یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

شب یلدا در کنار زندان اوین

• شب، جمعه ۳۰ آذر ۱۳۸۶ (شب یلدا) ۳۰ نفر از خانواده های دانشجویان در بند و تعدادی از همرزمان ایشان، مراسم شب یلدا را در نزدیکی دانشجویان در بند، در مقابل زندان اوین برپا داشتند ...


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ٣۰ آذر ۱٣٨۶ -  ۲۱ دسامبر ۲۰۰۷


بنا بر گزارش نماینده کمیته تلاش برای رهایی دانشجویان در بند، امشب، جمعه ۳۰ آذر ۱۳۸۶ (شب یلدا) ۳۰ نفر از خانواده های دانشجویان در بند و تعدادی از همرزمان ایشان، مراسم شب یلدا را در نزدیکی دانشجویان در بند، در مقابل زندان اوین برپا داشتند.
طبق این گزارش حدود ساعت ۱۸:۰۰ خانواده های دانشجویان زندانی و تعدادی از همرزمان ایشان، طبق قرار قبلی در مقابل درب اصلی زندان اوین گرد آمده و سفره ای از میوه و آجیل شیرین به رسم شب های یلدا چیده و در کنار هم و در نزدیکی دانشجویان در بند این مراسم را اجرا کردند. شمع های روشن در دست این عزیزان بیانگر نور امید مردم ایران به دنیایی بدون سرکوب و بند و زندان برای روشنفکران و دگراندیشان و همچنین آرزوی آزادی برای کلیه زندانیان سیاسی و تمامی دانشجویان در بند بود.
این مراسم تقریباً بدون درگیری و دخالت مأموران زندان به مدت یکساعت و نیم برگزار شد. گو اینکه از همان دقایق آغازین تجمع مأموران حراست زندان اوین به میان تجمع کنندگان رفته و ایشان را ترغیب به ترک محل می کردند، اما خانواده های دانشجویان در بند مصمم به اجرای مسالمت آمیز مراسم شب یلدا با ثباتی قابل تقدیر و متانتی قابل احترام تا ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه در محل مانده و پس از پایان مراسم، جمعاً محل را ترک کردند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست