یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

«مادر لطفی»، نماد خاوران درگذشت!

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : زندانی زنجیری

عنوان : مادری که با زجر زندگی کرد و با افتخار رفت!
به همه مبارزان عدالتخواه وهمه ی مادران دلا‌ور و بازماندگان این شیر زن ، راهش را زنده نگه داریم.
٨٨۵۱٨ - تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱٣۹۷       

    از : حسن نکونام

عنوان : پیام مادر فروغ، عشق به زندگی است
هندسه زندگی انسان، چهار بعدی است. دارای ابعاد طول و عرض و ارتفاع و زمان است. طول و مدت زمان این زندگی را، که عمر می نامند ،طبیعت و قوای فیزیکی لاجرم محدود ما، تعیین می کند. اما عرض و ارتفاع این زندگی را، خود ما، بعنوان موجوداتی «اجتماعی» عمق می بخشیم. عمق این زندگی نیز، چیزی جز تلاش برای رسیدن به آزادی و عدالت، و عشق ورزیدن به انسان های عاشق زندگی نیست. عاشق ترین انسان، آزاد ترین و عادل ترین است. پیام مادر فروغ، عشق به زندگی است.
تسلیت؟ به کی؟ و چرا؟ نه! من، پیام «مادر عشق» را به شما انسان هائی که، برای رهائی و آزادی و برقراری عدالت اجتماعی، زندگی می کنید و می رزمید، می رسانم.
ساعت هشت و سی دقیقه روز سه شنبه، ۲۳ بهمن، در مقابل بیمارستان توس، جمع می شویم، همراه با مادر فروغ، انقلاب ناتمام ۲۲ بهمن را ادامه می دهیم، و با این مادر عزیز، پیمان می بندیم که، تا رسیدن به جامعه ای آزاد و سوسیالیستی، از پای نخواهیم نشست. در آرامشگاه خاکی مادر فروغ، سرود می خوانیم، کف می زنیم، دیدار می کنیم با یاران و عزیزان، دوستان و رفقا، و در اخر هم ......افسوس که در میانتان نیستم و نیستیم. یاران! درود من و ما را به مادر فروغ برسانید، و به او قول بدهید که ادامه دهنده عشق او به زندگی خواهیم بود.
٨٨۴۹۶ - تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱٣۹۷       

  

 
چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست