یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پیام خانواده ی امیری الیاسی به مردم ایران
اطلاعیه خبری کمیته تلاش برای رهایی دانشجویان در بند


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۷ دی ۱٣٨۶ -  ۱۷ ژانويه ۲۰۰٨


اخیراً نامه ی سرگشاده ای از خانواده ی محترم امیری الیاسی که فرزندانشان از روز ۱۲ آذر در زندان به سر می برد به دست ما رسیده است. در این نامه ایشان ؛مردم شریف و آگاه ایران را مورد خطاب قرار داده و می نویسند:

نامه سرگشاده حسن امیری الیلسی به مردم شریف وآگا ه ایران
حدود ۴۰ روز از بازداشت عده ای از دانشجویان دانشگاه های تهران به مناسبت برگزاری ۱۶ آذر (روز دانشجو) روز نماد مقاومت در مقابل استبداد ارتجاع و امپریالیسم گذشت. با توجه به بازدداشت طولانی و غیر قانونی انها و قرارگرفتن در سلولهای انفرادی و ندادن ملاقات به خانواده ها، به حق این خانواده ها باید نگران سلامتی عزیزان خود باشند. بازداشت این دانشجویان طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اعلامیه جهانی حقوق بشر ماده ۱۹ (هرکسی حق ازادی عقیده و بیان دارد) و ماده ۲۰ (هر کسی حق تجمع مسالمت آمیز و تشکیل انجمن دارد) غیرقانونی و قابل توجیه نیست.
ما خانواده های این دانشجویان در این مدت با مراجعه مکرر به دادگاه انقلاب زندان اوین و مجلس شورای اسلامی هنوز جواب قانع کننده ای از مسئولین در رابطه با بازداشت آنها دریافت نکرده ایم .
اینجانب حسن امیری الیاسی پدر کیوان امیری یکی از دانشجویان بازدداشتی از تمامی ایرانیان شریف می خواهم با حمایت خود به هر شکلی موجبات آزادی بدون قید وشرط آنها را فراهم سازند. به امید روزی که در این کشور کسی به جرم فکر کردن و اندیشه و بیان روانه زندان نشود.

با احترام
حسن امیری الیاسی
۲۳/۱۰/۱۳۸۶

همچنین در ذیل این نامه خانم اکرم شهلائی مادر محترم کیوان امیری الیاسی خطاب به مجلس شورای اسلامی و ریاست آن، حداد عادل می افزاید:
                     
آقای حداد عادل و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از شما می خواهیم به ما پاسخ دهید طبق کدام قانون فرزندان ما بیش از ۴۰ روز در بازدداشت موقت زیر شکنجه های روحی و روانی قرار می گیرند؟ اگر قانونی در این مورد هست به مانشان دهید اگر نیست پس کار مجلس و قوه مقننه چیست؟ آیا نباید قوه مقننه و قضائیه کاری کنند که قوه مجریه پایش را از قانون فراتر نگذارد؟ اگر نمی توانید پس این همه نماینده در مجلس به چه کاری مشغولند که مردم از آن بی خبرند؟

ازطرف اکرم شهلائی مادر کیوان امیری الیاسی


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست