یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

۳۰۰ تا ۷۵۰ نفر بودند!
مجلس گزارش «غائله ۲۵ بهمن» را منتشر کرد

• گزارش کمیسیون اصل ۹۰ در مورد راه پیمایی های ۲۵ بهمن در مجلس قرائت شد ...


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۱ اسفند ۱٣٨۹ -  ۲ مارس ۲۰۱۱


اخبار روز: گزارش کمیسیون اصل نود در مورد «غائله ی اسرائیلی - آمریکایی و انگلیسی ۲۵ بهمن» از تریبون مجلس قرائت شد. مطابق این گزارش «ضدانقلاب» بعد از ان که با میخ اتوبوس های شهری را پنجر و متوقف کرد و مسافران را مجبور به پیاده شدن کرد، توانست در ۱۵ نقطه، تظاهرات ۲۰ تا ۵۰ نفره به راه بیاندازد.
گزارش را به نقل از ایلنا بخوانید:


گزارش از کمیسیون اصل نودم(‌۹۰) قانون اساسی در مورد غائله اسراییلی، آمریکایی - انگلیسی ‌۲۵ بهمن ‌۱٣٨۹ به مجلس شورای اسلامی

جناب آقای دکتر لاریجانی

رییس محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

پیرو ابلاغیه حضرتعالی مبنی بر بررسی آشوب مورخ ‌۲۵ بهمن ٨۹ تهران و تعیین هیات ویژه‌ای متشکل از روسای کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی، شوراها و امور داخلی، قضایی و حقوقی، فرهنگی و اصل نودم (‌۹۰) قانون اساسی، کارگروهی با جمع آوری اطلاعات لازم و برگزاری نشست‌هایی با مسئولین دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی، انتظامی، قضایی و سیاست خارجی موضوع را بررسی و گزارش آن را به هیات ویژه منعکس نمود.

این هیات پس از بحث و بررسی، گزارش‌ نهایی خود را تحت عنوان "گزارش بررسی غائله اسراییلی - آمریکایی ‌۲۵ بهمن ‌۱٣٨۹" به پیوست تقدیم می‌دارد.

بر اساس این گزارش:

‌۱-اعمال مجرمانه و منحرفانه‌ای توسط خائنین به نظام جمهوری اسلامی ایران (بر اساس منابع و مستندات دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی) صورت پذیرفته که از آن جمله می‌توان به: حضور فعالانه سازمان تروریستی منافقین با انتشار اطلاعیه‌ها، مصاحبه‌ها و اعزام نیرو، صدور بیانیه‌های مختلف توسط عناصر جریان فتنه، مصاحبه‌های حمایت‌آمیز عوامل جریان فتنه و معاندین برای تهییج افکار عمومی، استفاده از شیوه‌های جنگ روانی، شایعه‌سازی و دروغ پردازی در سایت‌های داخلی، استفاده از سلاح گرم برای پروژه کشته سازی، تعرض به اموال عمومی، ایجاد رعب و وحشت و ناامنی و ... اشاره نمود.

‌۲-در جریان فتنه، رییس جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا و مقامات انگلیسی و اسراییلی بی‌پروا در رسانه‌های دیداری و شنیداری خود علیه نظام جمهوری اسلامی و اهداف آن مصاحبه‌ها و موضع‌گیری‌های متعددی داشته‌اند که گوشه‌هایی از حمایت‌های پنهان و آشکار آنان در غائله ضدانقلابی ‌۲۵ بهمن دیده می شود.

‌٣-سوء استفاده از مناسبت‌های بعدی می‌تواند خاستگاه توطئه‌ها و برنامه‌های آینده نظام سلطه، غرب و جریان ضد انقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران باشد که بایسته و ضروری است تا با تدبیر و درایت نیروهای انقلاب از فتنه‌انگیزی آنان جلوگیری کرد.

جمع‌بندی و پیشنهاد هیات ویژه رسیدگی به شرح ذیل اعلام گردید:

‌۱-بی‌تفاوتی اصحاب سکوت موجب طمع دشمنان گردیده و اتخاذ مواضع مبهم توسط اصحاب تردید به هیچ وجه پذیرفتنی نیست. امروز حجت بر همگان تمام گشته و انتظار این است که به صورت قاطع و شفاف صف‌بندی خود را مشخص و نظام سلطه را از خود مایوس نمایند. طبیعی است که این انتظار از خواص جامعه بیشتر از دیگران است.

‌۲-غائله و آشوب ‌۲۵ بهمن یک نقشه و طرح کاملا اسراییلی - آمریکایی - انگلیسی و ضدانقلابی و خائنانه علیه ملت بزرگ ایران بوده است. دعوت کنندگان و زمینه‌سازان و مشوقان ناامنی کشور در آن روز همچون میرحسین موسوی و کروبی و دیگران خائن به ملت، ضدانقلاب و مستوجب تعقیب قضایی و برخورد قاطعانه می‌باشند.

‌٣-هیات منتخب با تکیه بر منابع و شواهد و اسناد و مدارک موجود و متقن، رسیدگی قضایی و تعقیب آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی و وابستگان و همراهان آنها را که در غائله اخیر نقش داشته‌اند، ضروری می‌داند و صراحتا اعلام می‌دارد توجیهی در عدم برخورد را مجاز نمی‌داند.

در ختام گزارش نیز از مقام معظم رهبری (به جهت درایت و تدبیر بی‌نظیر خود)، مردم عزیز ایران اسلامی و نیروهای نظامی، امنیتی و انتظامی و جان بر کف بسیجی نیز تشکر گردیده است.

مراتب جهت استحضار و صدور دستورات لازم تقدیم می‌گردد.

محمدابراهیم نکونام

رییس کمیسیون اصول نودم (‌۹۰) قانون اساسی

و رییس کمیته تحقیق از غائله ‌۲۵ بهمن ‌۱٣٨۹

بسم‌الله الرحمن الرحیم

گزارش بررسی غائله اسراییلی - آمریکایی - انگلیسی ‌۲۵ بهمن ‌۱٣٨۹

همکاران گرامی، نمایندگان محترم ملت شریف ایران

به دنبال حادثه تلخ ‌۲۵ بهمن ماه سال جاری و خروش یکپارچه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محکوم نمودن غائله مزبور و درخواست پیگیری این واقعه توسط هیات ویژه‌ای که ریاست محترم مجلس شورای اسلامی تعیین نمودند، هیات فوق از روسای کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی، شوراها و امور داخلی، قضایی و حقوقی، فرهنگی و اصل نودم (‌۹۰) قانون اساسی مجلس شورای اسلامی تشکیل گردید و کارگروهی را مسئول جمع‌آوری اطلاعات لازم نمود.

کارگروه فوق با جمع‌آوری اطلاعات و برگزاری نشستی با حضور مسئولین دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی، انتظامی، قضایی و سیاست خارجی موضوع را بررسی و گزارش خود را به هیات ویژه منعکس نمود که پس از بحث و بررسی، گزارش نهایی هیات به شرح زیر به اطلاع نمایندگان محترم و ملت ایران می‌رسد:

جریان علنی فتنه پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ‌٨٨ زمانی شروع شد که جمهوری اسلامی در اوج قدرت در عرصه‌ی بین‌المللی بوده و دست برتر در اکثر معادلات جهانی را داشت به گونه‌ای که غرب را به کرنش در برابر ایران واداشته و اتحادیه‌ی اروپا اصرار به مذاکره و ملاقات با ایران داشت.

شکست پیاپی آمریکا در عرصه‌های سیاسی عراق، افغانستان، لبنان، فلسطین و ...، حضور بیش از هشتاد درصد واجدین شرایط رای در انتخابات دهم ( بیش از چهل میلیون نفر) و برگزیده شدن رییس جمهور با ‌۲۴ میلیون رای، همگی یک قدرت نرم ملی برای جمهوری اسلامی تولید کرده بود. راهبرد جذب حداکثری و دفع حداقلی، رهبری مقام عظمای ولایت، حضور هوشیارانه مردم در تمام صحنه‌ها و حمایت علما و مراجع عظام این چالش بزرگ و فتنه عمیق را خفه نموده و راهپیمایی‌های ‌۹ دی و ‌۲۲ بهمن سال ‌٨٨ فتنه فوق را خاموش کرد و مردم در کنار رهبری، پیروز این میدان بودند.

جنبش‌های مردمی در تونس، مصر، یمن، اردن و بحرین که شعار محوری همه‌ی آنها اسلام‌خواهی بود، آمریکا را در صحنه بین‌الملل به چالش جدی کشید که با فروپاشی حکومت‌های مصر و تونس، ماهیت رژیم اشغال‌گر قدس و منافع استراتژیک استکبار جهانی در منطقه دچار وخیم‌ترین بحران‌ها خواهد شد.

برنامه آمریکا برای مهار جنبش‌های مردمی در کشورهای اسلامی این است که اولا خود را به ظاهر طرفدار مردم این کشورها نشان دهد، ثانیا با ایجاد یک رفرم، انقلاب آنها را تبدیل به اصلاحات شکلی و جزیی نماید. برای اجرای این نقشه، آمریکا تلاش می‌کند نشان دهد الگوی جمهوری اسلامی الگوی موفقی نیست، لذا درصدد برآمده تا با ایجاد اغتشاش در کشور، تئوری خود را به اثبات برساند. به همین جهت آقایان موسوی و کروبی مهره‌های مناسبی برای صحنه‌گردانان این ماموریت در داخل کشور تشخیص داده شدند.

اسناد اطلاعاتی حاکی از آن است که سرویس‌های آمریکا، انگلیس و اسراییل برای رسیدن به یک راهپیمایی به اصطلاح خروشان مردمی با اتاق فکر خارج نشینان جریان فتنه در انگلیس و آمریکا به توافق رسیدند و آنها طی تماس‌هایی با سران فتنه در داخل، آنها را تحریک نمودند که برای قضیه مصر و تونس اطلاعیه بدهند، و مردم را دعوت به حضور در خیابان‌ها به صورت غیرقانونی کنند.

اسناد اطلاعاتی نشان می‌دهد که آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی جهت پشتیبانی از اطلاعیه میرحسین موسوی و کروبی همه گروهک‌های ضدانقلاب اعم از منافقین، سلطنت‌طلب‌ها، بهائیان و قوم گرایان را در ‌۲۵ بهمن به صحنه آوردند. دستگیری تعدادی از عناصر منافقین در روز ‌۲۵ بهمن نشانگر این واقعیت است. برای انجام این ماموریت دهها شبکه‌ی اینترنتی، دهها هزار ایمیل و بیش از یک میلیون و دویست هزار پیامک به داخل کشور ارسال شد.

سردمداران هیات حاکمه آمریکا و رژیم اشغالگر قدس و انگلیس با هماهنگی منافقین و سلطنت‌طلبان و ... از فراخوان موسوی و کروبی حمایت کردند.

سران فتنه داخلی علیرغم اطلاع از این حمایت‌های وسیع خارجی و جریانات ضدانقلاب نه تنها درخواست راهپیمایی خود را لغو نکردند و از آمریکا و ضد انقلاب اعلام برائت ننمودند بلکه بر راهپیمایی غیرقانونی اصرار ورزیدند.

در صبح روز ‌۲۵ بهمن ابتدائا جوانی را (با سابقه دو بار دستگیری) برای الگوسازی به سبک انقلاب تونس به بالای جرثقیل فرستادند تا با شعار وی به نفع فتنه سبز، عده‌ای را برای راهپیمایی تهییج کنند. همزمان شبکه‌های تلوزیونی بیگانه و ضد انقلاب این صحنه را به نمایش گذاشتند.

شلوغ‌ترین نقاط شهر به خصوص در ایام خریدهای نوروزی به نحوی که به طور عادی چهار راههای ولی عصر، میدان انقلاب، میدان امام حسین و ... در این ساعات مملو از مردم است را برای تجمع انتخاب کردند و با انداختن میخ در مسیر اتوبوس‌ها و از کار افتادن تعدادی از آنها، منجر به توقف اتوبوس‌های تندرو( خط بی‌آرتی) شد.

پیاده شدن مسافران این اتوبوس‌ها و شلوغی جمعیت پیاده شده، زمینه‌ی سوء استفاده و حضور اراذل و ضدانقلاب را شکل داد تا در حدود پانزده نقطه تجمع گروهای ‌۲۰-۵۰ نفری با سردادن شعار علیه مسئولین نظام و آتش زدن سطل‌های زباله و ایستگاه‌های اتوبوس ماهیت ضد انقلابی خود را نشان دهند. جالب اینجاست که هیچ‌کدام از شعارهای دفاع از مردم تونس و مصر نبود. وجهه غالب این شعارها، علیه نظام جمهوری اسلامی و ارزش‌های ملی و دینی بود.

همزمان با شروع کاریکاتور تظاهرات ‌۲۵ بهمن شبکه توییتر، تلویزیون‌های ماهواره‌ای الجزیره، العربیه، بی‌بی‌سی، وی‌ او ای ، یورونیوز با حجم وسیعی این تظاهرات را پوشش می‌دادند، لیکن پس از گذشت یک ساعت از شروع آشوب هنگامی که بابی توجهی مردم و عدم استقبال و حتی رویارویی مردم با آشوبگران مواجه شدند برنامه‌های خود را قطع نمودند و تصاویر آرشیوی تظاهرات مردمی در ‌۲۲ بهمن و سایر مناسبت‌ها را به عنوان راهپیمایی گروه فتنه در ‌۲۵ بهمن انعکاس دادند.

اردشیر امیراجمند رابط منافقین و نماینده و مشاور آقای میرحسین موسوی (که رسما خود را به این عنوان معرفی نموده) و عضو ستاد انتخاباتی و کمیته صیانت از آراء، با مصاحبه‌های متعدد اهداف راهپیمایی را پوشش می‌داد و بعد از راهپیمایی نیز بیانیه‌ای به اسم آقای موسوی منتشر کرد. این نقش را عینا آقای واحدی سردبیر اسبق و فراری روزنامه آفتاب یزد و مشاور خارج نشین آقای کروبی میهمان دائم بی‌بی‌سی فارسی نسبت به آقای کروبی انجام داد و اطلاعیه‌ای به اسم ایشان تهیه و منتشر نمود.

کشته سازی، یکی دیگر از برنامه‌های آمریکا و انگلیس و اسراییل در این جریانات بود. طبق اسناد اطلاعاتی تیمی از منافقین ماموریت کشته سازی را به عهده داشت. این تیم پس از شهادت شهید صانع ژاله، خبر کشته شدن وی را از طریق سرپل خارج به منافقین منتقل و بلافاصله منافقین در سایت هرانا (ساعت ‌٨ شب) آن را منتشر می‌کنند.

اطلاعات موثق حاکی از آن است که حرکت قاطع و سریع مجلس شورای اسلامی در ‌۲۶ بهمن اثرات جدی روی اتاق‌های فکر خارج نشینان و سران فتنه و جریان‌های وابسته در داخل داشته و آنها به شدت از شخصیت‌هایی که به زعم ایشان تاکنون ساکت بوده و به میدان آمده‌اند، ناراحتند و در این ارتباط مصاحبه‌ها و تحلیل‌های مختلفی را ارائه داده‌اند.

اعمال مجرمانه و منحرفانه خائنین:

پس از بررسی منابع و مستندات دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی، موارد ذیل مشخص شد:

الف - حضور فعالانه سازمان تروریستی منافقین با انتشار اطلاعیه‌ها، مصاحبه‌ها و اعزام نیرو به داخل کشور (که خوشبختانه اکثر آنها شناسایی و تعدادی نیز مجروح و دستگیر گردیده‌اند)

ب- صدور دهها مورد بیانیه توسط عناصر جریان فتنه، معاند و ضدانقلاب

ج- دهها مورد اعلام حمایت‌های سردمداران کشورهای استکباری از اقدامات ضدانقلابی در ۲۵ بهمن

د- دهها مورد مصاحبه‌های حمایت آمیز عوامل جریان فتنه و معاندین برای تهییج افکار عمومی در ۲۵ بهمن

هیات، پس از بررسی همه جانبه به این نتیجه رسید که ضد انقلاب برای رسیدن به اهداف خود، از شیوه‌های ذیل استفاده نموده است:

۱-انفجار خط لوله گاز قم سه روز قبل از غائله به منظور قطع گاز تهران و ایجاد نارضایتی مردم (که با درایت و تلاش مسئولین ذیربط موضوع مرتفع گردید)

۲- استفاده از شیوه های جنگ روانی

٣-انتخاب معابر شلوغ تهران برای تجمع اراذل و عناصر گروهکی

۴-استفاده از میادین بزرگ تهران از جمله میدان آزادی، فردوسی و انقلاب و شبیه سازی به قیام مردمی کشور مصر.

۵-شایعه سازی در برخی از سایت‌های داخلی مبنی بر " موافقت وزارت کشور برای راهپیمایی و هم‌چنین شرکت یکی از مهمانان رسمی خارجی در راهپیمایی"

۶-دروغ پردازی در سایت‌های داخلی مبنی بر عدم مداخله نیروهای انتظامی در راهپیمایی ۲۵ بهمن

۷-ارسال پیامک‌ها و ایمیل‌های فراوان از داخل و خارج در روز ۲۵ بهمن.

٨-استفاده از فضای مجازی برای فراخوان و ارتباطات گسترده به صورت شبکه‌های هرمی.

۹-نمایش اعزام فردی به بالای دکل با نماد سبز و عکس و شعار

۱۰-استفاده از سلاح گرم برای پروژه‌ی کشته سازی که منجر به شهادت بسیجی صانع ژاله و محمد مختاری و مجروح شده دهها تن گردید.

۱۱-شناسایی افراد برای ترور با هدف ایجاد اختلاف قومیتی و مذهبی.

۱۲-تعرض به اموار عمومی، حرمت شکنی، ایجاد رعب و وحشت و ناامنی.

۱٣-استفاده از سلاح‌های مختلف اعم از شکاری، جنگی و ساچمه‌ای و حتی گاز اشک آور و به کارگیری آنان علیه نیروهای انتظامی و امنیتی و مردم.

گوشه‌هایی از حمایت پنهان و آشکار و نقش استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل در غائله ضد انقلابی ۲۵ بهمن:

قبل و بعد از ۲۵ بهمن و در همان روز رییس جمهور و وزیر امور خارجه‌ی آمریکا و مقامات انگلیسی و اسراییلی بی‌پروا در رسانه‌های دیداری و شنیداری خود علیه نظام جمهوری اسلامی و اهداف آن مصاحبه و موضع‌گیری نمودند از آن جمله:

-هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا، دوشنبه مورخ ۲۵/۱۱/٨۹ در سخنانی به تمجید از "آرمان‌های" تظاهرکنندگان ایرانی پرداخت.

-رییس رژیمک صهیونیستی نیز در همایش سالیانه انجمن کل سازمان‌های یهودی ایالات متحده در مورد رویدادهای ایران گفت: .... بسیار مشمئز کننده بود دیروز دیدن گروهی از نمایندگان پارلمان ایران که بلند شده و به نام " دموکراسی" احمدی نژاد، فریاد می‌زدند که باید " سران فتنه " را اعدام کرد.

-یکی از کارشناسان رژیم صهیونیستی طی مقاله‌ای در سایت وزارت خارجه اسراییل اعتراف کرد: شعارهای اسلامی مردم مصر خیلی خطرناک است. این نگرانی بسیار جدی است که واقعیت تلخ ٣۲ سال پیش ایران در مصر تکرار شود و اسلام‌گراها حاکمیت این کشور متحد اسراییل را در دست بگیرند.

وی هم‌چنین اعتراف کرد پروژه‌ی راهپیمایی ۲۵ بهمن، ریشه اسراییلی دارد و تاکید کرد که موسوی و کروبی اگرچه ظاهرا برای حمایت از مردم مصر درخواست مجوز راهپیمایی کرده‌اند اما قرار بود که در صورت صدور مجوز، شعارها علیه رژیم اسلامی ایران باشد و حمایت جمهوری اسلامی از آشوب‌های مصر محکوم شود!

-تامیر پاردو رییس جدید سرویس جاسوسی موساد نیز در همین راستا اعلام کرد: وظیفه‌ی اصلی ما تشدید " جنگ سرد" علیه رژیم اسلامی ایران و برنامه‌ی هسته‌ای آن است.

وی تاکید کرد: موساد از چند سال پیش وارد یک جنگ سری خطرناک علیه برنامه‌ی هسته‌یی ایران به لحاظ نیروی انسانی و تکنولوژیک شده است.

-نشریه فارین پالیسی نوشت: آمریکا و غرب در اغتشاشات سال ۲۰۰۹ در ایران سرمایه‌گذاری کرده بودند. این نشریه با بیان این‌که برخی کشورهای غربی تامین کننده هزینه‌های لازم برای آشوب در ایران پس از انتخابات ریاست جمهوری بودند، تصریح کرد: آمریکا همواره به دنبال برنامه‌ای برای تحریک گروه‌های اپوزیسیون علیه جمهوری اسلامی بود و انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ این فرصت را ایجاد کرد تا آمریکا سرمایه‌گذاری لازم برای اغتشاش در ایران را انجام دهد.

تحلیلگر فارین پالیسی در عین حال خاطرنشان کرد: با وجود این سرمایه‌گذاری‌ها و اختصاص بودجه‌های لازم، آمریکا نتوانست به اهداف مورد نظر از این اغتشاش چند ماهه دست یابد و در نهایت جریان اپوزیسیون با ناکامی مواجه شد.

نمایندگان محترم !

ناگفته پیداست که امید دشمنان به پیروزی سریع‌الوقوع وابستگان داخلی خود چنان وسیع بود که بر خلاف عرف رایج سیاسی از کارکنان و امکانات نمایندگی‌های سیاسی و سفارتخانه‌های خود در تهران نیز حداکثر استفاده را نمودند که بازداشت جمعی از پرسنل مستقر در آنها طی آشوب‌های اخیر موید این مدعاست.

ملاحظه می‌شود که مهم‌ترین هدف آمریکایی‌ها انتقال بحران از منطقه به داخل ایران و سبک کردن بار خود است. آمریکایی‌ها تصور می‌کنند برای کنترل تحولات منطقه باید ایران را به خود مشغول کنند. طرف‌های غربی بر این باورند که اگر داخل ایران بحرانی شود، تحرکات انقلابی در منطقه که همه از الگوی ایران تاثیر پذیرفته، رو به خاموشی خواهد رفت.

برنامه‌ی آینده نظام سلطه و جریان ضد انقلاب:

بی‌تردید چنانچه نسبت به غائله ضدانقلابی ۲۵ بهمن ٨۹ با مباشرین و مسببین اصلی آن برخورد قاطع و انقلابی نشود دشمن جری‌تری گشته و او را به این فکر واخواهد داشت که هر از چندی به امنیت و آسایش عمومی شبیخون زده و به پندار واهی خود با تحریک عوامل داخل، کشور را از مسیر بالندگی هر چند به طور موقت و مقطعی بازداشته و با درشت نمایی موضوع، اذهان بین‌المللی را مشوه کند.

سوء استفاده از مناسبت‌های هرچند بی‌ارتباط با موضوع می‌تواند خاستگاه توطئه‌های بعدی غرب علیه انقلاب اسلامی باشد. از این رو بایسته و ضروری است تا با تدبیر و درایت نیروهای انقلاب از فتنه‌انگیزی مزدورانی چون موسوی و کروبی آسوده گردد.

تاکنون حسب شواهد موجود، تذکارها بی‌نتیجه بوده و گویا بنا نیست آنها دست رد مردم به سینه خود را مشاهده و خود را تسلیم حقیقت و قانون نمایند که از مصادیق بارز این حقیقت گریزی و عملکرد ضدانقلابی، صدور اطلاعیه تشکر از هواداران در ۲۶ بهمن می‌باشد، که در ادامه با اتخاذ مواضع همسو با ضد انقلاب داخلی و خارجی برای راهپیمایی غیرقانونی در اول اسفند تقویت گردید و مسئولیت ناپذیری و اراده خیانت اینان به آرمان‌های امام خمینی (ره) و مردم قهرمان ایران را بیش از پیش ثابت نمود.

همکاران نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

با توجه به مطالب فوق الذکر جمع بندی و پیشنهاد هیات ویژه رسیدگی، به شرح زیر اعلام می‌گردد:

۱-بی‌تفاوتی اصحاب سکوت موجب طمع دشمنان گردیده است. اتخاذ مواضع مبهم توسط اصحاب تردید به هیچ وجه پذیرفتنی نیست. امروز حجت بر همگان تمام گشته و انتظار این است که به صورت قاطع، شفاف و بی‌ابهام صف بندی خود را مشخص و این اقدامات را محکوم و ضد انقلاب و نظام سلطه را از خود مایوس نمایند و به توقع بر حق ملت ایران پاسخ مثبت داده و بر این منوال باقی بمانند. طبیعی است این انتظار از خواص جامعه بیشتر از دیگران است.

۲-دخالت سفارتخانه‌های خارجی و عوامل آنها در فتنه ٨٨ و غائله ۲۵ بهمن ٨۹ موضوعی است که به هیچ عنوان قابل پذیرش نمی‌باشد و وزارت امور خارجه مکلف است با این جسارت‌ها و گستاخی‌های غیرقانونی و خارج از عرف بین‌المللی قاطعانه برخورد نماید و گزارش این اقدام خود را عاجلا به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس منعکس نماید.

٣-شبکه‌های ماهواره‌ای ابزاری برای فرماندهی جریان فتنه و غائله ۲۵ بهمن بوده که لازم است دولت و قوه قضاییه اقدامات حقوقی و فنی را برای پیشگیری و خنثی سازی این ابزارها معمول دارند. دستگاه‌های مربوطه لازم است با مدیریت و بهره‌گیری فعالانه از فضای مجازی و ماهواره‌ها فرصت را از نظام سلطه و ضدانقلاب بگیرند.

۴-شبکه مجازی، ابزاری در اختیار نظام امپراطوری خبری صهیونیستی است و از این ابزار در راستای اهداف تروریستی خود بهره می‌جوید. لازم است وزارت امور خارجه و فرهنگ و ارشاد اسلامی، قوه قضاییه و سایر دستگاه‌های مربوطه اقدامات حقوقی و قضایی و فنی را در سطح داخلی و بین‌المللی اعمال نمایند.

۵-از کلیه نیروهای امنیتی،‌ انتظامی و قضایی که صادقانه مجاهدت نموده و ایثارگرانه وارد صحنه‌ها شدند تقدیر و تشکر کرده و حمایت و پشتیبانی مجدد خود را از آنان اعلام می‌نماید و بر ضرورت حفظ کارآمدی و هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌ها تاکید می‌کند.

۶-با تقدیر و تشکر از کلیه‌ی رسانه‌های متعهد به انقلاب اسلامی خصوصا رسانه‌ی ملی، ضرورت تولید برنامه‌های بصیرت افزا به صورت مستند و هنری و مستمر را تاکید می‌نماید.

۷-نظام سلطه و فتنه‌گران و ضد انقلاب می‌پنداشتند که با استفاده از فشار بیرون و تحریم‌ها و اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها، موجبات نارضایتی مردم را فراهم می‌آورند. لذا امید آنان به دمیدن وسوسه‌های شیطانی و ایجاد اختلاف بین مسئولین بود تا بتوانند نقشه‌های شوم خود را دنبال کنند که با اقدام هوشمندانه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲۶/۱۱/٨۹ این دسیسه‌ها نقش بر آب گشت. انتظار می‌رود در این جهت مسئولین نظام جمهوری اسلامی خصوصا سران سه قوه با وحدت کلمه، استکبار جهانی را مایوس نمایند.

٨-اقدام وزارت کشور در عدم صدور مجوز برای راهپیمایی ضد انقلابی ۲۵ بهمن قابل تقدیر بوده و معتقدیم که تمسک به اصل ۲۷ قانون اساسی برای کسانی است که اعتقاد و التزام عملی به قانون اساسی دارند، نه ضدانقلاب و جریاناتی که علیه حقوق عمومی و امنیت ملی و در راستای اهداف نظام سلطه گام برمی‌دارند.

۹-غائله و آشوب ۲۵ بهمن ماه ۱٣٨۹ یک نقشه و طرح کاملا اسراییلی – آمریکایی – انگلیسی و ضدانقلابی و خائنانه علیه ملت بزرگ بزرگ ایران بوده است.

۱۰-تمامی افراد و جریانات سیاسی و سایت‌های داخلی و خارجی و رسانه‌هایی که زمینه ساز و مبلغ و دعوت کننده برای شرکت در غائله ۲۵ بهمن بودند و هم‌چنان در آن مسیر گام برمی‌دارند دشمنان ملت ایران و در خط آمریکا و اسراییل و انگلیس می‌باشند. لجاجت و عناد سران و عوامل فتنه و کینه و بخل و دشمنی آنها نسبت به بعضی از مسئولین، آنها را به زمینه‌سازان نقشه‌های براندازانه اسراییلی – آمریکایی – انگلیسی تبدیل کرده است.

۱۱-دعوت کنندگان و زمینه سازان و مشوقان ناامن سازی کشور در ۲۵ بهمن و قبل و بعد از آن همچون میرحسین موسوی و کروبی و دیگران، خائن به ملت، ضد انقلاب و مستوجب برخورد قاطعانه و قانونی می‌باشند.

۱۲-هیات منتخب با تکیه بر منابع و شواهد و اسناد و مدارک موجود و متقن، رسیدگی قضایی و تعقیب آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی و وابستگان و همراهان آنها را که در غائله اخیر نقش داشته‌اند، ضروری می‌داند و صراحتا اعلام می‌دارد مجلس و نمایندگان خانه ملت دیگر توجیهی در عدم برخورد را مجاز نمی‌داند. رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره) همواره راهنمای مسئولین بوده و هست خصوصا آنجا که در نامه ۶/۱/۶٨ فرمودند: " ... تاریخ اسلام پر است از خیانت بزرگانش به اسلام" .

۱٣- کلیه آثار زیانبار و خسارت‌های مادی و معنوی که در نتیجه اقدامات ضد انقلابی و خائنانه مشابه ۲۵ بهمن سال ٨۹ در کشور ایجاد می‌شود متوجه همه زمینه سازان بوده و بایستی مدعی‌العموم فهرست خسارت‌های مادی و معنوی چنین اقداماتی را به عنوان کیفرخواست مطرح نماید تا در دادگاه مورد رسیدگی قرار گیرد‌( اقداماتی همچون فراخوان علیه امنیت ملی و ایجاد آشوب و ناامنی و توسل به شیوه‌های مزورانه و حتی مسلحانه و ایجاد رعب و وحشت برای شهروندان و اهالی محل و کسبه و رانندگان و تخریب و ویرانی اموال عمومی و خصوصی و کشتار و جرح عده‌ای از هموطنان و...)

۱۴-استمرار اقدامات خائنانه و ضدانقلابی و خوش خدمتی به نظام سلطه به منزله اقدام علیه امنیت ملی، اختلال در نظم عمومی، نادیده گرفتن حقوق عمومی می‌باشد و ایجاد حاشیه‌ امن برای عناصر مفسد فی‌الارض غیرقابل قبول است و انتظار از دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و قضایی این است که با قوت، هوشمندی و قاطعیت نسبت به پیشگیری از این‌گونه حوادث اقدام نمایند.

۱۵-دستگاه قضایی مطمئن باشد ملت بزرگ ایران با تمام وجود از آنها حمایت خواهد کرد.

در خاتمه این گزارش، جا دارد صمیمانه از مقام معظم رهبری که با درایت و تدبیر بی‌نظیر خود، جان و ذهن مردم را با معرفت و بصیرت معطر نمودند، تشکر نماییم. از ثمرات ارزشمند گفتمان بصیرت در جریانات اخیر، این بود که سران سراب اندیش فتنه پیش از محکومیت در دادگاه‌های عادی، نزد افکار و وجدان‌های بیدار گشته با نور ولایت محاکمه و محکوم گردیدند.

هم‌چنین از مردم عزیز و نیروهای جان بر کف بسیجی که خالصانه در سنگر دفاع از هویت اسلامی نظام، چونان همیشه حاضر گردیدند خالصانه سپاسگزاریم.

حمد و سپاس خداوند منان را که به ما چنین امت بصیر و شجاعی عنایت نمود.

حمد و سپاس خداوند را که امت ما را برخوردار از رهبری حکیم و مدیر و مدبر و شجاع و صبور نمود.

حمد و سپاس خداوند منان را که انقلاب اسلامی را تحت عنایت حضرت بقیه‌الله الاعظم(عج) به پیروزی‌های عظیم رهنمون فرمود.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

هیات ویژه رسیدگی به غائله ۲۵ بهمن ۱٣٨۹»  


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (٣)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست