یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

کنگره اتحادیه های کارگری بریتانیا خواهان آزادی محمود صالحی گردید

• کنگره اتحادیه های کارگری بریتانیا، عفو بین الملل، لیبر ستارت، اتحادیه بین المللی کارگران غذایی و فدراسیون بین المللی کارگران حمل ونقل خواهان اقدام فوری برای آزادی محمود صالحی هستند، زیرا که جان او در خطر جدی قرار دارد ...


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۷ دی ۱٣٨۶ -  ۲٨ دسامبر ۲۰۰۷


کنگره اتحادیه های کارگری بریتانیا ( تی یو سی) به همراه سازمانهای حقوق بشر، در روز شنبه ۲۱ دسامبر خواستار آزادی و مداوای دقیق محمود صالحی نماینده کارگران خباز سقز شد. محمود صالحی اکنون در زندان بسر می برد و دچار بیماری شدید کلیه است.
کنگره اتحادیه های کارگری بریتانیا، عفو بین الملل، لیبر ستارت، اتحادیه بین المللی کارگران غذایی ( آی وی اف ) و فدراسیون بین المللی کارگران حمل ونقل ( ای تی آف ) خواهان اقدام فوری برای آزادی محمود صالحی هستند، زیرا که جان او در خطر جدی قرار دارد. در همین رابطه اتحادیه اروپا نیز نسبت به زندانی بودن و وضع سلامتی صالحی ابراز نگرانی کرده است.
برندان باربر دبیر کل تی یو سی در این رابطه چنین می گوید : " دلایل واقعی وجود دارد که جان محمود صالحی در خطر است. اصولا هیج فعال اتحادیه ایی نباید به رنج و عذابی که به محمود صالحی و خانواده او روا شده است دچار گردد. محمود صالحی به معالجه فوری نیاز دارد و باید به خانواده اش دسترسی پیدا کند. او به هیج وجه نباید در زندان بسر ببرد. تی یو سی به همراه همه اعضای اتحادیه های کارگری در سراسر جهان از دولت ایران می خواهد که به این رفتار غیر انسانی
پایان دهد."
دولت ایران اخیرا ابراهیم مددی نایب رییس هییت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد و رضا دهقان از اعضای سندیکای کارگران نقاش و تزیینات را بخشا به دلیل فشارهای بین المللی آزاد کرد. اما چهار فعال اتحادیه ای دیگر یعنی ابراهیم گوهری از سندیکای کارگران شرکت واحد، محسن حکیمی ، علیرضا اصغری و حسین غلامی به تازگی دستگیر شده اند.
برنادن بربر می گوید : " با تداوم فشارها ما می توانیم از محمود صالحی و دیگر فعالین اتحادیه ایی حمایت کنیم و به دولت ایران نشان دهیم که اعمال این دولت توسط همه جهان تحت نظر قرار دارد. اینکه که کارنامه شوک آور حقوق بشر و حقوق اتحادیه ای در ایران باید تحت نظر گرفته شود امر حیاتی است. این کار به فعالین اتحادیه ای در بند نشان خواهد داد که آنها تنها نیستند. بعلاوه این کار در نهایت به آزادی آنها کمک خواهد کرد.
برنادن در پایان می گوید: "تی یو سی خواهان آزادی همه فعالین اتحادیه ای در ایران است که به خطر چنین فعالیتهای زندانی شده اند.

منبع: گزارش مطبوعاتی کنگره اتحادیه های کارگری بریتانیا


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست