یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

راز تغییر ناگهانی نظر مجلس
پول ملت، خرج تبلیغات انتخاباتی احمدی نژاد

• با یک پیام محرمانه، مجلس پذیرفت احمدی نژاد در ماه های اردیبهشت و خرداد بین مردم «یارانه ی نقدی» پخش کند! ...


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱٨ اسفند ۱٣٨۷ -  ٨ مارس ۲۰۰۹


روزنامه ی جمهوریت در خبری نوشته است یک پیام محرمانه موجب شده است که مجلس با پخش یارانه های نقدی توسط احمدی نژاد بین مردم در ماه های اردیبهشت و خرداد- ماه های منتهی به انتخابات - موافقت کند. جمهوریت در خبر خود به منبع این «پیام غیبی» اشاره نکرده است اما به نظر نمی رسد، پیام فوق از جای دیگری به جز «بیت رهبری» به مجلس فرستاده شده باشد.
به گزارش این رزنامه گفته می شود تغییر عقیده ناگهانی کمیسیون تلفیق مجلس در برابر خواسته دولت به خاطر پیام محرمانه ای بوده که به برخی اعضای کمیسیون تلفیق و اصل شده است. کمیسیون تلفیق مجلس در بررسی بودجه ٨٨ ابتدا با خواسته دولت برای پرداخت یارانه نقدی به مردم مخالفت کرد و آنرا اقدامی غیر کارشناسی و ویرانگر اقتصاد کشور عنوان کرد. اما هفته بعد کمیسیون تلفیق تغییر عقیده داد و اعلام کرد که پرداخت یارانه نقدی امری کارشناسانه و مفید برای اقتصاد کشور است به همین دلیل این کمیسیون رای هفته گذشته خود را باطل کرد و به دولت اجازه داد بین مردم یارانه نقدی توزیع کند.
گفته می شود از ناحیه برخی مقامات ارشد پیامی به برخی اعضای کمیسیون تلفیق داده شده است که بر اساس این پیام از آنان خواسته شده است به پرداخت نقدی یارانه ها رای مثبت بدهند. غلامحسین الهام سخنگوی دولت در جلسه روز شنبه ١٧ اسفند ماه این موضوع را شدیداً تکذیب کرد. اما منابع پارلمانی به جمهوریت اعلام کردند که قطعاً چنین اتفاقی افتاده است و دلیل ارسال چنین پیامی هم به مسائل انتخاباتی برمی گردد. براساس این طرح محمود احمدی نژاد با مجوز مجلس طی ماههای اردیبهشت و خرداد به ٧٠ درصد ایرانیان ٤٤ هزار تومان پرداخت می کند. تحلیل دولت این است که با توزیع چنین پولی می تواند وضعیت خراب احمدی نژاد در افکار عمومی را بهبود ببخشد تا به این ترتیب امیدها به پیروزی او مقابل سید محمد خاتمی افزایش یابد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۲)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست