید.

آری، سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران نیز مانند ارتش های آمریکا و اسرائیل و عربستان در منطقه نیروهای جنگ و ویرانی و ترور میباشند. آری سپاه پاسداران در مرحله اول نیروی امنیتی سرکوب در داخل ایران میباشد که به مدت چهل سال آزادی و دموکراسی را از مردم ایران سلب نموده است. سپاه پاسداران، نیروی نظامی حکومت ترور، وحشت اختلاس و دزدی میباشد که چنگال های خویش را بر تمامی رشته های اقتصادی کشور فرو برده است . سپاه پاسداران، با تمام قدرت خویش نظام ولایت فقیه ارتجاعی و ضد بشری را حفاظت می نماید. آری این امنیت سپاه پاسداران میباشد که طی چهل سال گذشته توسط نیروهای امنیتی خویش، دست در دست ارتجائیون حاکم بر جمهوری اسلامی ایران، آزادیخواهان را دستگیر، شکنجه و برای مدت های طویل زندانی نموده است و از طریق کشتار و به راه انداختن چوبه های دار زیستن در فضای خوف و وحشت و ترور را برای مردم تحمیل نموده است.

این اقدام آمریکا نه فقط به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران زمینه بیشتری برای توجیه امنیتی کردن فضای سیاسی کشور، ایجاد ترور و خفقان و دستگیری و زندانی کردن آزادیخواهان و فعالین مدنی را فراهم می نماید. این اقدام زمینه را برای تجارت های هنگفت قدرتمدارن سیاسی در بازار سیاه با قیمت های چندین برایر فراهم میکند. این اقدام زمینه را برای صف آرائی بیشتر امنیتی در منطقه میان اردوگاه آمریکا، اسرائیل و عربستان از یک طرف و جمهوری اسلامی ایران از طرف دیگر فراهم مینماید. مردم ما نیاز به فضای امنیتی و خفقان بیشتر ندارند. نهادهای مردمی و مدنی در شرایط شکوفائی آزادی و دموکراسی پربار شده و زمینه را برای اعمال بیشتر اراده مردمی فراهم می نمایند.

مردم ایران از نهضت مشروطه به بعد از طریق جنبش سوسیال دموکراسی، تشکیل احزاب سیاسی مدنی و دموکراتیک، جنبش خیابانی، جنبش پسیان، جنبش جنگل، تشکیل حکومت های ملی آذربایجان و کردستان ، نهضت ملی کردن نفت و انقلاب سیاسی سال پنجاه و هفت، خیزش های مشابه سال هشتاد و هشت و غیره همیشه نشان داده است که با قدرت تمام در راستای بر قرار کردن آزادی، عدالت و دموکراسی تلاش کرده اند. اما این تلاش های همیشه سر بزنگاه به شیوه های حیله کارانه ای از دست مردم ایران توسط نمایندگان استعماراگران و امپریالیستها و نئولیبرالیسم کلان سرمایه داری دزدیده شده و آنها قادر گردیده اند هر بار برای دهها سال دیگر از طریق سرکار آوردن گماشتگان جیره خوار خویش، یا ارتجاعیونی که ضد آزادی و عدالت می باشند، ثروت های مردم و مملکت ما را غارت نمایند. بیم آن میرود که این بار هم تاریخ در شرف تکرار شدن می باشد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست