یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دعوت از عموم روشنفکران و مورخین مارکسیست


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۶ فروردين ۱٣۹۵ -  ۲۵ مارس ۲۰۱۶


در چند روز گذشته جزوه "پنهان در پشت خود" نوشته آقای عباس سماکار به صورت پاورقی در سایت اخبار روز منتشر شد. اساس و بهانه اصلی این نوشته نقد کتاب "یک فنجان چای بی موقع " من بود که روایت من از یکی از مهمترین رویدادهای تاریخ معاصر ایران و به ویژه تاریخ جنبش چپ در ایران، پرونده دانشیان و گلسرخی" مرتبط بود. تصور من براین بود که کتاب من نقطه پایانی و روشنگر ابهامات آن پرونده باشد تا با نوشته های تازه اقای سماکار آشنا شدم.
پاسخ سریع من به این نوشته ها به دلیل سیاست های سایت اخبار روز منتشر نشد که مستقیماً برای برخی چهره های شناخته شده چپ ارسال کردم و در وبلاگ خود منتشر و قابل دسترس عموم. این بار امیدوارم سایت اخبار روز و بر بنیان مقدماتی ترین اصول حرفه ای این نوشته را به عنوان پاسخ من درج کند:
"من امیر حسین فطانت از عموم روشنفکران و مورخین مارکسیست دعوت میکنم تا کمیته حقیقت یابی برای روشن شدن هر گونه ابهام و تحریف تاریخ تشکیل دهند تا امروزه روز و با وجود تسهیلات ارتباطی و گفتگو و مصاحبه با بازیگران هنوز زنده این رویداد تاریخی که به نوعی آینه ای است از شهامت ها و رذالت های روشنفکران یک ملت برای همیشه پاسخ داده شود. من هیچگونه انگیزه شخصی در این دعوت ندارم، موضوع تاریخ ملت ماست. عمر ما و نسل ما رو به پایان است میراثی برای جوانان خود به جای گذاریم، حقیقت را. "

امیر حسین فطانت
گواتاویتا ۲۵ مارس ۲۰۱۶

توضیح اخبار روز: بعد از درج نخستین قسمت کتاب آقای سماکار در اخبار روز، آقای فتانت جوابیه ای بر آن نوشتند که لحنی بسیار تند، تحقیرآمیز و همراه با دشنام داشت. اخبار روز به ایشان اطلاع داد که چنین متنی با ادبیات معمول در سایت مغایرت دارد و از ایشان خواسته شد که لحن نوشته ی خود را تعدیل کرده و برای انتشار ارسال دارند. آقای فطانت جواب دادند اخبار روز خود این تغییرات را وارد کند. طبیعی است که اخبار روز چنین مسئولیتی را نمی پذیرد و لذا نوشته ی ایشان در اخبار روز منتشر نشد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۷)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست