یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آن خِشت بُوَد که پُر توان زد (بخش سوم) - رضا علامه زاده

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : رضا شجاعی

عنوان : وجدان بیدار روشنفکری
جناب علامه زاده عزیز! یکی از مصائب جامعه روشنفکری ایران ، عیبت و قلت وجدان های بیداری چون شماست. دست شما را از دور می فشارم و منتظر نوشته های بعدی شما هستم.
با احترام فروان
۴۵٣۵٣ - تاریخ انتشار : ۱٨ ارديبهشت ۱٣۹۱       

    از : وحید

عنوان : نقد سبک
آقای علامه زده، با کامل احترام نقد شما به نحویست که انگاری کسی‌ تفنگ بر سر شما گذشته و شما رو مجبور کرده که این نقد رو بنویسید. آیا شما می خواهید جمله به جمله قر بزنید؟کاش نقد ف.م.سخن را خواند بودید در این باره تا کمی‌ از این نوع نقدتان بازنگری میکردید.
۴۵٣۴۶ - تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱٣۹۱       

    از : علی کبیری

عنوان : لاف از سخن چو دُر توان زد!
جناب علامه زاده،

جناب علامه زاده،

مگر شما وافراد دیگری نظیر شما، بارها ادعا نکرده اید که به عنوان زندانیان سیاسی در زمان شاه سابق، توسط بازجویان ساواک مورد شکنجه قرارگرفته اید؟ پس دیگر تجزیه و تحلیل اراجیف یکی از روسای سابق ساواک همچون ثابتی، موردی ندارد. این کار شما آب به آسیاب ثابتی ها ریختن است چون شما در اینجا شده اید دلال مظلمه و دارید برای کتاب بی ارزش ثابتی تبلیغ مجانی میکنید. حق نیست تا بجای آن و هراز چندگاهی شکوه به درگاه مردم بردن، دامن همت به کمر زده و بر علیه این شخص و افراد دیگری که مظنون به شکنجه و قتل وکشت وکشتار مردم یا به قول شما " ...چپ و مذهبی و ملی و تروریست و سیاسی‌کار و سیاست‌باز و مبارز و خرابکار و وطن‌پرست و وطن‌فروش..." هستند، شکایاتی را به دادگاههای صالحه ی مربوطه در کشور محل سکونت اینها تسلیم نموده و دادخواهی کنید؟ آیا این سخنان شما وامثالهم جز لاف درغریبی چیز دیگری هم هست؟ من بشخصه بسیار متعجبم از بی عملی شما وآن عده ای که قبلاً ادعا کرده بودند که مأموران ساواک آنها را شکنجه وداغ درفش کرده بودند. آن عده از صدای آمریکا خواسته بودند تا به آنها هم فرصت پاسخگوئی داده شود. درمقابل، باید از اینها سوال کرد که "فرصت پاسخگوئی" یعنی چه؟ تمام کشورهای اروپائی ونیز آمریکا دارای قوانینی هستند که برای همه لازم الاجرا میباشند. یکی از آن قوانین برای همین مورد شما و افرادی نظیر شما است. اگر فردی مظنون به شکنجه در کشور دیگری بوده ودریکی از کشورهای اروپائی ویا آمریکا ساکن باشد، قربانی یا قربانیان میتوانند طبق قانون برعلیه آنها اقامه ی دعوا کرده و از دادگاه تقاضای رسیدگی، غرامت، ضرر وزیان وغیره... کنند. از دولتی سر شما، تا دلتان بخواهد وکلای مدافع حقوق بشر وسازمانهای حقوق بشری در غرب وجود دارند که یا بطور رایگان ویا با دستمزد نازلی به اینگونه شکایتها رسیدگی میکنند. جا ومکان این آقا و سایرین هم معلوم است. اگر هم بروند پشت قله ی قاف این کشورها پنهان شوند، موسساتی هستند که آنها را بالفور پیدا میکنند. پس دیگر مشکل شماها چیست؟ میدانید مشکل شماها از چه قراراست؟ بی عملی. همین و بس. جمع شماها قادر نیست تا از حقوق حقه ی خودش دفاع کند. وای به روزی که اگر اداره ی مملکت را شماها بدست میگرفتید! آقا! با نق وناله وازاین جورحرفها، مشکل این مملکت حل نمیشود. " گاو نر میخواهد و مرد کهن! "
۴۵٣۱٨ - تاریخ انتشار : ۱۶ ارديبهشت ۱٣۹۱       

  

 
چاپ کن

نظرات (٣)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست