یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

"آوای تبعید" شماره ۳ منتشر شد


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲٣ آبان ۱٣۹۶ -  ۱۴ نوامبر ۲۰۱۷


سومین شماره "آوای تبعید"، ویژه نامه تئاتر است. تئاتر تبعید و یا برونمرزی؛ هر نامی که بخواهد بر خود داشته باشد، در نزدیک به چهار دهه گذشته، بخش بزرگی از فعالیت‌های هنری ایرانیان را در خارج از کشور به خود اختصاص داده است. کم و کیف کار و گستره آن در جهان خارج از ایران، موضوعی است که بخشی از آن در این شماره از "آوای تبعید" پی گرفته شده است. کارورزان تئاتر در این شماره از تئاتر نوشته‌اند، از تجارب خویش گفته‌اند، و آینده آن بررسیده‌اند.

نویسندگان این شماره عبارتند از:
بهرام بیضایی، نیلوفر بیضایی، محمد علی بهبودی (رشید)، کمال حسینی، س. حمیدی، اکبر ذوالقرنین، منوچهر رادین، قاضی ربیحاوی، ناصر رحمانی‌نژاد، سیما سید، رضا فرخفال، مجید فلاح‌زاده، علی کامرانی، فرهنگ کسرایی، محمود کویر، منوچهر نامورآزاد، اصغر نصرتی، احمد نیک‌آذر، ابراهیم مکی، فرشته وزیری‌نسب، محسن یلفانی

سومین شماره "آوای تبعید" هم‌چون شماره پیشین در راستای هدفی که پیش رو دارد، انتشار یافته است.
به نظر "آوای تبعید":
"تبعیدی فقط آن کس نیست که از زادبوم خویش تارانده شده باشد. تبعیدی می‌تواند از زبان، فرهنگ و هویتِ خویش نیز تبعید گردد. آن‌کس که شعر، داستان، هنر، فکر و اندیشه‌اش در کشور خودی امکان چاپ و نشر نداشته باشد، نیز تبعیدی است. این نشریه می‌کوشد تا زبان تبعیدیان باشد. تبعید را نه به مرزهای جغرافیایی، و تعریف کلاسیک آن، بل‌که در انطباق با جهان معاصر می‌شناسد.
این نشریه که فعلاً به شکل فصلنامه منتشر می‌گردد، گِرد فرهنگ و ادبیات تبعید سامان می‌یابد. می‌کوشد در همین عرصه هر شماره را به موضوعی ویژه اختصاص دهد. مسئولیتِ هر شماره از نشریه و یا حداقل بخش ویژه آن را سردبیری میهمان بر عهده خواهد گرفت. تلاش بر این است که صداهای گوناگون فرهنگ و ادبیات تبعید در نشریه حضور داشته باشند، چه در قامت سردبیران میهمان، چه در قامت نویسندگانی که به همکاری دعوت می‌شوند."

شماره سوم آوای تبعید را می‌توانید از آدرس زیر دریافت دارید
mega.nz

شماره دوم:
mega.nz

شماره اول
mega.nz


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست