یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

با گذشت ۲۴ روز،ز سرنوشت رامین حسین پناهی خبری در دست نیست


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲۶ تير ۱٣۹۶ -  ۱۷ ژوئيه ۲۰۱۷


با وجود پیگیری های مکرر خانواده رامین حسین پناهی و مراجعه به نهادهای امنیتی، تاکتون از سرنوشت این فعال سیاسی هیچ گونه خبری در دست نیست.

‎«رامین حسین پناهی» روز دوم تیرماه در شرایطی که مورد هدف سه گلوله قرار گرفته بود، از سوی نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. با وجود پیگیری‌های مکرر خانوادهی ایشان و مراجعه به نهادهای امنیتی، تاکنون از سرنوشت این فعال سیاسی هیچ‌گونه خبری در دست نیست.

‎همچنین در ادامه فشار بر خانواده و نزدیکان رامین حسین پناهی، تاکنون تعدادی از نزدیکان نامبرده بنامهای عباس، افشین، احمد ، زبیر و کیوان حسین یناهی تنها به جرم پیگیری وضعیت وی بازداشت شدهاند و از سرنوشت آنها نیز خبری در دست نیست.

یکی از نزدیکان این فعال سیاسی کرد در این باره گفت که با گذشت ٢٤ روز همچنان از سرنوشت و سلامتی رامین حسین پناهی، خبری در دست نیست، وی همچنین گفت که وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران منکر وجود چنین شخصی و یا بازداشت وی می شوند، و هر روز خانواده وی را بهم پاس می دهند.

‎گفتنی است که خانواده حسین پناهی در بیانیهای به سازمانهای جهانی حقوق بشر، خواستار پشتیبانی این سازمانها از “رامین حسین پناهی” و همچنین ممانعت و جلوگیری از حادثه ای دیگر نسبت به خانواده حسین پناهی شدند.


‎به گفته خانواده رامین حسین پناهی، نامبرده در شرایطی که مورد اصابت سه گلوله قرار گرفته بود، توسط نیروهای سپاه دستگیر و به یکی از مراکز درمانی سپاه در تهران منتقل شد. پس از گذشت چندین روز با درخواست و فشار ادراه اطلاعات سنندج به این اداره عودت داده شده و تاکنون زیر سخت ترین شکجه های اداره اطلاعات این شهر می باشد. و بیم آن میرود وی زیر شکنجه جان خود را از دست دهد.

سازمان عفو بین‌الملل هم در بیانیه‌ای جمهوری اسلامی ایران را مسئول جان رامین حسین‌پناهی دانسته و خواستار آزادی فوری دیگر اعضای خانواده او شده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست