یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

توضیح کمیته ی برگزاری کنفرانس بروکسل


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۲٣ تير ۱٣۹۱ -  ۱٣ ژوئيه ۲۰۱۲


سردبیر محترم اخبار روز
از آنجا که برای قضاوت صحیح شما و خوانندگان نشریه اخبار روز اهمیت قائلیم توضیح زیر را که از سوی کمیته برگزاری دومین کنفرانس پیشبرد اتحاد برای دموکراسی نوشته شده و در سایت کنفرانس نیز منتشر شده است، برای شما جهت چاپ ارسال می کنیم:

توضیح
در میزگرد برگزار شده پیرامون مساله هسته‌ای ایران علاوه بر دو سخنران ایرانی آقایان رضا تقی زاده و بهروز بیات، سه کارشناس خارجی نیز حضور داشتند که ارائه معرفی کوتاهی از آنان ضروری است.
۱- هانس بلیکس، رئیس اسبق آژانس بین المللی اتمی ورئیس اولین کمیسیون سازمان ملل برای خلع سلاح‌های کشتار جمعی. آقای بلیکس معتبرترین نقاد حمله آمریکا به عراق بود چون مبنای آن حمله یعنی وجود برنامه تسلیحاتی عراق را با دقت تحقیقات و کلام خود رد کرده بود.
۲- مارک فیتز پاتریک، دیپلمات سابق آمریکایی و کارشناس ارشد اتمی کنونی انستیتو بین المللی مطالعات استراتژیک در لندن. ازپاتریک شاید بیش از هر صاحب نظر دیگر در نشریات نقل قول می‌شود و برمبنای تعهدی که این انستیتو از محققین خود می طلبد، نظرش باید مستقل از سیاست آمریکا یا هر دولت دیگری باشد.
٣- امانوئل اتولنگی برخلاف دو کارشناس فوق‌الذکر، هیچ گاه شاغل شغل دولتی یا صاحب منصب در یک نهاد بین المللی مانند سازمان ملل نبوده است ولی شهرت او در اندیشکده‌هایی که در اروپا و آمریکا در آن کار می کرده به‌خاطر راستگرا و به‌عبارت مصطلح از"عقابان" بودن وی است.
علت انتخاب این ترکیب خاص در این بود که کل طیف برجسته ترین کارشناسان اتمی از موافقین تا مخالف ترین رویکرد به سیاست آمریکا حاضر باشند تا جامعه سیاسی ایران که در داخل کشور متاسفانه با شرایطی روبروست که همواره با تحمیل یک نطر حکومتی مواجه است، بتواند خود نظرهای مختلف را در برابر هم گذاشته و با توازن بیشتری پیرامون این مساله بسیار حیاتی برای کشورمان، قضاوت کند.

کمیته برگزاری کنفرانس بروکسل 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (٣)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست