یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

در جستجوی مرجان... (یادداشت یکم)

نظرات دیگران
اگر یکی از مطالبی که در این صفحه درج شده به نظر شما نوعی سوءاستفاده (تبلیغاتی یا هر نوع دیگر) از سیستم نظردهی سایت می‌باشد یا آن را توهینی آشکار به یک فرد، گروه، سازمان یا ... می‌دانید لطفا این مسئله را از طریق ایمیل abuse@akhbar-rooz.com و با ذکر شماره‌ای که در زیر مطلب (قبل از تاریخ انتشار) درج شده به ما اطلاع دهید. از همکاری شما متشکریم.
  
    از : سیامک سلطانی

عنوان : به دوست ارجمند: سودابه ت. ز.
دوست عزیز با سلامی دوباره و تبریک فرا رسیدن سال نو ؛یک نکته در مورد زنده یاد مرضیه احمدی اسکوئی به یادم آمد که لازم است با شما در میان بگذارم. مرضیه به هنگام تحصیل در دانشسرا، به همراه یکی از رفقای مرد که متاسفانه نمیدانم چه کسی بود، سفری به خوزستان داشت . در شهر اهواز در یکی از مناطق ورودی شهر محله روسپی خانه ها قرار داشت که مرضیه گزارش مفصلی در مورد زندگی آنان تهیه کرده بود و حتی در کپر محل زندگی یکی از آنان چند روزی زندگی کرده بود. این گزارش را من در شکل جزوه ای از انتشارات سازمان چریک های فدائی خلق در سال ۱۳۵۶ دیدم و خواندم. خوب است اگر بتوانید با یافتن نسخه ای از این جزوه، برای خوانندگان مطلب از این جزوه و ژرفای نگاه و دانش زنده یاد مرضیه به مسائل حاد اجتماع در آن زمان، آشنا سازید. من خودم متاسفانه هیچ امکانی برای یافتن آن ندارم. این جزوه توسط هواداران آن زمان سازمان در خارج از کشور نیز باز تکثیر شده بود.
با احترام
٨۹۱۲۴ - تاریخ انتشار : ۲٨ اسفند ۱٣۹۷       

    از : رضا فانی یزدی

عنوان : در امتداد عشق
چه عشق زیبایی است که محصولش زنده کردن اسطورهای انسانیت و فداکاری است که برای نسل در هم ریخته کنونی ما غیر قابل درک است. ما برای عبور از نظام ضد ارزش دینی به بازسازی ارزش های تاریخی خودمان نیازمندیم. متاسفانه در دوران کنونی همه چیز با حساب و کتاب کاسبکارانه هزینه و فایده جا افتاده است و جای همه ارزش های انسانی و والا را رفتار های کاسبکارانه گرفته است. در تاریخ تحولات اجتماعی و سیاسی آرمانگرایی و اهداف انسانی و عدالت خواهانه همیشه نقش موثری داشته اند چه در مبارزات ضد نژادپرستی و چه در مبارزات ضد استعماری و آزادیخواهانه.
خسته نباشید و به امید اینکه مجموعه کاری شما چاپ و منتشر گردد
٨٨۹۹۷ - تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱٣۹۷       

    از : سودابه ت.ز

عنوان : ارتباط با نویسنده
دوستان عزیز، از دقت نظر و لطف شما سپاسگذارم.
برای ارتباط با این حقیر و به اشتراک گذاشتن نظرات، انتقادات، اسناد و اطلاعات خود در راستای بهبود این تحقیق می توانید از ایمیل زیر نیز استفاده کنید.
marjanjan۲۴۵۳@gmai.com
٨٨۹٨۷ - تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱٣۹۷       

    از : سیامک سلطانی

عنوان : سپاس
مطلبی است بسیار عمیق، که توسط قلمی بسیار قوی و توانا با یاد زنده مرضیه احمدی اسکوئی، نگاشته شده است. کاری است «کارستان» و ماندگار. سپاس فراوان.
٨٨۹۷۱ - تاریخ انتشار : ۱٨ اسفند ۱٣۹۷       

    از : همنشین بهار

عنوان : زندگی فرا‌تر از سرکوبگرانش خواهد زیست
سلام بر خانم سودابه
با قدردانی از زحمات شما
در «خاطرات خانه زندگان»
http://www.hamneshinbahar.net/index.php?page=memoris
قسمت شانزدهم و سی و ششم و... به مبارز فرهیخته «مرضیه احمدی اسکویی» اشاره شده‌است.
با کمال احترام: همنشین بهار
٨٨۹۶۲ - تاریخ انتشار : ۱٨ اسفند ۱٣۹۷       

  

 
چاپ کن

نظرات (۵)

نظر شما

اصل مطلب

   
بازگشت به صفحه نخست