یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آقای روحانی، ریاکاری و مردم فریبی بس است! - جهانسوز مهربخش


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۱ دی ۱٣۹۶ -  ۱ ژانويه ۲۰۱٨


شب کذشته (دهم دیماه ۱٣۹۶) آقای حسن روحانی برای نخستین بار پس از روزهای متوالی اعتراضات و تظاهرات سراسری مردم جان به لب رسیده از، ظلم، ستم، گرانی، فساد، استبداد و مردم فریبی مسئولان رژیم ولایت فقیه در گفتگویی تلویزیونی حاضر شد و طبق معمول فریبکارانه و فرافکنانه سعی کرد خود را متأثر و همدرد و همدل با مردم نشان دهد. چنان که گویی اعتراضات مردم به تازگی درهمین چند روز اخیر شکل گرفته است و تماماً ریشه درنارسایی های مربوط به چند سال قبل از ریاست دولت او و دوره‍ی حاکمیت غاصبانه‍ی دولت پاسدار دیوانه‍ی ماقبل او داشته و دولت مدبر و مردمی او تنها وارث معصوم آنهاست و هنوز هم زمان کافی برای پرداختن به حل ریشه ای آن ها را پیدا نکرده است. روحانی در ارتباط با اعتراضات مردم به تنگ آمده از ستم مزمن رژیمی که او خود بارها به خادم بودن آن اعتراف، تأکید و حتی افتخارکرده است، مکارانه تظاهرات را حق قانونی مردم خواند و گفت :

« ... طبق قانون اساسی و حقوق شهروندی، مردم در بیان انتقادشون و حتی اعتراضشون کاملاً آزاد هستند، اما درعین حال باید توجه بکنیم که "نحوه‍ی انتقاد و اعتراض" باید به گونه ای باشد که پایانش منتهی بشه به بهتر شدن شرایط کشور... »

این سخنان مردم فریبانه‍ی آقای حسن روحانی به آن می ماند که گلوی کسی را محکم بفشارند و بعد بگویند چرا اینقدر داری تقلا می کنی و دست و پا میزنی؟ راحت نفست بکش!.. نفس کشیدن حق کاملاً طبیعی تو است!

آقای روحانی !

آیا به نظر جنابعالی مردم ایران علی الاصول شیوه های اعتراض مسالمت آمیز را نمی شناسد؟ یا می شناسند اما مایل نیستند با شیوه ای مسالمت آمیز اعتراضشان را نشان دهند؟ و یا اینکه درطی ٣۹ سال گذشته، مردم هرگز انتفاد و اعتراضی به رژیم شما نداشته و نخواسته اند که از راهی که درست و قانونی است آن ها را به گوش مسئولان برسانند؟ و یا... مردم بسیار هم اعتراض داشته اند ( که بی تردید داشته اند و همه شما با آن سازمان های اطلاعاتی عریض و طویل و بسیار پرهزینه تان این را به خوبی می دانید) اما نتوانسته اند به نحوه ای مسالمت آمیز انتقاد و اعتراضشان را به شمایان، یعنی به بی مسئولیت ترین انسان های مسلط بر سرنوشت میایون ها انسان برسانند؟ چه کسانی آیا مانع از بهره گیری مردم از شیوه های قانونی انتقاد و اعتراض، که شما از آن دم می زنید، بوده اند؟ آیا تا کنون واقعاً مردم خودشان چنین چیزی را نخواسته اند؟ یا شما دشمنان آزادی و حقوق مردم اجازه اش را نداده اید؟

جناب آقای روحانی !

آیا می توانید به یک نمونه... تنها به یک نمونه اشاره کنید که یکی از وزرای کشور در تمامی عمر ننگین رژیم آزادی کش ولایت فقیه، از آغاز تا به امروز، حتی برای یک راهپیمایی اعتراضی مسالمت آمیز، که در قانون اساسی خودتان به عنوان حق مردم شناخته شده است و دولت ها موظف به رعایت و تأمین امنیتش بوده اند، مجوز صادر کرده باشد؟ در دو دوره دولت تزویر و فریب خودتان چطور؟ آیا حتی یک بار اجازه‍ی برگزاری راهپیمایی اعتراضی مسالمت آمیزی که "حق" قانونی مردم است و شما "وظیفه‍ی" تأمین امکانات و امنیتش را دارید، به مردم داده شده است؟ لابد بازهم در این مورد پاسختان همان گفتار فریبکارانه‍ی تکراری همیشگی است که برای چنین پرسش هایی در آستین گل و گشاد عبایتان آماده دارید؟ همان حدیث کهنه‍ی مراکز قدرتی که به مصلحت نظامتان نیست که نام ببریدشان و مردم محرم شنیدنش نیستند، مانع شما برای دادن چنین اجازه هایی به مردم می شوند؟ اگر چنین است، پس شما را به تمامی مقدساتتان، که بعید به نظر می رسد چیزی برایتان مقدس تر از ماندن بیشتر بر اریکه‍ی قدرت باشد، بیهوده مردم را متهم به استفاده از شیوه های شورشی و عصیانگرانه برای بیان اعتراض نکنید! چون شما و رژیم دیکتاتوری و آزادی کشتان هیچ راه دیگری برای مبارزه‍ی مدنی و مسالمت آمیز در پیش پای مردم باقی نگذاشته اید...

آقای روحانی!

شما هرگز به مردم اجازه‍ی اعتراض و بیان خواسته هایشان در راهپیمای های مسالمت آمیزرا نداده اید و از این به بعد نیز بی تردید نخواهید داد. شما هرگز راضی به هیچ گونه همه پرسی درباره‍ی نظامتان و برگزاری هیچ حرکت اعتراضی مسالمت آمیز، با تأمین امنیت و تضمین عدم سرکوب را به مردم نمی دهید و هرگز نخواهید داد؛ زیرا شماها خیلی بهترازهمه می دانید که دیرگاهیست که دیگرهیچ ایرانی از صمیم قلب و صادقانه رژیم شما را نمی خواهد، حتی به مزدورانتان هم اعتماد ندارید. شما از به نمایش در آمدن یکپارچه‍ی نظر مردم ایران نسبت به نظامتان وحشت دارید! هم شما و هم تمام مردم ایران به خوبی می دانند که در صورتی که مردم امکان بیان اعتراض به شیوه‍ی مسالمت آمیز را داشته باشند وسرنیزه های مزدورانتان را بر بالای سرشان احساس نکنند، همان یک مجوز، برای یک تظاهرات مسالمت آمیز، تا محو کامل رژیم ضد بشری ولایت فقیه از تاریخ سیاسی ایران ادامه خواهد یافت. هیچ تردیدی درچنین واقعیتی نمی توان داشت !

آقای روحانی بس است!

دروغ، ریاکاری، مردم فریبی و یا همان "خدعه" به قول بنیان گذارآدمکش نظامتان که ریشش با خون قتل عام شدگان سال ۶۷ خضاب است، دیگر کارساز نیست. می دانیم و می دانید که حاکمیت اصلاح ناپذیر شما هرگز و باهیچ تغییر و تمهید و با تشبث و بهره گیری ازهیچ نیرویی دیگر نخواهد توانست به رژیمی مورد خواست و تأیید مردم ایران بدل شود! نظام مذهبی واپسگرا و دیکتاتوری شما محکوم به اضمحلال است. اما با این وجود شماها هنوزمی توانید در چگونگی این زدوده شدنتان از صفحه‍ی سیاسی ایران نقش داشته باشید. تسلیم شدن در برابر خواست مردم در شرایطی آرام و کنار کشیدن از اریکه‍ی قدرت با آسیبی کمتر و یا... آونگ شدن با عمامه هایتان بر درختان گذرگاه ها در آوار بنیان کن شورشی کور و ویرانگر و غیرقابل کنترل...

انتخابش با خودتان است!


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست