یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

در سوگ پیت سیگر (Pete Seeger) - ناصر اصغری

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : peerooz

عنوان : تحریف ؟
گمان دارم که این مقاله تحت تاثیر عقاید شخصی نوشته شده و حقایق تا حدودی تحریف گرده اند. از ویکیپدیای انگلیسی این موارد را قابل ذکر میدانم:

پیتر سیگر در سال ۱۹۳۶ در سن ۱۷ سالگی عضو گروه کمونیست های جوان و در ۱۹۴۳ عضو حزب کمونیست امریکا گردید. در سال ۱۹۴۱ آلبوم Songs for John Doe را منتشر کرد که مخالف شرکت امریکا در جنگ بود؛ و این پس از زمانی بود که آلمان و شوروی در ۱۹۳۹ قرار داد منع تجاوز را امضاء کرده بودند و انعکاس عقیده حزب کمونیست بود. سه روز بعد از حمله آلمان به روسیه , نظر حزب کمونیست تغییر کرد و طرفدار جنگ با آلمان و نظام وظیفه اجباری و از طرفداران سرسخت جنگ گردید و آهنگ Dear Mr. President را در این باره منتشر کرد. در دوران جنگ جهانی دوم در ارتش امریکا در اقیانوس آرام شرکت کرد و اکثرا فعالیت موسیقی داشت. در ۱۹۴۹ در نتیجه سبعیت های استالین عقیده او در باره کمونیسم تغییر کرده و از حزب دوری کرد. بعلت عدم همکاری با این کمیته مک کارتی و نتیجتا در ۱۹۶۱ به ده مجازات حبس یکساله که باید همزمان اجرا میشد محکوم گردید و در ۱۹۶۲ دادگاه استیناف این حکم را ملغی نمود.

در باره خدا میگوید که من معمولا میگفتم که خدا نشناسم ولی امروزه معتقدم که خدای هرکس بستگی به تعریف او از خداوند دارد و من بنا بر تعریف خود میگویم که خدا نشناس نیستم زیرا معتقدم که خداوند همه چیز است. زمانی که چشمم را باز میکنم خدا را میبینم و زمانی که چیزی میشنوم , خدا را میشنوم.
۶۰٣۶۶ - تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱٣۹۲       

  

 
چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست