یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دفاع پوتین از نقش استالین علیه آلمان نازی


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۲۶ خرداد ۱٣۹۶ -  ۱۶ ژوئن ۲۰۱۷


ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با تحلیل شخصیت دومین رهبر اتحاد جماهیر شوروی گفت: ژوزف استالین خدمات بزرگی در شکست آلمان نازی داشته که نباید از یاد برود.

به گزارش ایرنا، پوتین این اظهارات را در مصاحبه برای فیلم مستندی که با اولیور استون کارگردان آمریکایی انجام داده، اعلام کرده که در رسانه های امروز (جمعه) روسیه بازتاب گسترده ای یافته است.
وی گفت: دشمنان روسیه از سیاهنمایی استالین برای ضربه زدن به روسیه استفاده می کنند.
پوتین با بیان اینکه وی شخصیت پیچیده ای داشت، اظهار کرد: اکثریت مردم از جمله والدین من استالین را تمجید می کردند و او محصول عصر خود بود.
رئیس جمهوری روسیه افزود: هر چقدر امکان دارد می توان استالین را سیاه نشان داد، اما از طرف دیگر خدمات بزرگی در شکست آلمان نازی داشته که باید به آن اشاره کرد.
پوتین گفت: زیاده روی در سیاهنمایی استالین، یکی از راههای حمله به اتحاد شوروی سابق و روسیه است و می خواهند نشان دهند که لکه ننگ استالینیسم هنوز هست، در حالیکه کشور ما کامل تغییر کرده است.
رئیس جمهوری روسیه همچنین تصریح کرد: اما نباید وقایع وحشتناک دوره استالین مربوط به اردوگاههای کار اجباری و نابودی میلیون ها نفر از هموطنان را به فراموشی سپرد.
وی در پایان نیز به شخصیت هایی در غرب از جمله ناپلئون بناپارت امپراطور فرانسه و اولیور کرامول انگلیسی اشاره کرد که با وجود مشارکت در کشتارهای گسترده از سوی بسیاری تمجید می شوند.

مطابق نتایج آخرین نظرسنجی بنیاد افکار عمومی روسیه که در ماه می انتشار یافت، ۵۰ درصد روس ها با سطوح مختلف ارزیابی، عملکرد استالین در مقام رهبر شوروی را به ویژه در دوره جنگ دوم جهانی و پیروزی در این نبرد که به جنگ کبیر میهنی شهرت یافته است، مثبت ارزیابی می کنند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست