یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

هانا عبدی به ۵ سال زندان با تبعید محکوم شد

• هانا عبدی، دانشجو و از اعضای انجمن زنان آذرمهر کردستان به اتهام اقدام علیه امنیت کشور به پنج سال حبس تعزیری توام با تبعید محکوم گشت ...


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۹ خرداد ۱٣٨۷ -  ۱٨ ژوئن ۲۰۰٨


فعالان حقوق بشر در ایران: هانا عبدی، ۲۱ ساله، دانشجوی رشته روان شناسی در دانشگاه پیام نور بیجارو از اعضای انجمن زنان آذرمهر کردستان که در مورد توانمندسازی جامعه زنان ایران در منطقه کردستان فعالیت مینمود و از تاریخ ۱۱/۷/٨۶ در شهر سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از سپری نمودن پروسه ای پر فراز و نشیب و تحمل شکنجه های روحی و جسمی سرانجام از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب شهر سنندج به اتهام تبانی و اقدام علیه امنیت کشور (همکاری با روناک صفارزاده) به پنج سال حبس تعزیری توام با تبعید به شهر گرمیه استان آذربایجان غربی کشور محکوم گشت.
حکم صادره موجبات نارضایتی فراوانی در جامعه مدنی بالاخص حوزه زنان و منطقه کردستان گردیده است، همینطور گزاشات رسیده حاکی از انتقال مادر نامبرده به بیمارستان سنندج در پی دریافت این خبر میباشد.
همینطور دکتر محمد شریف وکیل مدافع وی معتقد است که حکم صادره با بدیهی ترین اصول قانونی هم سویی و انطباق ندارد، اعم از اتهام، میزان حکم صادره و عدم طبقه بندی جرایم در زندان با توجه به محل تبعید از اینرو وی اعلام مینماید که در مدت قانونی به حکم صادره اعتراض خواهد نمود.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست