یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

احمد باطبی از ایران خارج شد

• احمد باطبی از شناخته شده ترین زندانیان سیاسی کشور در پی تهدیدات روزافزون دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی در فروردین ماه سال جاری از ایران خارج شده است ...


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ٣۰ ارديبهشت ۱٣٨۷ -  ۱۹ می ۲۰۰٨


فعالان حقوق بشر در ایران از خروج احمد باطبی از شناخته شده ترین زندانیان سیاسی ایران از کشور خبر داده اند. در اطلاعیه ای که دبیرخانه ی مجموعه ی فعالان حقوق بشر در ایران منتشر کرده است، در این مورد چنین آمده است:

شرح وضعیت نگران کننده وی و معرفی سخنگوی برون مرزی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران
بدینوسیله به اطلاع افکار عمومی میرسانیم، احمد باطبی عضو کادر مرکزی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران و از شناخته شده ترین چهرهای جنبش دانشجویی و زندانیان سیاسی در سه دهه اخیر حکومت جمهوری اسلامی در پی اقدامات جدید و تهدیدات روزافزون دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی در فروردین ماه سال جاری با پایان یافتن مرخصی استعلاجی خود و در آستانه بازگشت به زندان جهت ادامه حکم ۱۵ سال زندان خود ناچار به خروج از ایران گردید.
بر پایه گزارشات دریافتی، وزارت اطلاعات دست به اقدامات گسترده ای جهت یافتن نامبرده و جلوگیری از خروج ایشان از کشور زد. این تلاشها اعم از تحت فشار قراردادن بستگان، دوستان و همراهان نامبرده جهت افشای موقعیت مکانی وی و همینطور اعزام نیروهای امنیتی به مناطق مرزی و مورد گمان که احمال تردد وی در آنجا وجود داشت و تعقیب و گریز تا عمق خاک کشور همسایه باعث نگرانی این مجموعه نسبت به سلامتی و شرایط این عضو ارشد خود گردید.
علیرغم خروج احمد باطبی از مرزهای رسمی کشور ایران این مجموعه گزارشاتی از تداوم تهدیدات بالقوه دولت ایران بر علیه این فعال مدنی در اختیار دارد. مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در سایه موقعیت آسیب پذیر این قربانی نقض حقوق بشر در ایران، نسبت به هرگونه اقدام دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی برای در خطر قرار دادن جان و سلامت جسمی و روانی وی و یا اطرافیان وی عمیقاً ابراز نگرانی مینماید و خواهان ورود تشکلات بین المللی مدافع حقوق بشر به موضوع برای نجات وی از خطر میباشد.
این فعال سرشناس حقوق بشری در قالب عضویت در کادر مرکزی این مجموعه موفق به ایفای نقش ارزنده ای در دفاع بدون تبعیض از قربانیان نقض حقوق بشر در ایران گردید و اینک نیز علاوه بر عضویت در کادر مرکزی - راهبری مجموعه، در نقش سخنگوی برون مرزی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به مبارزات خود بر علیه نقض حقوق بشر ادامه خواهد داد. متعاقباً آخرین وضعیت وی طی اطلاعیه های آتی به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (٣)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست