یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حزب دموکرات کردستان: جان کبودوند در خطر است


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲۵ تير ۱٣۹۱ -  ۱۵ ژوئيه ۲۰۱۲


فراخوانی عاجل
جان کبودوند در خطر است، باید هرچه‌ سریعتر به‌ یاری وی بشتابیم

خطاب به‌
-             دبیرکل سازمان ملل متحد، آقای بان کی مون!
-             شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و گزارشگر ویژه‌ی این شورا برای وضعیت حقوق بشر در ایران، آقای احمد شهید!
-             سازمان عفو بین‌المللی!
-             سازمان نظارت بر حقوق بشر در خاورمیانه‌!
-             کلیه‌ی مراکز و موسسات و شخصیتهای بین المللی و منطقه‌ای مدافع حقوق بشر!

ارجمندان!
بیش از ۵۰ روز از اعتصاب محمد صدیق کبودوند، بنیانگزار و رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر در کردستان در زندان می‌گذرد. این شخصیت بشردوست که‌ به‌ جرم دفاع از حقوق بشر و تشکیل یک سازمان مدنی جهت پیشبرد این وظیفه‌ی مقدس، بیش از ۵ سال است که‌ در زندان بسر می‌برد، از روز ششم خرداد ماه‌ (۲۶ مه‌) در اعتراض به‌ وضعیت خویش در زندان، به‌ اعتصاب غذا دست زده‌ است. مقامات جمهوری اسلامی علاوه‌ بر آنکه‌ بوی اجازه‌ نداده‌اند جهت مداوای بیماریهایش از زندان خارج شود، حتی بمنظور رسیدگی به‌ بیماری لاعلاج پسرش، پژمان نیز به‌ او اجازه‌ی استفاده‌ از مرخصی نداده‌اند. آقای کبودوند امروز یکشنبه‌ در ملاقات با همسرش در زندان اوین، اعلام کرده‌است که‌ از ساعت ۲۲ شامگاه گذشته‌، به‌ اعتصاب غذای خشک نیز دست زده‌ و از تبعیض میان زندانیان وابسته‌ به‌ اقلیتها و دیگر زندانیان بعنوان دلیل اعتصاب غذای خشک خویش یاد کرده‌است.
بر پایه‌ اطلاعات دریافتی و با توجه‌ به‌ اعتصاب ۵۰ روزه‌ی وی، وضعیت جسمی و درونی این زندانی بسیار وخیم می‌باشد و اگر اقدامات عاجلی جهت خارج ساختن وی از این وضعیت انجام نپذیرد، با خطر مرگ مواجه‌ خواهد گردید.
به‌ همین دلیل از شما سازمانها و شخصیتهای بشردوست و کلیه‌ی مراکز و طرفهای ذینفوذ می‌خواهم دست به‌ اقدامات عاجل زده‌ و تمامی تلاش خود را برای وارد آوردن فشار بر جمهوری اسلامی بکار گیرید تا به‌ خواستهای کبودوند احترام بگذارد و نه‌ تنها شرایط بهتری را برای نگهداری وی در زندان فراهم سازد، بلکه‌ او را از زندان آزاد نماید و فراتر از اینها کلیه‌ی مجازاتها و تصمیمات خود در رابطه‌ با فعالان سیاسی و مدنی محبوس را مورد بازنگری قرار دهد.
همچنین از این فرصت استفاده‌ کرده‌ و از طریق خانواده‌ و هر فردی که‌ با کبودوند ارتباط دارد، این پیام خود و حزب دمکرات کردستان را به‌ ایشان اعلام می‌دارم که‌ برای آنکه‌ خواست جمهوری اسلامی ایران تحقق نیابد و مردم کردستان و ایران این فرزند مبارز و انساندوست خود را بسادگی از دست ندهند، به‌ اعتصاب غذای خود پایان دهد. زیرا با اطمینان می‌توان گفت که‌ پیام اعتصاب غذای وی که‌ عبارتست از اعتراض به‌ ستم و بیداد جمهوری اسلامی، به‌ گوش افکار عمومی رسیده‌ است. حال این مردم کردستان و ایران و وخدانهای زنده‌ در سطح جهان هستند که‌ باید به‌ وظیفه‌ خود در رابطه‌ با وضعیت کبودوند و خواستهای مشروع وی عمل نمایند.
این فرصت را غنیمت شمرده‌ تا از تمامی احزاب و سازمانهای سیاسی و تشکلهای مدنی کردستان بخواهم هرچه‌ سریعتر بطورمتحد، یکصدا و هماهنگ با یکدیگر یک حرکت عمومی و سراسری را در سطح کردستان، ایران و خارج از کشور در حمایت از آقای کبودوند و بمنظور تحت فشار قرار دادن جمهوری اسلامی براه اندازیم.
یکبار دیگر توجه‌ همه‌ی شما را بسوی ضرورت یک اقدام عاجل بمنظور نجات جان آقای کبودوند جلب می‌نمایم.

خالد عزیزی
دبیرکل حزب دمکرات کردستان
بعد از ظهر یکشنبه‌
۲۵ تیر ۱٣۹۱
۱۵ ژوئیه‌ ۲۰۱۲ 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۴)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست