یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ترامپ سیاست بهبود رابطه با کوبا را کنار گذاشت


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۲۶ خرداد ۱٣۹۶ -  ۱۶ ژوئن ۲۰۱۷


رئیس جمهوری آمرییکا روز جمعه ضمن انتقاد از سیاست تنش زدایی اوباما در قبال کوبا، با اعلام سیاست های جدید محدودیت هایی نسبت به سفر و تجارت آمریکایی ها در کوبا اعمال کرد.

به گزارش جمعه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از سخنرانی امروز خود در میامی فلوریدا، با امضای یک فرمان اجرایی، محدودیت هایی نسبت به سفر و تجارت آمریکایی ها در کوبا اعمال کرد.
به گزارش رویترز، در همین حال کاخ سفید اعلام کرد که برنامه هایی برای بازگرداندن و خنثی کرد بخش هایی از سیاست های اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا در قبال کوبا دارد.
اوباما در اقدامی تاریخی برای پایان دادن به تنش هایی که بیش از پنج دهه سابقه داشت، پس از دیدار با «رائول کاسترو» برخی از تحریم های آمریکا علیه کوبا را لغو کرد.
فرمان جدید ترامپ تعامل شرکت های آمریکایی را با «گروه شرکت های تجاری نیروهای مسلح» کوبا که در بسیاری از بخش های اقتصادی این کشور فعال است، ممنوع می کند.
فرمان ترامپ همچنین سفر گردشگران آمریکایی به کوبا را برای مدتی طولانی ممنوع کرده و در پی جلوگیری از استفاده از دلار در این کشور است.
با این وجود، ترامپ بسیاری از تغییراتی را که اوباما درخصوص سیاست واشنگتن در قبال هاوانا ایجاد کرد، دست نخورده باقی می گذارد، که باز ماندن سفارت این کشور در کوبا یکی از آنهاست. همچنین سفرهای هوایی و دریایی از این محدودیت جدا شده است.
رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی امروز خود همچنین با انتقاد از دولت هاوانا گفت: ما دیگر در برابر ستم کمونیسم سکوت نخواهیم کرد!
ترامپ پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری وعده داده بود که در سیاست اوباما در قبال بازسازی روابط با کوبا ‏تجدیدنظر کند.‏
وی گفته بود که به دنبال امضای توافق جدیدی خواهد بود که برای کوبایی‌ها، آمریکایی-کوبایی‌ها و دولت واشنگتن بهتر باشد‎.‎
به دنبال انقلاب ۱۹۵۹، روابط کوبا و آمریکا قطع شد.‏ اوباما و رائول کاسترو در دسامبر ۲۰۱۴ گرمی روابط دو کشور را اعلام کردند و از آن زمان واشنگتن و هاونا گام های ناباورانه ‏ای را برای ترمیم مناسبات خود پس از یک قرن برداشتند‎.
اوباما ضمن دیدار از کوبا بخش هایی از تحریم های اعمال شده علیه این کشور از سال ۱۹۶۲ را کاهش داد.‏
همچنین پروازها بین دو کشور از سرگرفته شد و کشتی های تفریحی توانستند بین میامی و هاوانا رفت و آمد کنند‎. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست