یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

چه هشدارهایی در این لحظه؟ - بهزاد کریمی

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : احمد صلاحی

عنوان : چپ و غیر چپ
جناب سید علی جعفری ، ما در اینجا نظرات انتقادی خود متمدنانه و دوستانه می نویسیم و حرمت میراث تاریخی جنبش کارگری ، چپ و فدائی را ارج میگذاریم.امروز مطلبی از آقای نگهدار در سایت عصر نو خواندم در مورد برجام که کامنت زیر آن نوشبه از اصل مقاله ی «جالب » تر بود و فکر می کنم برای شما هم آموزنده باشد.
آقای بهرام خراسانی که مطالبش گاهی در اخبار روز جنجال آفرین میشود قبل از اینکه موضع آقای نگهدار را تحسین کند نوشته :
« به گمان من هنوز آقای نگهدار جزو انگشت شمار بازمانده‌های منطقی و سیاسی اندیش فدائیان است »
تلاش کردم که در زیر آن نوشته برای آقای بهرام خراسانی بنویسم :« .. جنبش فدائی زنده است و فکر نمی کنم بازمانده های منطقی و سیاسی اندیش آن انگشت شمار باشند ..» متاسفانه کامنت گزاری در سایت عصرنو تقریبا محال است و موفق نشدم.
با خواندن گلایه شما در اینجا و کامنت قبلی شما بفکرم رسید که عرض کنم. سلیقه ها متفاوت ست و بهتر ست فکری به آن کنید .شما بدجوری از آقای کریمی و همفکرانش شکایت می کنید و لی چیزی را اثبات نمی کنید . بهرام خراسانی ها از آنها تعریف و تمجید می کنند . با دعوا و تشر هم حرف شما پیش نخواهد رفت . بهتر است به روش منطقی و علمی متوسل شوید .بنظر نگارنده بهرام خراسانی ها شیوه ی نگارش شما را دستاویز می کنند تا مبلغ سیاست های غیر چپ باشند.
٨۴٨۶۹ - تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱٣۹۷       

    از : سبز علی جعفری

عنوان : استادان صاحب نظر مثل اینکه روزه تشریف دارند
با شروع ماه مبارک رمضان تب بحث خواید یا خوابانده شد، مثل نظر آخر بنده که در فضای مجازی ملاخور شد ؛)
٨۴٨۶۲ - تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱٣۹۷       

    از : سیامک رهگذر- از آلمان

عنوان : اشکال کار جناب بهزاد کریمی؟
پای نوشته های قبلی ایشان بارها سوالاتی از ایشان شد ولی گویا برج عاج نشینی ایشان اجازه نمیدهد ایشان خودش را به سطح ما پائین بیاورد و شاید معتقد است که جواب ابله هائی که به ایشان انتقاد میکنند خاموشی است؟ خود را عقل کل دانستن و به نظرات دیگران بی اعتنا بودن یکی از اشکالهای جناب بهزاد کریمی است که حاضر هم نیست از موضعگیری خودش دفاع بکند یا آنرا توضیح دهد تا دیگران شاید شیر فهم شدند. بنابراین چه زحمتی به خودمان بدهیم که خودمان را مشغول خواندن نوشته ایشان بکنیم که حتی قدمی ما را به جلو تا حالا نبرده و بعدها هم نخواهد برد تا زمانیکه ایشان به انقلاب و انقلابیگری معتقد نباشد و زیر لوای راههای صلح آمیز برای پرهیز از خشونت سر منبر میرود در حالیکه طرف مقابل ما حکومتی ایدئولوژیکی آنهم با اسلام ارتجاعی شهید پرور میلیاردها دلار هزینه اسلحه کرده و هرگونه انتقاد و اعتراض مردم را با سرکوب و گلوله و بگیر و ببند و زندان جواب میدهد یا غیر از اینست جناب کریمی؟ روش متمدانه مبارزه سیاسی برای شرایطی است که طرف مقابل هم از حداقل برخورد انسانی با مخالفینش بهره برده باشد نه رژیم ملائی که بارها نشان داد و میدهد که حتی حاضر به بحث با مخالفینش نیست و تمام قدرت را قبضه کرده و تنها برای اپوزیسیون خودش گلوله و زندان و حصر آماده دارد! در ضمن جناب کریمی نه تنها برای ما دیگران احترامی قائل نشد بلکه سوالات جناب نیکفر را هم جواب نداد یا جوابی ندارد و نداشته به ایراداتی که از طرز تفکر ایشان گرفته شد؟ آدم طرفدار اصلاحات باشد ولی خودش اصلاح ناپذیر با هم جور در نمیاید جناب کریمی!
٨۴٨٣۶ - تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱٣۹۷       

    از : فریدون بی نوا

عنوان : برای سید علی جعفری
در مورد اشاره شما به « مقاله هایی از دست همین مقاله حاضر یا مقاله ممبینی در ایران امروز و ... » باید عرض کرد که وضع از این حرفها غم انگیز تر است.
آقای کریمی در مقاله ی قبلی خود دعوای « فیس بوکی » فریدون احمدی و احمد پورمندی را اینجا نوشت که نمیدانم به چه درد نیروهای جنبش فدائی و چپ میخورد . اینها که خودشان را نه طرفدار جنبش فدائی می دانند و نه چپ ! در حزف ادعا می کنند طرفدار سوسیال دموکراسی ولی در عمل رو دست نیروهای دست راستی بلند شده اند و مطالبی می نویسند برای خوشایند نیروهای مرتجع...یا بهانه ای می دهند به نیروهای مرتجع تا آنها هر چه می خواهند علیه تمام چپ ها بنویسند.
در صفحه ی فیس بوک اقای ممبینی که پنجره کامنت آن بسته است ولی دوستان شاه دوست ایشان و « بنیاد داریوش همایون» برای نوشته های ایشان در باره ی رضا شاه و اسرائیل و نقش دفاعی ارتش شاه و سپاه آدمخواران هورا می کشند.
در ایران امروز شما نمی توانید نظر خود را در باره ی جعلیات احمد پورمندی و امیر ممبینی بنویسید. ولی شخض ضد چپ شناخته شده ای نوشته ی این دو چپ قدیمی که امروز از جنبش چپ فاصله گرفته اند را تخته پرش کرده و علیه تمام چپ های ایران می نویسد و ایران امروز ثابت می کند که با کمک این سه مقاله در یک ستون چه خدمتی به دشمنان چپ ایران و در راس آن حکومت کشتار جمهوری اسلامی می کند.
بگذاریم بُریدگان و واخوردگان سیاسی بنویسند و معلق بزنند .ولی چپ ها و راهیان جنبش فدائی باید در بالا بردن کیفیت کار خود بکوشند و از عصبیت پرهیز کنند. چون کسانی که در این جا نام برده شدند پوست کلفت تر از آن هستند که ما فکر می کنیم.
امیر ممبینی در زیر آخرین نوشته پرخاشجویانه خود در پاسخ یکی از کاربر ان در ایران امروز نوشته است :«از دهه چهل تا کنون مساله فلسطین برای ما فقط شر و انحراف تولید کرد. چه در رابطه با جنبش‌های چریکی و چه در رابطه با جنبش خمینی.»
هم اکنون امیر ممبینی به بهانه ی دفاع از میهن عملا از حضور ارتش شاهنشاهی در ظفار و ویتنام دفاع می کند...
کسی می تواند به گوش امیر ممبینی که در ها را بروی خود بسته و هر از چندی ناله ی پشیمانی سر می دهد بگوید : فعالیت سیاسی امری داوطلبانه است. ایشان می تواند با هر جریانی که خواست فعالیت کند یا نکند. ولی به نیابت از جنبش چریکی «فتوا» ندهد . هنوز بخش بزرگی از آزادیخواهان و عدالت جویان جهان لیبرال ، دموکرات و چپ در برابر لگام گسیختگی ۷۰ ساله اسرائیل ایستاده اند.
اصلا امیر ممبینی می داند که بعداز متلاشی شدن ارتجاع عثمانی در ۱۹۲۱ و تبدیل آن به چندین کشور عربی تحت الحمایه و فقط یک کشور غیر عربی بنام ترکیه فقط و فقط مردم فلسطین هرگز به استقلال نرسیدند، هنوز آواره هستند؟ اگر می داند چرا تارخ را تحریف می کند؟ چرا سرمایه داری مورد علاقه ی ممبینی با فلسطین بر خوردی متفاوت داشته است ؟ اسرائیل وجود نداشت و همه کاره منطقه است .
جناب امیر ممبینی میداند که ستاره ی یهودی الاصل هالیوود ناتالی پورتمن که از طرف نهادی در اسرائیل بعنوان بهترین هنرپیشه جهان معرفی شده و بنابود در مراسمی در تل آویو چائزه ی خود را در حضور نتانیاهو بگیرد اعلام کرد که برای در یافت جائزه به مراسمی که نتانیاهو با این همه فجایع در فلسطین در آن حضور دارد نخواهد رفت.همدستان نتانیاهو این کار ستاره ی سینما را «یهود ستیزی» عنوان کردند.
واقعا باید خندید یا گریست که امیر ممبینی خود را به نفهمی میزند و این حقایق جهانی را انکار می کند و مذبوحانه تلاش تاریخی مردم جهان در دهه ۶۰ و ۷۰ علیه سرمایه داری جهانی را بتدریج «محکوم» می کند . امروز در باره ی فلسطین چنین می نویسد فردا در مورد ویتنام ....
یک نکته ! کاش حکومت های مرتجع ایران افراط و تفریط نمی کردند و در روابط بین المللی پرنسیب ها را رعایت میکردند . چه دلیلی داشت که ۳۰ هزار مستشار آمریکائی با ایستگاه های رادیو و تلویزیون در ایران وجود داشته باشد؟
٨۴٨٣۰ - تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱٣۹۷       

    از : گودرز رودبارکی

عنوان : کم کاری نیروها یا توجیه؟
«هموطن» عزیز ! چرا بهزاد کریمی را مرکز ثقل «چپ» ایران می دانی ؟
«تا آقای کریمی و امثال ایشان هستند چپ و نیروهای دموکرات هم چنان زیر سلطه راست ها و البته از نوع جنس مرغوب حکومتی اش اصلاح طلبان قرار دارند.»
مدتها ست فکر می کنم چرا فقط دو سه نفر به اسم «چپ» اینجا و آنجا می نویسند و صحبت می کنند ولی از بقیه نیروهای چپ خبری نیست؟
چرا فکر می کنید تا آقای بهزاد کریمی و همفکرانش هستند چپ و نیروهای دموکرات زیر سلطه راست ها و حکومتی اصلاح طلبان قرار دارد؟
یعنی اگر این ها کنار بروند چپ ها و دموکرات ها فعال میشوند؟
آیا می توانید پایه ای علمی برای این ادعا استدلال کنید؟
هرنیروی چپی که در ایران حرفی مناسب و ملموس برای مردم طرح کند خریدار خاهد داشت این جوهر و اساس مارکسیسم ست ربطی به بهزاد کریمی و همفکران او ندارد. در خارج از کشور هم همینطور هست.
ما به مقالات دوستان راه کارگر و سایر جریانها چپ در همین سایت اخبار روز دسترسی داریم . شما فکر می کنید دیگر نیروهای چپ مطالبی برای اخبار روز می فرستند و منتشر نمیشود؟
چرا « بنظر می رسد ایشان در اخبار روز دارای یک نوع رانت مخصوص هستند.»
اصلا یک نکته ! نگارنده همیشه اخبار روز را مطالعه می کنم و در بحث ها شرکت کرده ام . به سایر سایت ها مثل ایران امروز ، عصر نو نیز توجه دارم . سپاسگزارم اگر نشان دهید در کجا می توان مظالب سایر نیروهای چپ و دموکرات را مطالعه کرد.
موفق باشید. با این روش نمی توان کم کاری نیروها را توجیه کرد.
٨۴٨۲۷ - تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱٣۹۷       

    از : خلیج

عنوان : استاد بایگانی ها و ثبت احوال
برای جمشید برومند
آقای عزیز قرار نیست کامنت نویس، با اسناد و آمار و نظر سنجی به میدان بیآید. ظاهراً معنی کامنت را با مقاله و رساله اشتباه گرفته اید. بگذریم که درخواست نظر سنجی از سوی شما، مشخص میکند که غیر قابل اتکا بودن نتایج این باصطلاح نظر سنجی ها را نمیدانید. هر نظز سنجی سوالات را با گرایش خاصی و با متدی طرح میکند که به نظزات پیش خواسته ی خودش برسد. در این مورد از من مقاله های رادیو زمانه را بعنوان منبع راستی و صداقت و حقیقت نطلبید فقط به کتابها و مقالات و تحقیقات در این مورد اگر وقت نازنینتان اجازه داد مراجعه بفرمائید.منهم مثل شما از فلسفه بافی که اسمش را داستان بافی هم میشود گذاشت برای به هم ریختن گزاره ها خوشم نمیآید. برای همین بی اعتنا از بهم ریختن مسائل در مورد ایرانیان تبعیدی برای نرسیدن به هیچ نتیجه ای می گذرم. و تبریک می گویم که خواندن رسانه ها را که همگی نیز جز راستی هیچ نمیگویند به بکار انداختن فکر و حساب و کتاب مغز و ذهن خودتان ترجیح میدهید.
٨۴٨۲۶ - تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱٣۹۷       

    از : هموطن

عنوان : آقای کریمی خط امامی
من بیسواد نمی دانم آقای بهزاد کریمی آقای کریمی چرا هم چنان مثل دهه ۱۹۵۰ و ۷۰ میلادی فکر و سپس از دهه ۱۹۸۰ بطور کامل خط امامی فکر می کند!!ایشان گفته اند :اقای روحانی همراه هسته اصلی تیم دولتی خود بلافاصله پشت دوربین قرار گرفت و واکنشی را به نمایش گذاشت که کل نظام پیشاپیش بر سرش متحد شده و برایش آمادگی گرفته بود. می توان با این حکومت از بنیاد مخالف بود اما نمی شود این موضع گیری آن را ناسنجیده ارزیابی کرد. حرف او این بود که در برجام می مانیم به این امید که بتوان با ۵ طرف دیگر قرارداد و در عدم حضور امریکا توافقات را پیش برد. اینکه، ما نقض عهد نکردیم، طرف امریکایی زیر قولش زد. موضعی درست.
آقای روحانی اما در سخنانش دو مورد را هم گفت که یکی جنبه شعار و تبلیغات و وعده توخالی داشت و دیگری اجرای بازی در میدان خامنه ای و سخن گفتن به کلام و لحن او!
تا آقای کریمی و امثال ایشان هستند چپ و نیروهای دموکرات هم چنان زیر سلطه راست ها و البته از نوع جنس مرغوب حکومتی اش اصلاح طلبان قرار دارند. بنظر می رسد ایشان در اخبار روز دارای یک نوع رانت مخصوص هستند.
٨۴٨۲۵ - تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱٣۹۷       

    از : جمشید برومند

عنوان : برای خلیج
۱.تاریخ هیچوقت تکرار نمی شود.
۲. حضور نیروهای نظامی ایران در هر صورت در سوریه با رقبائی چون ترکیه، عربستان ، قطر، امارات ، اسرائیل ، آمریکا و....روبرو بوده است. اعم از اینکه روسیه از آن حمایت بکند یا نکند . «هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد» حکومت ایران همیشه ماجراجوئی کرده است .
۳. پوتین به جماران هم رفت و «شرفیاب » شد که آنهم ننگین بود.
۴. به قول رادیو زمانه : وزارت خارجه روسیه: با خروج آمریکا از برجام روابطمان با ایران را گسترش می‌دهیم
نگارنده اخبار رسانه ها را به داستانهای جنابعالی ترجیح میدهد.
[در روز های گذشته بعد از خروج غیر قانونی ترامپ از برحام، رسانه های روسی به زبانهای خارجی، موضوع را زیر سبیلی در کرده و به ان نپرداختند.]
گور پدر روسیه و آمریکا و حکومت کشتار ولایت فقیه !
لطفا از پخش اخبار بی اساس خودداری کنیم.

۵.مهاجران اجباری و تبعیدی مانند مردم داخل ایران متفاوت می باشند و سرنوشت خود را به جریانها ی مختلف سیاسی وصل می کنند یا بی تفاوت می مانند.نظر سنجی معتبری وجود ندارد که در این باره به آن مراجعه کنیم.

پس بهتر است کمی از عالم رویا به واقعیت ها نزدیک شویم.

https://www.radiozamaneh.com/۳۹۴۰۳۷?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed۳A۲۰radiozamaaneh۲FMTcd۲۰(Radio۲۰Zamaneh)
٨۴٨۱۹ - تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱٣۹۷       

    از : سبز علی جعفری

عنوان : مشکل دوستان اکثریتی نیستند مشکل مراجع تقلید ایشانند
وقتی مقاله هایی از دست همین مقاله حاضر یا مقاله ممبینی در ایران امروز و ... مشاهده کنیم با کمی فانتزی متوجه میشویم که آقایان شب وروز پای میزگردهای بی سر و ته تلیوزیون آلمان و فرانسه و ... نشسته اند و حرکات و در حد بضاعت سخنان سبزها و سوسیال دمکراتها را دنبال میکنند و بعد این ادا و اطفارها را برای ما در میآورند. اما مشکل اینجاست که سبزها و سوسیال دمکراتها حتی برای جهان اولیها نه جذابیتی دارند و نه آبرویی. حرفی هم جز تکرار مکررات راستها برای گفتن ندارند. هر کس که برای مردم جهان سومی بخواهد با تقلید از این مراجع رو به موت حرفی بزند نتیجه اش میشود همین مقاله یا سایر مقالاتی که مثال زدم. مجموع مقلدان این جماعت میشود چیزی در حد «حزب چپ ایران (قداییان خلق). مشکل اینجاست...
٨۴٨۱۷ - تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱٣۹۷       

    از : پویان پوریا

عنوان : یک پهلوان؟
آیا در تمامی پهلوان ها ی فکری اتان یک پهلوان هست که از سر معرفت ، شجاعت کرده امریکا را به خاطر شکستن این معاهده که به تایید سازمان ملل هم رسیده بود سرزنش کند؟
شما، غافلان بی حافظه ی پر گو!
بدانید که مردم ایران در پایان روز هرگز هم گریان با دشمن را هم وطن نخواهند دانست. مجاهدین خلق را بخاطر بیاورید، آنها هم در ضدیت با رژیم ایران با صدام همصدا شدند، جای ایشان در دل و خاطره ی مردم ایران کجاست؟ ترامپ و نتانیاهو اگر ناجیان “ چپگریان” ایرانی شوند، پویان و اشرف، بی شک،در جهنم یا در بهشت چشم خود را از شرم خواهند پوشاند. بر خود و سابقه اتان لطف و مزاحمت کنید، بروید، شرم کنید و ترامپ و نتانیاهو ی بی آبرو در همه جا را برای توطئه بر علیه مردم و کشورتان سرزنش کنید تا رسوای عالم و آدم نشوید.
٨۴٨۱۶ - تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱٣۹۷       

نظرات قدیمی تر

 
چاپ کن

نظرات (۱۶)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست