یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

رضا پهلوی: تشکل ها از دولت های خارجی کمک مالی بگیرند

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : حسن نکونام

عنوان : آقای فرحزاد و بازی های ناشیانه اش
منظورم از آقای فرحزاد، آقای رضا پهلوی است. قبلن و در نوشته ای، نوشتم که «شاه» در فرهنگ و ادبیات ایران، مرد و مذکر است، و مرد نمی زاید. همسر شاه را ملکه می گویند. واژه «شاه زاده» از بیخ علط است. ایشان «ملکه زاده» است و چون اسم فرح قشنگ است، او را «فرحزاد» نامیده ام، و از این ببعد از همین واژه استفاده می کنم.
اول - کلیه اموال «منقول و غیر منقول) ایران که در آمریکا و در سراسر جهان وجود دارند، متعلق به مردم ایران هستند، و تنها طرفی که حق دارد این اموال را به مردم ایران برگرداند، حکومتی برخاسته از انتخاب خود مردم ایران است. این خانم ها و آقایانی که این بیانیه را نوشته اند، چکاره هستند که به خود چنین «جسارتی» را داده اند؟
دوم - آقای فرحزاد، با تناقض گوئی خودش را لو می دهد. از یک سو می گوید : «اخذ کمک مالی از دولت های خارجی را توجیه پذیر و به صلاح نمی داند» و اضافه می فرماید : «در این راستا، تشکل های مورد نظر به هر نحوی که خود صلاح می دانند، اقدام کنند.»
یعنی : « اسم منو نیارین، اما برین پول از سازمان سیا و آمریکا بگیرین»
سوم - کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲، بوسیله سازمان سیای آمریکا و سرویس اینتلیجنس انگلیس، منجر به سقوط دولت مصدق شد. در آن کودتا، عوامل این سازمان ها، و با همکاری فعال خواهر شاه و اردشیر زاهدی و شعبان جعفری(ملقب به شعبان بی مخ) و بکار گیری فواحش و دزدان و اوباش و اراذل و لات های تهران، شاه فراری را دوباره به ایران برگرداندند، و گرنه ما امروز، با این نتیجه منطقی دیکتاتوری چکمه، یعنی با دیکتاتوری نعلین و عبا، روبرو نبودیم. گویا در آن کودتا، به عوامل مزدور قول دادند که، پس از پیروزی کودتا، به آنها «دلار» خواهند داد، و بقولشان هم وفا کردند. اما امضا کنندگان این بیانیه، مطمئن نیستند که ، با کودتائی که قرار است فرحزاد را به تخت بنشاند، و این تنها راه برگشت سلطنت به ایران است، دلار به آنها برسد. «نقد را به «نسیه» نمی دهند.
یعنی : «اول پول بدین تا بریم زمینه را برای کودتا آماده کنیم»
چهارم - قبل از سقوط سلطنت در ایران، خاندان محمد رضا شاه پهلوی، و همه وابستگان به دربار، سران و امرای ارتشی مطیع این خاندان، اعضا و سران «سازمان اطلاعات و امنیت ایران»(معروف به ساواک)، نویسندگان و خوانندگان و هنرپیشه ها و رقاصان درباری، و همه کاسه لیسان و چکمه بوسان دربار «آریامهر»، تا توانستند ایران را غارت کرده، و با پولهایی کلان، جواهرات مختلف از همه آثار باستانی ایران، و اماکن هنری، همه را بخارج انتقال داده و سال هاست که با سرمایه گذاری در کشورهای مختلف، از اموال ربوده شده مردم ایران، سود برده و به زندگی های لوکس مشغولند. خانم فرح پهلوی، در شبکه تلویزیونی «من و تو»(که صاحب و موسس آن خانم «فائزه قربانی»(معروف به گوگوش) که خود خواننده ای درباری بود) در مصاحبه ای کفت که، ایشان(خانم فرح دیبا) ۶۲ میلیون دلار از کشور خارج کرده است. نشریه فاینانشل تایمز، خبر از خروج ۳۵ میلیارد دلار از ایران، در همان روزهای انقلاب و بوسیله عوامل حکومت سابق می دهد.
همه اموال ربوده شده از مردم ایران، بوسیله خاندان سلطنتی و اعوان و انصار آنها، متعلق به مردم ایران هستند، و بایستی در یک روند تسویه حساب و دادخواهی، به ملت ایران برگردانده شوند.
و حرف آحرم به آقای فرحزاد :
ای مگس، عرصه سیمرغ نه جولانگه توست
عرض خود می بری و زحمت ما می داری
٨۷۹۶۷ - تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱٣۹۷       

    از : احمد نجاتی

عنوان : یک سوال چند جوابی از آقا رضا
اگر بر اثر بد بیاری وفریب ایرانیان دراعتراضات اخیر ، رژیم آینده ایران رژیمی مطلوبی نباشد واحیانأ براثرعوامل نامشخص ؟ ( مثلأ با ساخت وپاخت با کوتوله های قدرت طلب ، چلبی سازی ، منافع کشورهای ذینفع و ۰۰۰) نوه خمینی و یا خامنه ایی بخواهند بعد از چند دهه رهبری رژیم نا لایق بقدرت رسیده را، برای براندازی رهبری کنند شما چگونه برخورد میکنید ؟
۱ـ نوه این دیکتاتورها ربطی به آنها ندارد، حتی اعلام کند که دررژیم پدر بزرگش یکسری مشکلاتی بوده است ولی عاجز از بیان آن مشکلات باشد
۲ـ دلیل نمیشود چون پدرش و پدر بزرگش با کودتا وساخت وپاخت با قدرتهای خارجی بقدرت رسیده ، تقاضای کمک این نواده از عربستان ، امریکا، اسرائیل با همان هدف باشد
۳ـ انشآلله گربه است که اینان خودرا قبل از انتخاب دمکراتیک وآزادانه مردم رهبرمینامند، چون مهم نه رای مردم بلکه کانالها ی رسیدن به قدرت است
٨۷۹۴۴ - تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱٣۹۷       

    از : نه شاه خوبه نه آخوند

عنوان : فتوای سلطنتی
ای بنده خدا هم بالاخرع سوراخ دعا رو پیدا کرد. به تقلید از آخوندها در نظام ولایی خود را فراتر از تشکل های سیا ساخته قلمداد کرده و به تقلید از آنها می خواهد پول ها را جیب به جیب کند.
٨۷۹۴۲ - تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱٣۹۷       

    از : زندانی زنجیری

عنوان : سیاست بمعنی کلاهبرداری و تزویر!
آقای پهلوی هم مانند سیاسیون ما از تزویر استفاده کرد.
اگر شخصا مخالف گرفتن کمک مالی هستید باید به هوا دارانتان هم آنرا تجویز کنید.
متاسفانه این برداشت غلط از سیاست ارثیه پدر بزرگش و ملا ها و به این سادگی از فرهنگ ما پاک نخواهد شد.
٨۷۹٣۹ - تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱٣۹۷       

  

 
چاپ کن

نظرات (۴)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست