یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حزب حکمتیست: با تمام توان به حمایت از مبارزات مردم ایران برخیزیم!


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱٣ دی ۱٣۹۶ -  ٣ ژانويه ۲۰۱٨


* اطلاعیه تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست کارگری ایران – حکمتیست
خطاب به ایرانیان مقیم خارج از کشور، احزاب، سازمانها، نهاد ها و همه آزادیخواهان به حمایت از مبارزات مردم در ایران برخیزیم.

مبارزات مردم ایران برای سرنگونی جمهوری اسلامی وارد دوران تعیین کننده ای شده است. آتش خشم مردم ایران شعله ور شده است. اردوی کارگران و زحمتکشان در ایران زیر استبداد و اختناق سیاسی و فرهنگی و به دلیل اوضاع بحرانی اقتصاد ایران تحت حاکمیت ارتجاع کثیف اسلامی کارد به استخوانشان رسیده است. در چند روز گذشته در شهرهای مختلف ایران، ما شاهد تعرض وسیع و گسترده مردم به مراکز قدرت و نمادهای جمهوری اسلامی از سوی مردم مبارز آزادیخواه شجاع و آگاه بوده ایم. جمهوری کثیف و مجرم اسلامی از هر سو مورد تعرض حق طلبانه مردم قرار گرفته است و با بزرگترین چالش در طول عمر ننگین و پر از جنایت خود روبرو شده است. عربده کشی و گرز چرخانی ایادی و نیروهای سرکوبگر رژیم دیگر نمی تواند مردم را به تمکین وادارد. به همین ترتیب مردم هم با لحظات تعیین کننده ای برای تعیین سرنوشت خود روبرو شده اند. جمهوری اسلامی که فقط با کشتار و سرکوب سرپا مانده است، مذبوحانه تلاش می کند از طرق مختلف از انرژی انفجار اجتماعی بکاهد، اما در عین حال از سبعیت و درنده خویی هیچ کم نمی کند. در روزهای اخیر دهها نفر از تظاهر کنندگان و معترضین به وضع موجود را به قتل رسانده، صدها نفر مجروح شده و هزاران نفر یا دستگیر شده اند یا در معرض دستگیری قراردارند. اقدامات جنایتکارانه روزهای اخیر این رژیم به پرونده سنگین جرم و جنایت سران جمهوری اسلامی اضافه میشود و به زودی باید پاسخگو و به مجازات برسند.
جنگ و جدال ٤٠ ساله ما کمونیستها، کارگران، آزادیخواهان، چپ ها و کلیه انسانهایی که جمهوری اسلامی را وصله ناجوری به جامعه ایران و به بشریت می دانیم با این نظام پر از کثافت به لحظات تعیین کننده و سرنوشت ساز و پایانی رسیده است. بدون تردید هر یک از ما انسانهای مبارز و شریف که زیر بار ننگ جمهوری اسلامی نرفته و سالهادرراه سرنگونی آن و برای ایجاد جامعه ای شایسته انسان امروزمبارزه کرده ایم، لحظه به لحظه خود را کنار توده های میلیونی متعرض به این نظم مملو از استثمار و استبداد می دانیم و درسرنوشت آنان شریک و به همین میزان در به زیر کشیدن این جرثومه فساد سهیم هستیم.
کمیته خارج از کشور حزب کمونیست کارگری ایران- حکمتیست همه سازمانها، احزاب، گروهها، نهادها و همه انسانهای سرنگونی طلب و آزادیخواه را فرا می خواند تا دست در دست هم و شانه به شانه مبارزات مردم ایران، به حمایت از این مبارزات برخیزیم. حرکتهای اعتراضی قدرتمند را سازمان دهیم و مراکز قدرت جمهوری اسلامی را در خارج از کشور مورد تعرض گسترده قرار داده و تاریخی دیگر برای رهایی از دست این رژیم سراپا جنایت رقم بزنیم. در این رابطه و در همکاری با دیگر نیروهای چپ و مترقی به زودی آکسیونهای حمایت از حرکت اعتراضی عظیم مردم ایران را در کشورها و شهرهای مختلف اعلام میکنیم . ما همه آزادیخواهان را به شرکت در این آکسیونها فرامیخوانیم.   

کمیته تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست کارگری ایران – حکمتیست
دوم ژانویه ٢٠١٨- ١٢ دی ١٣٩٦ 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست