یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پیام از دفتر رهبری در آخرین لحظه رسید...

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : محسن ط

عنوان : ادب مرد به از دولت اوست!
سعید خان، ادبیان و لحن شما جایی برای سخن گفتن با شما نمی گذارد. امیدوارم که هیچ روزی به بینشی "عمیق" در حد شما نرسم و بقول خودتان به "احمقانه" فکر کردن ادامه دهم.
۵۴۰۱٨ - تاریخ انتشار : ۲٣ ارديبهشت ۱٣۹۲       

    از : محمد رضا رقابی

عنوان : در صورتک هائی چهار سالی دیگر بعمر این اسلام در میهن آخوند زده اضافه خواهد شد
از ظواهر امر و شرط کاندیداتوریش که بالاخره و در دقایق پایانی ابلاغش! شد این چنین مستفاد میشود که این آقای شتر گاو پلنگ در صورت گذشتن از" خانهای آب زیر کاهی "با ولایت فقیه!! و انتخابش!!؟... در یک دوره ای نه بآشکاری آقای خاتمی که با زیرکی و آب زیر کاهی به کارپردازی، امور را بانجام خواهد رساند و بر خورد و سر وصدائی آنچنانی نخواهد داشت البته مگر " غیر مترقبه ها و پیش بینی نشدنیها..." و دو تائی مملکت را "برادر وار" و کجدار و مریز اداره خواهند کرد و ای... تفقد که خیر گوشه چشمی هم باصلاح طلبان و آقایان موسوی و کروبی و... و نتیجه اینکه مانند رسم و رسوم میهن آخوند زده ما نفر سوم زده و برده است و چهار سالی اسم و عکس و تفصیلاتش نقش بر روزنامه ها... و ملت طبق معمول بی کلاه
۵٣۹۹۷ - تاریخ انتشار : ۲٣ ارديبهشت ۱٣۹۲       

    از : سعید ح.

عنوان : برای آقا محسن ، از یک خواننده اخبار روز
جناب آقا محسن، شما هنوز به رژیم توهم دارید،برادر! هنوز در نیافته اید که آزادیخواهان و عدالت جویان با رژیم مشکل فردی و شخصی ندارند، بلکه مشکل ساختاری دارند. هنوز چیزی به نام "بازی حکومتی" را رد می کنید و جوری از رفسنجانی و تصمیم او صبحت می کنید که گویا رسم و قانون در جمهوری اسلامی روالی کاملاً عادی، حتی دمکراتیک دارد و جناب آقای رفسنجانی تجسد کامل یک اپوزیسیون مستقل، دمکرات، دلسوز ملت و غیره است، نه برادر ! ما درباره انتخابات و سیاست در کشور سویس صحبت نمی کنیم. بیوگرافی سیاسی رفسنجانی، حداقل در سی وسه و چهارساله گذشته، با عملکرد ننگین این رژیم آنقدر گره خورده است که هر کوششی برای باز کردن آن یا جدا کردن او از رژیم، نه تنها تلاشی است واهی و بی نتیجه، بلکه بار عرض معذرت از جنابعالی، بسیار احمقانه و سالوسانه است.
شما و هر انسان دیگری حق دارید هرکه را خواستید انتخاب بکنید، مردم هم حق دارند هر سگ و گربه ای را که خواستند انتخاب بفرمایند، و من هم این حق را دارم که انتخابات را تحریم کنم و هر جا که امکان دارم، از رژیم و معماران و دست اندکاران آن توهم زدائی کرده و روشنگری کنم. حال اگر کسی حرف و استدال من را پذیرفت که پذیرفت، چه بهتر، و هرکه که آنرا نپذیرفت، فدای سر تمامی انسان های فهمیده ایران خراب شده ی ما. دلیل من برای تحریم این انتخابات "فرنگی" نیست، اگرچه من از فرنگی ها بسیار چیزها یاد گرفته ام، بلکه کاملاً منطقی و انسانی است: نخست اینکه این انتخابات آزاد نیست و دوم اینکه رفسنجانی پرونده سیاهی دارد و سرانجام اینکه بنده با این بازی ها دیگر سیاه نمی شوم. باز کردن "روزنه" که شما از آن صبحت می کنید، با عرض معذرت از جنابعالی، حرف مفتی بیش نیست، چرا؟ بخاطر اینکه رژیم، بازهم بخاطر موانع ساختاری که دارد، به هیچ وجه اجازه توسعه این روزنه به پنجره و پنجره به دروازه را نمی دهد. این رژیم بمانند جن از بسم الله، از رشد گسترش نهاد های مدنی وحشت دارد. بجای چسبیدن به امامزده اکبر، بهتر است، که همت کرده برای ایجاد نهاد مدنی و جنبش های اجتماعی کوشش کنیم. مبارزه برای دمکراسی البته بی هزینه نیست و به هیچ وجه ارزان بدست نمی آید. (در ضمن تنها در ایران نیست که مبارزه برای آزادی و عدالت اجتماعی با سرکوب و حبس و بند کنشگران در پی دارد. اما بنظر می رسد که تنها در ایران است که برخی از به اصطلاح "کنشگران مدنی" دست به دامان این امامزده و آن اقازاده می زنند و اسم آنرا "نگاه عقلانی" به سیاست می گذارند).
موفق باشید
۵٣۹۹۴ - تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱٣۹۲       

    از : بهزاد تنها

عنوان : بگو مرگ بر شاه
شاه شاه اکبر شاه بگو مرگ بر شاه
۵٣۹٨۱ - تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱٣۹۲       

    از : محسن ط

عنوان : بافت پیچیده حکومت و وضعیت متغیر آن هوشیاری زیادی را می طلبد
دوستان محترم اخبار روز،
من با خواندن این خبر ناچارا به حدس و گمان برای پی بردن به انگیزه شما از تیتر زدن آن روی آوردم. اگر اشتباه نکنم شما می خواهید در این راستا حرکت کنید که هاشمی با به دستور رهبر و در چارچوب سناریوی بیت وارد عرصه شده! و در نتیجه مسئولیت را از دوش خود برداشته و مانند همیشه ساده ترین راه که همان کوبیدن بر طبل تحریم باشد را بگزینید.
در حالی که شرایط کشور ایجاب می کند که شما اگر هم قصد دعوت مردم به تحریم را دارید بجای تاکید بر تئوری های همیشگی دلایلی قانع کننده ارائه کرده و در موازات آن راهکارهای خود را که در کوتاه مدت تحقق یافتنی هستند را معرفی کنید.
بر گردیم به حاشیه ثبت نام هاشمی:پس از گذشت بیش از بیست سال از حکومت خامنه ای بر کشور انتظار می رود که ما با زبان رسمی فی مابین چهره های مطرح در صحنه سیاسی کشور بیشتر آشنا شویم.
از سخنان هاشمی که چندین بار اعلام کرد که در صورت مخالفت رهبر با حضورش وارد عرصه نخواهد شد و دلیلش هم آن بود که در آن صورت کاری پیش برده نمی شود و اختلافات بیشتر می شوند این پیام شنیده شد:"که اگر من نیامدم مسئولیت آن متوجه شخص رهبر است".
یادداشت رجایی هم شاید بیشتر جنبه تبلیغی در چارچوب راست های چشم به بیت دوخته داشته باشد.
اما اتفاقی که آب پاکی را روی دست همه حاملان سناروی "بازی حکومتی" ریخت یا میبایستی که می ریخت، موضع گیری دیروز بعداز ظهر مشاور رهبر علی اکبر ولایتی بود. وی گفت: "هاشمی در آن شرایط (سال ۸۸) رهبری را تنها گذاشت و همراهی نکرد." و سپس ادامه داد که "به هیچ وجه از عزم خود کوتاه نمی‌آییم و تصمیم گرفته‌ایم (بخوان بیت رهبری) نگذاریم آنهایی که با رهبری نظام زاویه دارند امور کشور را به دست بگیرند".
به هوش و ذکاوت بالایی نیاز نیست تا متوجه شد که حضور هاشمی نه تنها در جهت میل رهبر نبوده بلکه خواب خوش وی و سردارانش را نیز آشفته کرده.
حال وظیفه ما در شرایط امروز یاری رساندن به نیروهای بی شمارتری که در ایران خواهان تحولات هستند در جهت استفاده از روزنه بوجود آمده برای به سطح آوردن خواست های جنبش و پیشبرد اهداف آن تلاش کنیم و زمان را برای بحث های فرنگی سی ساله حیف و میل نکنیم. اگر می خواهیم مسئولانه برخورد کنیم!
موفق باشید
۵٣۹۷۱ - تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱٣۹۲       

  

 
چاپ کن

نظرات (۵)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست