یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بازداشت دو دانشجو در تهران و اصفهان

• در ادامه ی موج فشار و بازداشت دانشجویان، دو دانشجوی دیگر روز جمعه بازداشت شدند. محمد پورعبدالله، از فعالان دانشجویی چپ‌گرا و دانشجوی رشته مهندسی شیمی دانشگاه تهران و علیرضا داوودی دانشجوی آزادی خواه و برابری طلب دانشگاه اصفهان که پیش از این از ادامه ی تحصیل نیر محروم شده بود، توسط نیروهای امنیتی در خانه های خود در تهران و اصفهان دستگیر شده اند ...


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۴ بهمن ۱٣٨۷ -  ۱۲ فوريه ۲۰۰۹


بامدادخبر: صبح امروز، بیست‌وچهارم بهمن ماه، نیروهای امنیتی با ورود به منزل محمد پورعبدالله، وی را دستگیر کردند و پس از تفتیش منزل وی برخی وسایل شخصی او از جمله کتاب‌ها و دست‌نوشته‌هایش را نیز با خود بردند. هنوز از محل نگهداری پورعبدالله و وضعیت وی خبری در دست نیست.
پورعبدالله از فعالان دانشجویی چپ‌گرا و دانشجوی رشته مهندسی شیمی دانشگاه تهران است که دی ماه سال گذشته، در جریان بازداشت‌های گسترده دانشجویان چپ‌گرا به همراه ده تن دیگر از دانشجویان طیف چپ بازداشت شد و مدت چهل‌وسه روز را در زندان سپری کرد که مدت چهارده روز آن را در سلول انفرادی گذراند.
گفتنی است که دادگاه رسیدگی به اتهامات پورعبدالله در خصوص بازداشت وی در سال گذشته، قرار بود روز سوم اسفند ماه برگزار شود. یکی از فعالان دانشجویی چپ‌گرا در این مورد به خبرنگار بامدادخبر گفت:" بازداشت پورعبدالله، در حالی که تنها چند روز به دادگاه وی باقی مانده‌است، بیشتر در جهت ارعاب او و دیگر فعالان دانشجویی است. چرا که او در این مدت فعالیتی نداشته‌است و جرمی مرتکب نشده‌است که به آن اتهام بازداشت شود." این فعال دانشجویی که نمی‌خواست نام‌اش فاش شود، از نحوه بازداشت و محل نگهداری پورعبدالله اظهار بی‌اطلاعی کرد.
هم‌چنین بر اساس اخبار رسیده به بامدادخبر، یکی دیگر از فعالان دانشجویی چپ‌گرا به نام علیرضا داوودی نیز صبح امروز در منزل‌اش بازداشت شده‌است. مأموران امنیتی پس از ورود به منزل داوودی و دستگیری وی، وسایل شخصی او را نیز تفتیش کرده‌اند و برخی از وسایل شخصی و نوشته‌های او را نیز با خود برده‌اند.
داوودی فعال دانشجویی چپ‌گرای دانشگاه اصفهان است که به علت فعالیت دانشجویی با حکم کمیته انضباطی از تحصیل محروم شده ‌است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست