یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

یک زندانیان سیاسی در آستانه ی مرک
فعالان حقوق بشر و دموکراسی در ایران


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱ بهمن ۱٣٨۶ -  ۲۱ ژانويه ۲۰۰٨


بنابه گزارشات رسیده آقای علی اکبر نیکبخت ۶۴ ساله که از سال ۱٣۷۵ تا فروردین ماه ۱٣٨۶ در زندانهای گلپایگان، بم و اصفهان زندانی بودند در طی این دوران بارها مورد شکنجه های وحشیانه قرار گرفتند ایشان در زندان مبتلا به بیماری سرطان شدند. ولی مامورین وزارت اطلاعات از درمان او جلوگیری کردند تااینکه بیماری او به حالت حادی تبدیل گردید
آقای علی اکبر نیکبخت در فروردین ماه۱٣٨۶ بخاطر وخیم شدن وضعیت جسمی ایش که در اثر فشارهای زندان و بیماری سرطان بود وزارت اطلاعات را ناچار کرد که   به ایشان مرخصی استعلاجی بدهد. او پس از خروج از زندان به بیمارستان مراجعه کرد که بنا به تشخیص پزشکان معالج او به مرور می بایست ٣   عمل جراحی را انجام دهد . اولین عمل جراحی را توانستند انجام دهند و در حال شیمی درمانی بودند. که در آبان ماه امسال با یورش مامورین وزارت اطلاعات که تحت فرماندهی فردی به نام بد خواهی معاون اداره اطلاعات گلپایگان دستگیر و ابتدا به زندان گلپایگان سپس به زندان اصفهان انتقال یافت.
آقای نیکبخت در حال حاضر در شرایط جسمی بسیار وخیمی بسر می برد و پزشکان زندان به فرزندش آقای محمد نیکبخت اطلاع داده اند که به دلیل بالا بودن عفونت در خونشان حداکثر زمان حیات اوبین ٣ الی ۶ ماه بیشتر نخواهد بود. او در حال حاضر در بند مشاوره زندان اصفهان نگهداری می شود و قادر به انجام کارهای شخصی خود نیست و تنها با کمک فرزندش آقای محمد نیکبخت و سایر زندانیان کارهای شخصی او انجام میگیرد.
علیرغم شرایط سخت جسمی ولی مامورین وزارت اطلاعات که تحت عنوان بازرسان وزارت گشور در هفته چند بار او را مورد بازجوئی و فشارهای روانی قرار میدهند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، نگهداری آقای نیکبخت در زندان که در آستانه ی مرک می باشد را محکوم می کند و از سازمانهای حقوق بشر برای نجات جان ایشان استمداد می طلبد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۰۱ بهمن ۱٣٨۶ برابر با ۲۱ ژانویه ۲۰۰٨


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست