یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اعتصاب غذای زندانیان سنی مذهـب در زندان اوین


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۱ خرداد ۱٣۹۶ -  ۱ ژوئن ۲۰۱۷


بنا به گزارش رسیده به جمعیت حقوق بشر کوردستان و به نقل از خبرگزاری هـرانا”ارگان مدافعین حقوق بشر در ایران”، “عادل علی زاده” شهـروند سنی مذهـب اهـل شهـرستان “پاوه”در شرق کوردستان،در زندان اوین اقدام به اعتصاب غذا نموده است.

“میلاد توفیقی” و “عدنان حسینی” نیز که اتهاماتی شبیه نامبرده دارند،در سلولهـای انفرادی این زندان به سر می برند.

در ادامه گزارش قید شده است که: عادل علی زاده هـمراه با ۳۰ شهـروند زندانی دیگر از جمله (سید عدنان حسینی، میلاد لطفی و دلشاد وسیمی) که تیر ماه ١٣٩٥ به نشانه اعتراض به حکمشان، دست به اعتصاب غذا زده بودند.

یک منبع موثق که از وضعیت واقعی عادل علی زاده آگاهـی دارد، به خبرگزاری هـرنا گزارش نموده است که: والدین نامبرده به دلیل کهـولت سن و وضعیت ناهـنجار پسرشان دچار سکته شده و در وضعیت جسمانی خیلی بدی قرار دارند.

در ادمه گزارش آمده است که سید عدنان حسینی اهـل روستای شمشیری پاوه میباشد و مغازه ای در بازار مرزی شهـرستان پاوه دارد.

میلاد لطفی پسر یزدان و دلشاد وسیمی و چهـار شهـروند کورد پیرو مذهـب سنی در شهـرستان پاوه،به دلیل داشتن فعالیت مذهـبی در تیر ماه ١٣٩٥ بازداشت شدند.

دلشاد وسیمی متولد ١٣٦٨ خورشیدی اهـل شهـرستان پاوه و ساکن تهـران، در تاریخ ١٣٩٥/٥/١٤ به علت آثار عمیق زخم و بریدگی روی بدن به بند زندانیان سیاسی زندان رجائی شهـر کرج منتقل شده بود و در مهرماه ١٣٩٥ در حالیکه سوار بر ویلچر بود و خانواده وی قادر به شناختنش نبودند، از زندان آزاد گردید.

بدون شک بدیهـی و آشکار است که حکومت جمهـوری اسلامی ایران تاب و توان تحمل هـیچ اندیشه و نگرشی غیر از دیدگاهـی که خود به آن معتقد است را ندارد و دقیقا ًدر هـمین راستا هـیچ فرد یا گروهـی حق داشتن اظهـار نظر و یا نوشتن اندیشه هـای خود را ندارد، و اگر خلاف این عمل کند   با انواع محکومیت هـا از جمله زندان، ضرب و شتم و شکنجه و اعدام روبرو خواهـد شد و این رویکردهـا در ایران، نشانه ی نقض حقوق بشری در نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد.

جمعیت حقوق بشر کوردستان


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست