یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جان دکتر علوی پژوهشگر زندانی در معرض خطر است
فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲ بهمن ۱٣٨۶ -  ۲۲ ژانويه ۲۰۰٨


بنابه گزارشات رسیده از زندان گوهرداشت کرج دکتر سید مصطفی علوی پزشک، پژوهشگرو نویسنده به دستور حسن زارع دهنوی معروف به قاضی حداد دستگیر و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد و چندین ماه در این بند مخوف زندانی بود. آقای علوی شهریور ماه امسال به بند ۷ اوین منتقل گردید و پس از مدتی او را به زندان گوهرداشت کرج تبعید نمودند. این زندان یکی از بدترین زندانهای تهران است و دارای شرایط قرون وسطائی است .
دکتر علوی از تاریخ ۲۰ دی ماه دست به اعتصاب غذا زدند و طی بیانیه ای که در رسانه ها منتشر گردید دلایل اعتصاب خود را به قرار زیر اعلام کردند: عدم تفکیک و طبقه بندی زندانها، جلوگیری از معالجه و درمان، انتقالهای غیر قانونی از زندانی به زندان دیگر و از بندی به بند دیگر و فقدان و عدم تامین جانی.
دکتر علوی که وارد سیزدهمین روز اعتصاب غذای خود شده، بیماریهای حاد و اعتصاب غذا باعث گردیده که بینائی او تا حد زیادی کاهش یابد و ناراحتیهای کلیوی و قلبی او شدت یافته. تحرک او تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است. این در حالی است که او دچار بیماری حاد دیابت و وابسته به آنسولین است. از روز شروع اعتصاب غذا آنسولین به ایشان تزریق نشده. بیماریهای حاد و اعتصاب غذا جان این پژوهشگر را در معرض خطر جدی قرار داده است.
آقای علوی از داشتن ملاقات و هر گونه تماس با خانواده اش توسط حاج کاظم رئیس زندان گوهرداشت ممنوع گردیده. علیرغم شرایط بد جسمی ایشان تقریبا روزانه او را به حفاطت اطلاعات زندان می برند و مورد بازجوئی توهین و تهدید افرادی مانند علی محمدی معاون زندان و خادم از افراد حفاظت زندان ترابی رئیس بازرسی زندان و آخریان رئیس بند ۴ زندان قرار می گیرد.
با شدت بافتن سرما وسائل گرمائی و آب گرم را قطع کرده اند، شیشه های بندها شکسته است و از ترمیم آن خودداری می کنند. وضعیت غذائی را به لحاظ کمیت و کیفیت تا حد زیادی پایین آورده اند گوشت قرمز، سفید، ماهی، میوه، سبزیجات را از جیره غذائی زندانیان حذف کرده اند و در روزهای اخیر حتی نان و قند زندانیان را جیره بندی کرده اند. استدلال زندانبانان این است که اگر قرار است ما (رژیم) تحریم شویم شماها (زندانیان سیاسی) پیشاپیش باید قربانی آن شوید.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، نسبت به خطر جدی که متوجه جان این پژوهشگر است هشدار میدهد و از سازمانهای حقوق بشری خواهان دخالت برای نجات جان زندانیان سیاسی و بخصوص جان این پژوهشگر است

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
۰۲ بهمن ۱٣٨۶ برابر با ۲۲ ژانویه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست