یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حمله ی پلیس در برلین به تظاهرکنندگان ایرانی

• میتینگ اعتراضی ایرانیان در روز جهانی حقوق بشر در برلین با حمله پلیس به خشونت کشیده شد، چند نفر بازداشت و یک نفر راهی بیمارستان شد! ...


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۲۰ آذر ۱٣٨۹ -  ۱۱ دسامبر ۲۰۱۰اخبار روز: پلیس برلین تطاهرات ایرانیان مقیم این شهر به مناسبت روز جهانی حقوق بشر را مورد حمله قرار داد. در اطلاعیه ی مشترکی که کانون پناهندگان سیاسی ایرانی – برلین و کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران – برلین در این باره منتشر کرده اند، آمده است:
امروز به مناسبت روز جهانی حقوق بشر در اعتراض به اعدام، سنگسار، دستگیری فعالین جنبش های اجتماعی و نقض سیستماتیک حقوق بشر در ایران یک میتینگ اعتراضی در مقابل سفارت جمهوری اسلامی که از طرف کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران و کانون پناهندان سیاسی ایران در برلن تدارک دیده شده بود، برگزار شد.
ابتدا بیانیه ای از طرف برگزارکنندگان در رابطه با موارد فوق خوانده شد. سپس خانم پری رفیع از جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران به موارد نقض حقوق بشر در ایران پرداخت.
شرکت کنندگان با در دست داشتن پلاکارد هائی با مضمون زندانی سیاسی آزاد باید گردد، جدائی دین از دولت، لغو مجازات اعدام، ممنوعیت شکنجه، مرگ بر جمهوری اسلامی ایران و... به دادن شعار با این مضمون ها پرداختند.

بیش از سه ربع از آکسیون نگذشته بود که یکی از ماموران پلیس از داخل سفارت برگشت وبه مسئول آکسیون گفت که سفارت شکایت کرده و پلاکارد، "سرنکون باد جمهوری اسلامی" به زبان فارسی و انگلیسی بر نرده کنار پیاده رو آویزان بود را باید برداریم. تظاهرکنندگان مخالفت کرده و با صدای بلندتر شعار "مرگ بر جمهوری اسلامی" و "سفارت ایران مرکز جاسوسی" سر دادند. نیروهای کمکی پلیس با سگ به محل آکسیون سر رسیدند و پلیس با خشونت به تظاهرکنندگان حمله نمود و با کوبیدن مشت بر سر و روی تظاهرکنندگان که همگی پشت نرده هائی که توسط پلیس برای آکسیون نصب شده بود، پلاکار را کشیده و با خود بردند.
از طرف تظاهرکنندگان به زبان فارسی و آلمانی اعلام شد که این کار پلیس غیرقانونی بوده و آنها نه به سفارت رژیم و نه به دولت آلمان اجازه می دهند که جلوی فعالیت سیاسی مخالفین رژیم را بگیرند. تظاهرکنندگان همچنان علیه رژیم و علیه خشونت پلیس آلمان، شعار دادند.

بعد از اتمام آکسیون در حالیکه تظاهرات کنندگان دستجمعی و با فاصله بسیار کم در حال بازگشت بودند پلیس با خشونت تمام حمله کرده و سه مرد و یک زن را با خود بردند. در این میان چندین نفر زخمی شدند و یک زن که بشدت توسط پلیس پرتاپ شده بود با ماشین اورژانس به بیمارستان انتقال یافت.

در این اطلاعیه سپس آمده است:
ما ضمن محکوم کردن خشونت پلیس علیه شرکت کنندگان حرکت اعتراضی، این مسئله را تحت پیگرد قانونی قرار داده ایم.
ما همچنان که تاکنون اجازه ندادیم که نمایندگان رژیم سرکوب و اعدام در مجاامع بین المللی برلن حضور یابند، اجازه نخواهیم داد جمهوری اسلامی در اینجا نیز فعالیت سیاسی ما را محدود سازد.
فیلم های تهیه شده از این آکسیون را بزودی در اختیار همگان قرار خواهیم داد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست