یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

وداع امیر آسمانی از خاک!
فدراسیون دانشجویان مدافع صلح و حقوق بشر


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱ بهمن ۱٣٨۵ -  ۲۱ ژانويه ۲۰۰۷


پیکر پاک و خسته یار دبستانی مان امیر آسمانی عزیز صبح امروز بر شانه های یارانش و جمعی از بستگان و دوستان و دانشجویان سوگوار در تهران از مقابل حسینیه شهیدان آسمانی تا امامزاده قاسم چیذر تهران تشعیع شد .
امیر آسمانی سخنگوی فدراسیون مدافع صلح و حقوق بشر و دانشجوی سال آخر رشته دندان پزشکی در پاریس و از جمله فعالین موثر جنبش دانشجویی در برون مرز بود . وی درخلال تحصیل در پاریس بارها و بارها از سوی دادگاه انقلاب اسلامی احضار و خانواده اش مورد تهدید و فشار به جهت فعالیتهای وی قرار گرفته بودند و همین امر باعث شد که امیر در تبعیدی نا خواسته قرار گیرد .
سال گذشته امیر از سوی سفارت جمهوری اسلامی در پاریس به گفتگو فراخوانده شد اما هنگام حضور در سفارت وی را مورد تهدید به عودت به ایران و همچنین ضرب و شتم قرار دادند به حدی که آثار جراحات و شکستگی در صورت وی مشهود بود .
امیر آسمانی در بامداد جمعه نوزدهم ژانویه سال جاری در منزل خود در شهر پاریس پیش از جان باختنش در نامه ای برای دوستان خود اعلام نموده بود که «... بدانید عاشق آب و خاکم هستم و تنها آرزویم این است که لااقل بدنم در ایران دفن شود... » و پس از آن دست به خودکشی زده و در این بازی دنیا جان می بازد .
فدراسیون دانشجویان مدافع صلح و حقوق بشر پرواز این یار عزیز و آسمانی خویش را به همه مبارزان راه آزادی و عاشقان ایران و خانواده محترمشان تسلیت عرض می نماید .

روابط عمومی فدراسیون دانشجویان مدافع صلح و حقوق بشر
یکشنبه ۲۰۰۷-۰۱-۲۱


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست