یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مرگِ هاشمی رفسنجانی و آزمونی دیگر - خسرو باقرپور

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : پروین کرد

عنوان : زیبا، ظریف، ادیبانه وشاعرمسلکانه. دست تمامی منفعتطلبان و (روسپیهای) سیاسیرا روکرده اند .ودیگرچه بیشازین میخواهید جناب خسروانی؟
و دمشان گرم و عمرشان دراز باد جناب باقرپور که اینچنین این بی آزرمان را ظریفانه رسوا کرده اند که (صدالبته اگر رسوایی را درک کنند )؟ ما در کشورمان روشنفکرنداشتیم تا گام به گام قدرت حاکم را بعقب براند و از آن و به نفع ملت امتیاز بگیرد . بلکه فقط وفقط مزین باحزاب و گروهها و دستجات باصطلاح سیاسی ((مذهبی و ملیون و طفلیون)) تشریف داشتیم که همگان از دم قسط وابسته وخواهان گوشه ای برای چمباته زدن در قدرت حاکم بودند و آنچه که برایشان معنا و مفهوم نداشت فقط نفع و بهروزی (ملت) بود !!!! دیکتاتوری پهلوی دوم همزمان با دیکتاتوریهایی ادمخوارانی از نوع سالازار ، فرانکو سوموزا ، پینوشه، و سوهارتو بود . اگرچه قتل و کشتن( حتی یک انسان) در فضا وقانون انسانی جنایت است ، امااگر انصاف و وجدان را به شهادت میباید گرفت، کدام یک ازین دیکتاتور هاراکه فقط (سوهارتویش در اندونزی ۵۰۰هزار انسان را کشت) میبایست با محمدرضا شاه پهلوی ((موش)) که ما( ان قلابیون ) ازو شیر ژیان ساخیم بیشتر دست بخون بود ؟؟ اوکه در نهایت پیسی و اجبار و بدبحتی و افلاس ، لنگ خودرا انداخت و متشبث بدرگاه تنها ((روشنفکر)) آنزمان شاپور بختیار اگر چه دیر و دور وقتانداخت تا کشور و هم (موقعیت) خودرا بلکه نجات دهد ، اما حزبیها و روشنفکر نمایان تا ناقره غرق در (تیمم دو ضربه یا سه ضره) !! عربده ی بختیار نوکر بی اختیار وافورتو نگه دارشان گوش خدا را کر کرد . و حالا چیزی جز بدختی و اکثرآ دچار به ابتلات دپرسو و هزاران و داغ و درددیگر هیچ چیز خوشایندی در زندگی غربتی نداریم و نوش جان و روانمان باد که ( هلنگ هلنگ له دس شیر درچیم کفتم و دس پلنگ ) احزاب ما عاری از هرگونه شعور سیاسی بودند وباتآسف......
۷۷۷۹۷ - تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱٣۹۵       

    از : خسروانی

عنوان : نگهدار، یکی از بزرگ فرصت طلبان
جناب خسرو باقرپور، در مطلب کوتاه ولی پر محتوا و عمیقت نکات بسیار جالبی را مطرح کرده ای که جایش در بحث جنبش آزادیخواهی مردم ایران خالی است. کاش بعنوان نمونه، اشاره مستقیمی هم به فرصت طلبانی امثال فرخ نگهدار می کردی.
۷۷۷۹۲ - تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱٣۹۵       

    از : امیر ایرانی

عنوان : چپ قدیم و چپ جدید
جناب آقای باقرپور ارجمند با هوشمندی و درس آموزانه تعریفی زیبا و فراگیر از مفهوم چپ ارائه می دهد. این نوع چپ یکی از نیازهای اصلی هر جامعه تحولخواهی است آنهم جامعه که درپی تحقق آزادی و دمکراسی و عدالت اجتماعی است.
اما اگر:
این چپ توان بازی کردن و یا اعتقاد به بازی در دمکراسی، آنهم درکنار سایر نیروهای جامعه را نداشته باشد، این چپ هم مانند اسلافش فرزندی خلف برای برخورد با تفکر دمکراسی خواهی بود که شاید نبودش بهتر از بودش باشد.
اینکه نحوی برخورد با آقای رفسنجانی چگونه باشد، خود بحث دیگری است و می تواند از بحث چپ بودن جدا باشد.
۷۷۷۷۵ - تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱٣۹۵       

    از : داریوش لعل ریاحی

عنوان : هنر مندی در تشخیص منافع و ممکنات برای عملی کردن ( اهداف )
از این بهتر نمی شد ، به وضع حادث شده در مرگ آقای هاشمی ، فاکتی نوشت .
اما با توجه به آنچه در ذهن و کنش های ما ایرانیان به یک اصل بدل گردیده واز قبل از مشروطه تا به حال با شدت و ضعفی در خور ، جریان داشته است . منفعت طلبی های شاخصی است که از رهبران گرفته تا هرکس سرش به تنش می ارزیده ، دیده می شود . حال با توجه به این خصلت تنیده در بخش قدرت مدار جامعه ، آیا نمی شود گفت :وقتی بخشی از به اصطلاح اپوزیسیون سی نفری و بخشی سی و هفت نفری ، نامه سرگشاده به ترامپ می نویسند . هنر مندان تشخیص منافع در داخل ایران به تلاش نمی افتند تا قبل از آمدن ترامپ به کاخ سفید ، تنها قدرتی را که سکان تعامل و مذاکره را در دست دارد ، حذف نمایند ؟ وقتی آقای رفسنجانی قبل از سکته در مجمع تشخیص مصلحت با شیدایی خاصی با هم مسلکان سخن می گوید ، آیا کمی متادن به همراه آنچه به احمد خمینی خورانیده بودند در یک استکان چای او را به سوی ابدیت و خالی کردن سکان نکشانیده است .
۷۷۷۷٣ - تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱٣۹۵       

    از : آ شنا

عنوان : جان کلام را گفتید دست مریزاد آقای باقر پور
این نحله ... هماره عقربه های جهت یابش را به سویِ "قدرت" تنظیم می کند. برای او هیچ فرقی ندارد که این قدرت، در چهارچوب مرز های ملی ی ایران اعمال قدرت می کند یا قادری توانمند در عرصه ی جهانی است.
۷۷۷۷۰ - تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱٣۹۵       

  

 
چاپ کن

نظرات (۵)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست