یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اعدام های سیاسی در ایران
اعتراض کارگران فرانسوی و کانادایی

• کنفدراسیون عمومی کارگران فرانسه (ث. ژ. ت) و اتحادیه ی کارگران خدمات عمومی کانادا به خامنه ای نامه نوشتند ...


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۲ ارديبهشت ۱٣٨۹ -  ۱۲ می ۲۰۱۰


اخبار روز: سندیکاهای بزرگ کارگری فرانسه و کانادا، اعدام زندانیان سیاسی در ایران را محکوم کرده اند.
به گزارش اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران، ث.ژ.ت، کنفدراسیون عمومی کارگران فرانسه در نامه ای به رهبر حکومت ایران به این اعدام ها اعتراض کرده است.
در نامه ی این سندیکای کارگری که به موضوع «اعدام فرزاد کمانگر و چهار زندانی سیاسی دیگر» اختصاص دارد، و با امضای ژان فرانسوا کورب منتشر شده، آمده است:

مقام رهبری،
اعدام معلم و فعال اتحادیه ای فرزاد کمانگر من را بشدت منزجر کرد.
ث ژ ت مطلع شده است که فرزاد کمانگر، همراه با چهار زندانی سیاسی دیگر، در روز یکشنبه ۹ مه اعدام شده اند.
فرزاد کمانگر در شرایطی محکوم شده بود که پروسه دادگاه وی با توجه به استانداردهای بین المللی و یا استانداردهای ایران پروسه ای عادلانه نبود.
ث ژ ت مخالف مجازات مرگ است و قاطعانه اعدام را محکوم میکند. ما همچنین رفتار غیر انسانی با خانواده فرزاد کمانگر، که پیشاپیش از اعدام وی مطلع نشده بودند، را محکوم میکنیم. به مادر فرزاد در روز مادر هم اجازه داده نشد که با وی بدرود نماید.
در نامه های قبلی به شما، من علیه شدت یافتن سرکوب فعالین کارگری و ایرانیانی که با حکومت شما توافق نظر ندارند اعتراض کرده بودم. اعدام سبعانه فرزاد کمانگر ماهیت سرکوبگرانه مقامات حکومتی ایران را تایید میکند. این نشانگر عدم هر گونه احترام حکومت شما نسبت به تعهدات بین المللی است.
من از شما درخواست میکنم که سرکوب فعالیت کارگری و نقض حقوق انسانی علیه فعالین کارگری را متوقف کنید. ث ژ ت به "کمیته آزادی تشکل" سازمان جهانی کار در ارتباط با این نقض کامل استانداردهای سازمان جهانی کار شکایت خواهد کرد.


همچنین پال مویست رئیس کشوری اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا نیز در اعتراض به این اعدام ها نامه ای خطاب به رهبر حکومت اسلامی ایران نوشته که در آن آمده است:
من این نامه را به نمایندگی از ۶۰۰ هزار زن و مرد عضو اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا می نویسم. برای ما بشدت هولناک بود که مطلع شدیم معلم و فعال اتحادیه ای، فرزاد کمانگر، همراه با چهار زندانی سیاسی دیگر،
آقای علی حیدریان، آقای فرهاد وکیلی، خانم شیرین علم هولی و آقای مهدی اسلامیان، همگی اعدام شده اند.
آقای کمانگر در شرایطی به اعدام محکوم شده بود که پروسه دادگاه وی با استانداردهای بین المللی و یا استانداردهای ایران پروسه ای عادلانه نبود.
ما این اعدامها را محکوم میکنیم و نسبت به نحوه رفتار با خانواده آقای کمانگر که حتی از اعدام وی با خبر نشده بودند معترضیم.
اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا از تداوم سرکوب فعالین کارگری و تمامی ایرانیانی که جرات میکنند در مورد عدالت و انصاف صحبت نمایند بشدت منزجر است. میزان سبعیت بکار گرفته شده برای ما شوک آور بوده است و بی احترامی کامل شما نسبت به حقوق انسانی را نشان میدهد.
از شما می خواهم که سرکوب فعالین کارگری و حقوق انسانی را متوقف کنید و حقوق مردم ایران مبنی بر آزادی بیان، تشکل و اعتراض و زندگی بدون ترس را محترم بشمارید. هیچکس نباید مورد تعقیب و اذیت و آزار بخاطر اعتقاداتش قرار بگیرد.
اعضای اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا به اعتراض خود علیه سرکوب و خشونت ادامه خواهند داد و در کنار خواهران و برادران ایرانی خود خواهیم ایستاد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست