یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ویدئو: خانواده ی برخی از دستگیرشدگان در برابر اوین چادر زده اند

• همزمان با ادامه تظاهرات در برخی از شهرها، خانواده‌های بازداشت‌شدگان، دانشجویان و برخی دیگر از فعالان سیاسی با تجمع در برابر اوین خواستار اطلاع درباره وضعیت بازداشت‌شدگان و آزادی آنها شدند ...


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۷ دی ۱٣۹۶ -  ۷ ژانويه ۲۰۱٨


چادرزدن خانواده ها برابر اوین (شنبه ۶ ژانویه/۱۶ دی)

 

مسئولان جمهوری اسلامی به طور رسمی اعلام کرده‌اند، میزان بازداشت‌شدگان حدود ۱۰۰۰ تن است. اما بنا بر آمارهای داده‌شده از سوی گروه‌های حقوق بشری، تا کنون بیش از ۲۰۰۰ تن در فاصله بین هفتم تا ۱۴ دیماه بازداشت شده‌اند.

مقامات انتظامی و امنیتی می گویند با کسانی که در ناآرامی‌های اخیر شناسایی شده‌اند برخورد می‌شود. سرتیپ حسین اشتری، فرمانده کل پلیس ایران شب گذشته (شنبه ۶ ژانویه/۱۶ دی) در یک برنامه تلویزیون جمهوری اسلامی گفته است که در جریان ناآرامی‌های روزهای اخیر در این کشور "تعداد زیادی از افرادی که دست به اقداماتی زدند، شناسایی شدند و در روزهای آینده با آنها برخورد می‌شود."

درحالی که مقامات رسمی تائید کرده اند تعداد بازداشتی‌های دانشجویان از دانشگاه ها در 12 شهر، حدود ۹۰نفر است، تعداد ۱۰نفر از دانشجویان در دانشگاه‌های تهران و برخی شهرستان‌ها نیز در وضع نامشخص قرار دارند و چند روز است اطلاعاتی از آنها در دست نیست، هنوز معلوم نشده که چه نهادی آنها را بازداشت کرده است.

در میان افراد تجمع‌کننده در برابر اوین دانشجویانی حاضر بودند که در حمایت از هم‌کلاسی‌های بازداشت‌شده پلاکارد در دست گرفته و سرود یار دبستانی می خواندند. نیروهای امنیتی سعی داشتند با استفاده از زور، خانواده ها و دانشجویان معترض را از برابر اوین متفرق کنند.

دانشجویان معترض برابر اوینسرود مرغ سحر در برابر اوین در حمایت از دانشجویان بازداشت‌شده فعالان حقوق درویش‌های گنابادی


در سومین روز تظاهرات سراسری 10 دی، خانواده ها بازداشتی های اعتراضات اخیر منتظر دیدار بستگانشان مقابل زندان اوین


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست