یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

جلوگیری از برگزاری همایش کمپین «‌یک میلیون امضاء برای تغییر قوانین تبعیض‎آمیز»

• نیروهای امنیتی و انتظامی از برگزاری سمینار معرفی طرح جمع آوری یک میلیون امضا جهت تغییر قوانین مربوط به زنان جلوگیری کردند. به دلیل لغو مراسم جمعیتی حدود ۲۰۰ نفر در برابر محل برگزاری همایش تجمع کردند که در میان آنان شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل، دکتر زرافشان، فعالان جنبش زنان، اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت و دانشجویان عضو این اتحادیه دیده می شدند ...


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۵ شهريور ۱٣٨۵ -  ۲۷ اوت ۲۰۰۶


نیروهای امنیتی و انتظامی از برگزاری سمینار معرفی طرح جمع آوری یک میلیون امضا جهت تغییر قوانین مربوط به زنان جلوگیری کردند.
به گزارش ادوار نیوز صبح روز یکشنبه، از سوی مقامات مسئول به موسسه رعد (محل برگزاری مراسم) و برگزارکنندگان برنامه اعلام شد که اداره اماکن نیروی انتظامی با انجام این مراسم مخالفت کرده است.
این گزارش می افزاید به دلیل لغو مراسم جمعیتی حدود ۲۰۰ نفر در برابر محل برگزاری همایش تجمع کردند که در میان آنان شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل، دکتر زرافشان، فعالان جنبش زنان، اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت و دانشجویان عضو این اتحادیه دیده می شدند. حضور ماموران امنیتی نیز در این تجمع مشهود بود و ماموران از حضار فیلمبرداری و عکسبرداری میکردند. به گزارش خبرنگار ادوار نیوز تجمع کنندگان با آرامش و بدون درگیری محل را ترک کردند.
 
کمپین «‌یک میلیون امضاء برای تغییر قوانین تبعیض ‎ آمیز» قرار بود روز یکشنبه ۵ شهریور با برگزاری نشست «تاثیر قوانین بر زندگی زنان» آغاز به کار کند.
قبلا اعلام شده بود این کمپین که در راستای پیگیری قطعنامه تجمع ۲۲ خرداد، از سوی جمعی از فعالان جنبش زنان تدارک دیده شده است، تلاشی وسیع برای تغییر قوانین ناعادلانه و زن ستیز است و در نظر دارد با جمع آوری یک میلیون امضاء، فراگیر بودن این خواسته در لایه های مختلف جامعه را اعلام کند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست