یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جام جهانی زنان؛ آمریکا ۱۳ - تایلند صفر
جام جهانی خونین ۲۰۲۲ قطر و مرگ حداقل ۱۴۰۰ کارگر نپالیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۲ خرداد ۱٣۹٨ -  ۱۲ ژوئن ۲۰۱۹برنامه روز پنچشنبه جام جهانی زنان
استرالیا -برزیل
آفریقای جنوبی- چین


دولت نپال تایید کرد که حداقل ۱۴۰۰ کارگر این کشور در طول ساخت ورزشگاه‌های جام جهانی ۲۰۲۲ جان خود را از دست داده‌اند.
به نقل از عرب نیوز، شبکه آلمانی WRD مستندی درباره شرایط سخت کارگران در ساخت ورزشگاه‌های جام جهانی تهیه کرد. در این بین دولت نپال این موضوع را تایید کرده است که تاکنون ۱۴۰۰ کارگر این کشور در طول ساخت ورزشگاه‌های جام جهانی ۲۰۲۲ جان باخته‌اند.
گروه‌های حقوق بشر بارها تاکید کردند که کارگران ورزشگاه‌های جام جهانی از شرایط خوبی برخوردار نیستند و مسئولان قطری را به باد انتقاد گرفتند.
جام جهانی ۲۰۲۲ همچون گذشته با حضور ۳۲ تیم برگزار خواهد شد اما تنها تفاوت این جام با جام‌های جهانی قبلی این است که برای اولین بار جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در پاییز برگزار خواهد شد.

نگاهی به مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۰ در پایان هفته چهارم؛ بزرگان در سلامت کامل
فعلا بزرگان فوتبال اروپا حال خوبی دارند اما هیچ اتفاقی، تضمین‌شده نیست.
به گزارش سایت نود، نرسیدن ایتالیا به جام‌جهانی ۲۰۱٨ تلنگری به خوش‌باوری بزرگان اروپا در مراحل انتخابی تورنمنت‌های مهم زد و یادآوری کرد که شما هر چقدر هم بزرگ باشید در صورت نادیده گرفتن رقبای کوچک و عدم حفظ آمادگی لازم، محکوم به سقوط و تماشای رقابت‌های بزرگ از طریق تلویزیون هستید.
بزرگان فوتبال اروپا با درس گرفتن از این موضوع، مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۰ را شروع و ادامه داده‌اند و فعلا در پایان دور چهارم حال خوبی دارند. در شرایطی که از هر یک از گروه‌های دهگانه، ۲ تیم اول به یوروی ۲۴ تیمی راه می‌‌یابند و ۴ تیم باقی مانده بر اساس جایگاه‌هایشان در لیگ ملت‌های اروپا به مرحله اصلی می‌رسند، انگلیس، ایتالیا، ایرلندشمالی، آلمان، لهستان، بلژیک و اسپانیا تیم‌هایی با رکورد صددرصد پیروزی در این رقابت‌ها هستند.

حال خوب بزرگان
در گروه اول، انگلیس با وجود یک بازی کم‌تر نسبت به جمهوری چک در رده اول گروه حضور دارد و با توجه به مقام سومی در اولین دوره لیگ ملت‌های اروپا از هم اکنون برای رویاپردازی جهت حضور در فینال خانگی یورو ۲۰۰۲ آمادگی لازم را دارد! در گروه دوم اوکراین از همین ابتدا خرج خودش را از بقیه جدا کرده و با ۱۰ امتیاز از ۴ بازی در صدر قرار دارد. نکته جالب این گروه، قرار گرفتن پرتغال، قهرمان یورو ۲۰۱۶ و لیگ ملت‌های اروپا با ۲ امتیاز از ۲ بازی در رده ماقبل پایانی است! ظاهرا این تیم برای کسب ۲ رتبه ابتدایی به بهبود شرایطش نیازمند است. در گروه سوم طوفان دیشب آلمان مقابل استونی این تیم را صاحب ۹ امتیاز از ٣ بازی کرد اما مساله اینجاست که ایرلندشمالی هم درست مانند این تیم رکورد صددرصد پیروزی را در اختیار دارد؛ با این تفاوت که یک بازی بیش‌تر از قهرمان جام‌جهانی ۲۰۱۴ دارد. هلند با یک برد و یک باخت از ۲ بازی برای جلوگیری از سومین ناکامی متوالی در راه رسیدن به تورنمنت‌های مهم باید حواس جمعی داشته باشد. در گروه چهارم، سوئیس ۴ امتیازی در صورت برتری در ۲ بازی کم‌تری که نسبت به جمهوری ایرلند ۱۰ امتیاری دارد، می‌تواند به صدرنشینی امیدوار شود. در گروه پنجم، کرواسی، نایب‌قهرمان جام‌جهانی ۲۰۱٨ در گروه متوازن گرفتار شده و با ۶ امتیاز از ٣ بازی، پشت سر مجارستان ۹ و اسلواکی ۶ امتیازی در رده سوم دیده می‌شود. گروه ششم، صدرنشین مقتدری به نام اسپانیا دارد؛ تیمی که از ۴ بازی ۴ برد دارد و سوئد و رومانی با ۷ امتیاز این تیم را تعقیب می‌کنند. در گروه هفتم لهستان اقتدار خاصی دارد. این تیم ۱۲ امتیازی بالاتر از اسرائیل ۷ و اتریش ۶ امتیازی در رده اول شانس نخست صعود نام دارد. در گروه هشتم، شاهد پیچیدگی خاصی هستیم. شکست ترکیه مقابل ایسلند و برتری آسان فرانسه مقابل ایسلند، ٣ تیم مدعی این گروه (فرانسه، ایسلند و ترکیه) را در امتیاز ۹ برابر کرد. حضور یک چهارم تیم‌های حاضر در مرحله یک‌چهارم‌نهایی جام جهانی ۲۰۱٨ در گروه نهم، رقابت جذابی ساخته است. بلژیک ۱۲ و روسیه ۹ امتیازی در رده‌های اول و دوم هستند و اسکاتلند با ۶ امتیاز از ۴ بازی با تداوم وضعیت فعلی شاید باز هم در حسرت حضور در اولین تورنمنت مهمش از جام‌جهانی ۱۹۹٨ بماند. سرانجام در گروه دهم، ایتالیا نونوار شده توسط مانچینی به لطف پیروزی دشوار ۲ - یک خانگی مقابل بوسنی با ۴ پیروزی از ۴ بازی مقتدرانه در صدر ماند و فنلاند ۹، ارمنستان ۶ و حتی یونان ۴ هم اوضاعی بهتر از بوسنی ۴ امتیازی دارند.

مقدماتی یورو۲۰۲۰
برتری پر گل آلمان، فرانسه و بلژیک؛ برد سخت ایتالیا

مرحله مقدماتی یورو ۲۰۲۰ با برتری پر گل آلمان، فرانسه مقابل رقبا و برتری بلژیک و ایتالیا همراه شد.
‌در چارچوب رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ و در مرحله مقدماتی ۱۲ دیدار در ۵ گروه متفاوت در نقاط مختلف برگزار شد که در مهم‌ترین دیدار‌ها ایتالیا و بوسنی در دیداری حساس به مصاف هم رفتند که در نهایت شاگردان مانچینی به سختی بر بوسنی با گل دقایق پایانی غلبه کردند.
در دیگر دیدار پر حاشیه ا ترکیه که هفته گذشته موفق به شکست فرانسه قهرمان جهان شده بود مقابل ایسلند با نتیجه ۲ بر یک متحمل شکست شد.
آلمان هم در دیداری یک‌‌طرفه استونی را در هم کوبید و دیدار بلژیک و اسکاتلند با برتری شیاطین سرخ اروپا خاتمه یافت.
فرانسه هم با توجه به باخت هفته گذشته با ۴ گل از سد آندورا گذشت.
نتایج کامل دیدارهای برگزار شده به شرح زیر است:

گروه C
آلمان ٨ - استونی صفر
برای ژرمن‌ها رویس ۱۰و ٣۷، نابری ۱۷ و ۶۲، گورتزکا ۲۰، گوندوگان پنالتی ۲۵، ورنر ۷۹ و سانه ٨٨ گلزنی کردند
بلاروس صفر - ایرلند شمالی یک

گروه E
آذربایجان یک -اسلواکی ۵
مجارستان یک - ولز صفر

گروه I
قزاقستان ۴ - سن مارینو صفر
بلژیک ٣ - اسکاتلند صفر
لوکاکو ۴۶ و ۵۷ برای کوین دی بروین ۹۲ بلژیک گلزنی کرد.
روسیه یک -قبرس صفر

گروه H
آلبانی ۲ - مولداوی صفر
آندورا صفر - فرانسه ۴
برای خروس‌ها کیلیان ام باپه ۱۱، بن یدر ٣۰، تووین ۴۶ و زوما ۶۰ موفق به گلزنی شدند.
ایسلند ۲ -ترکیه یک

گروه J
یونان ۲ - ارمنستان ٣
ایتالیا ۲ - بوسنی هرزگوین یک
اینسینیه ۴۹ و وراتی ٨۶ برای ایتالیا گلزنی کردند.
لیختن اشتاین صفر - فنلاند

جام جهانی جوانان
کره جنوبی حریف اوکراین در فینال شد
با برتری کره جنوبی مقابل اکوادور نماینده آسیا در فینال جام جهانی جوانان حریف اوکراین شد.
در مرحله نیمه نهایی جام جهانی جوانان دو دیدار برگزار شد که در دیدار اول ایتالیا به مصاف اوکراین رفت و کره جنوبی مقابل اکوادور صف‌آرایی کرد.
اوکراین یک -ایتالیا صفر
در دیدار اول تیم ملی جوانان اوکراین با نتیجه یک بر صفر مقابل ایتالیا به برتری دست یافت و راهی فینال شد.بولستا ۶۱ برای اوکراین تک گل بازی و صعود‌بخش را به ثمر رساند.این صعود در حالی رخ داد که اوکراین از دقیقه ٨۰ با اخراج پوپوف ۱۰ نفره بازی را دنبال و به پایان رساند.
اکوادور صفر-کره جنوبی یک
جون ٣۹ برای کره گلزنی کرد.
در دیگر دیدار تیم جوانان کره‌جنوبی مقابل اکوادور به برتری یک بر صفر دست یافت و به عنوان نماینده آسیا به فینال جام جهانی جوانان صعود کرد.
دیدار فینال بین کره‌جنوبی و اوکراین برگزار خواهد شد.

شکست نایب قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ در یک بازی دوستانه
در ادامه بازی‌های دوستانه ملی در سطح دنیا، تیم ملی کرواسی در زمین خودش با نتیجه ۲ بر یک مغلوب تونس شد.
در این بازی گل‌های تونس توسط بدری در دقیقه ۱۶ و السلیتی در دقیقه ۷۰ (از روی نقطه پنالتی) زده شد و برای نایب قهرمان جام جهانی ۲۰۱٨ هم پتکوویچ در دقیقه ۴۷ گل زد

جام جهانی زنان
آمریکا ۱٣ تایلند صفر. آمریکا در یک بازی یکطرفه به تعداد بازیکنان ثابت و ذخیره تیم تایلند گل وارد دروازه این تیم ریز نقش و ضعیف جثه کرد. بطور متوسط هر هفت دقیقه دروازه بان نگون بخت تایلندی یک گل دریافت می کرد. آن چه در این دیدار نیز جلب توجه می کرد یکی گذشت داور از بعضی صحنه های منجر به خطا در محوطه جریمه تایلند بود که با توجه به آمار گلهای بالا تیم آمریکا مدیریت و روانشناسی داور مسابقه عالی و در خور تحسین بود. موضوع دوم بازی پاک و عاری از خشونت بازیکنان تایلند بود . زیرا وقتی گلی را دریافت می کردند سعی در عقب انداختن بازی و وقت کشی نداشتند و زود توپ را در جریان بازی قرار می دادند.
الکس مورگان ستاره آمریکا در دیدار با تایلند بود که ۵ گل وارد دروازه حریف کرد؛ به عبارت دیگر او بیشتر از هر تیم دیگری تا اینجای جام جهانی زنان گل زده است. نزدیک‌ترین رقیب مورگان، تیم ملی فوتبال فرانسه است که در بازی افتتاحیه ۰-۴ مقابل کره جنوبی پیروز شد. آمریکا با پیروزی ۰-۱۳ مقابل تایلند رکورد بیشترین گل زده در یک مسابقه جام جهانی زنان را شکست. رکورددار قبلی تیم ملی آلمان بود که ۰-۱۱ مقابل آرژانتین در سال ۲۰۰۷ پیروز شده بود.
در دیدار روزچهارشنبه زنان نیجریه موفق شدند با دو گل بر بانوان کره جنوبی را شکست دهند و از همین حالا می توان احتمال داد که کره و تایلند حذف شده هستند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست