یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مسمومیت ۴۶۲ نفر در حادثه نشت کلر در دزفول


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲۲ مرداد ۱٣۹۶ -  ۱٣ اوت ۲۰۱۷نشت گاز کلر از مخزن هزار و 500 کیلویی ، 462 نفر از شهروندان دزفولی را روانه بیمارستان کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان، این اتفاق حدود ساعت 21 دیشب در اطراف میدان رودبند و پل سوم شهر دزفول روی داد و در پی این حادثه، نیروهای امدادی آتش نشانی، اورژانس، بسیج و نیروی انتظامی برای کمک و مهار آلودگی وارد عمل شدند و برای رفع آلودگی و امداد رسانی به مسمومان حادثه پرداختند.
از تعداد 462 نفر مسموم شده، 352 نفر به بیمارستان بزرگ دزفول، 90 نفر بیمارستان نبوی و 20 نفر هم به بیمارستان امام علی اندیمشک اعزام شدند که 421 نفر از آنان پس از درمان سرپایی از بیمارستان مرخص شدند.
فرماندار دزفول از مهار کامل نشت گاز خبر داد و گفت: با تلاش تمام دستگاه های امدادی و آتش نشانی آلودگی ناشی از نشت گاز کلر ساعت یک بامداد کاملا برطرف شد و جای هیچ نگرانی نیست.
حبیب الله آصفی افزود: طبق بررسی انجام شده گاز کلر از سه سیلندر موجود در انباری در اطراف کاشفیه دزفول نشت کرده که یک سیلندر به طور کامل تخلیه شده است.
وی هرگونه شایعه در خصوص آلودگی آب آشامیدنی دزفول را رد کرد و ادامه داد: حادثه نشت گاز کلر هیچ ارتباطی با شبکه آب آشامیدنی شهر دزفول نداشته و شبکه آب آشامیدنی دزفول هیچ مشکلی ندارد.

فرماندار دزفول گفته است: طبق بررسی اولیه این حادثه به علت دستکاری یک فرد جهت سرقت شیر سیلندر گاز کلر در انبار تاسیسات شرکت سهامی آبیاری قدیم دزفول واقع در محدوده رودبند رخ داده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست