یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

نامه هفت تن از مقامات ارشد دولت احمدی نژاد به حسن روحانی


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۵ بهمن ۱٣۹۶ -  ۱۴ فوريه ۲۰۱٨


هفت تن از مقامات ارشد دولت احمدی نژاد که طی نامه ای خطاب به وزیر کشور، خواستار صدور مجوز برگزاری تجمع قانونی برای اعتراض به نحوه اداره کشور توسط قوای مختلف شده بودند، در نامه ای به حسن روحانی، با یادآوری مسئولیت های قانونی وی، خواستار همکاری فوری مبادی ذیربط جهت برگزاری این تجمع شدند.
به گزارش دولت بهار، متن این نامه که خطاب به حسن روحانی نگاشته شده، به شرح زیر است:

احتراما به استحضار می رساند، جنابعالی در جلسه هیات وزیران که روز دهم دی ماه گذشته برگزار شد، با استناد به حقوق شهروندی و قانون اساسی، بر آزادی مردم در بیان انتقادات و اعتراضات تاکید کردید و از دستگاههای مسئول کشور خواستید تا زمینه را برای انتقاد و اعتراض قانونی مردم، حتی راهپیمایی و اجتماع قانونمند آنها فراهم کنند.

با عنایت به اختیارات و مسئولیت های خطیری که قانون اساسی بر عهده جنابعالی در جایگاه رئیس جمهور قانونی کشور گذاشته است، از شما انتظار می رود که به تعهدات خویش و اصل صداقت با مردم و شفافیت در اجرای قانون، پایبند باشید.

ما امضاء کنندگان این نامه، طی یک درخواست رسمی که چهارم بهمن ماه گذشته، خطاب به وزیر محترم کشور تنظیم و ارائه کردیم، خواستار استفاده از حقوق مصرح در اصول ٨ و ٢٧ قانون اساسی جهت برگزاری یک تجمع قانونی شدیم تا از رهگذر آن، مردم بتوانند مراتب اعتراض خود را به نحوه اداره کشور توسط قوای گوناگون و برخی از سیاست ها و رفتارها ، بویژه در امور اقتصادی ، قضایی و اجتماعی بیان نمایند.

متاسفانه مبادی ذیربط تا کنون از هرگونه پاسخی به درخواست ارائه شده خودداری ورزیده اند که این امر نه فقط نقض آشکار قانون اساسی و حقوق شهروندی است، بلکه صداقت و پایبندی رئیس جمهور محترم به اصول قانون اساسی، در باره آزادی مردم برای بیان انتقادات و اعتراضات، با استفاده از روش های قانونی را نیز به چالش کشیده است.

از جنابعالی به عنوان عالی ترین مقام اجرایی کشور، انتظار می رود دستور فرمایید به فوریت، همکاری لازم جهت اجابت درخواست برگزاری تجمع یا راهپیمایی قانونی، انجام پذیرد.

والسلام علی من التبع الهدی

اسفندیار رحیم مشایی
عبدالرضا شیخ الاسلامی
سید حسن موسوی
حمید بقایی
علی ذبیحی
مرتضی تمدن
علی اکبرجوانفکر


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست