یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

نامه عفو بین الملل فرانسه برای تجمع کنندگانِ حامی کبودوند در پاریس


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱ مرداد ۱٣۹۱ -  ۲۲ ژوئيه ۲۰۱۲


اخبار روز - گزارش دریافتی: لر برتراند و ژاکلین پرنشیو، مسئولان بخش ایران عفو بین الملل فرانسه روز شنبه ٣۱ تیرماه برای تجمع کنندگانِ حامی کبودوند در پاریس نامه ای را ارسال کردند و طی آن خواستار آزادی بی قید و شرط تمام زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران شدند.
در نامه مسئولان بخش ایران عفو بین الملل فرانسه خطاب به کسانی که برای حمایت از کبودوند، موسس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان و دیگر زندانیان سیاسی در ایران در یک تجمع اعتراضی حضور داشتند، آمده بود: *عفو بین الملل همواره نسبت به وضعیت آقای کبودوند و دیگر آزادیخواهان و فعالان حقوق بشر در ایران حساس
بوده و به محدودیت ها و فشارهایی که برآنها اعمال می شود اعتراض کرده است.
کلر برتراند و ژاکلین پرنشیو همچنین نوشته بودند ما می دانیم که فشارهای بیش از حدی که جمهوری اسلامی بر آقای کبودوند اعمال می کند به خاطر فعالیت و دفاع او از حقوق و آزادی های مردم، حتی در زندان است.
متن کامل نامه کلر برتراند و ژاکلین پرنشیو مسئولان بخش ایران عفو بین الملل فرانسه در ذیل می آید:

* *

خانم ها، آقایان
دوستان گرامی
از دعوت شما سپاسگزار هستیم. متاسفانه ما در پاریس نیستیم و نمی توانیم در این گردهمایی در کنار شما باشیم.
همانگونه که می دانید عفو بین الملل همواره نسبت به وضعیت آقای کبودوند و دیگر آزادیخواهان و فعالان حقوق بشر در ایران حساس بوده و به محدودیت ها و فشارهایی که برآنها اعمال می شود اعتراض کرده است.
امسال هم سیصد واحد عفو بین الملل فرانسه در شهرهای مختلف برای دفاع از حقوق آقای کبودوند فعالیت داشته اند. ما می دانیم که فشارهای بیش از حدی که جمهوری اسلامی بر آقای کبودوند اعمال می کند به خاطر فعالیت و دفاع او از حقوق و آزادی های مردم، حتی در زندان است.
ما نسبت به وضعیت همه زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران حساس هستیم. رژیم ایران به ویژه فشار را بر روی کنشگران و مدافعین حقوق بشر در ایران متمرکز کرده است. خانم ها نرگس محمدی، ژینوس سبحانی و آقایان عبدالفتاح سلطانی، محمدعلی دادخواه و محمد سیف زاده از بنیانگذاران و اعضای فعال «کانون مدافعان حقوق بشر» به حبس های سنگین محکوم شده و بیشتر آنها در زندان به سر می برند.
همچنین نسرین ستوده، وکیل شجاعی که همواره دفاع از دانشجویان، کنشگران حقوق زنان و مبارزان آزادیخواه را به عهده گرفته است با اتهامات واهی به حبسی سنگین محکوم شده و هم اکنون در زندان است. دستگیری و سرکوب روزنامه نگاران و کنشگران حقوق زنان در ایران نیز از طرف ما همواره محکوم شده است.
ما همچنین نگران تداوم اجرای حکم اعدام در ایران هستیم. به رغم تلاش مدافعان حقوق بشر در سراسر جهان، رژیم ایران اخیراً چهار فعال عرب ایرانی را اعدام کرد. پنج فعال عرب دیگر را نیز به اعدام محکوم کرده است. در جمهوری اسلامی، سرکوب پاسخ همیشگی به خواست های برحق اقلیت های قومی و مذهبی بوده است.
عفو بین الملل خواستار پایان دادن به اعدام و آزادی بی قید و شرط تمام زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران است. ما امیدواریم تلاش مدافعان حقوق بشر در جهان، دولت جمهوری اسلامی ایران را وادارکند تا به خواست های به حق آقای محمدصدیق کبودوند تمکین کند.
گردهمایی خوب و پرثمری را برای شما آرزو می کنیم.

کلر برتراند و ژاکلین پرنشیو
مسئولین بخش ایران عفو بین الملل فرانسه 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست