یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بیانیه دانشجویان ملی گرای دانشگاههای تهران پیرامون تجمع چهارده اسفند


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۷ اسفند ۱٣۹۶ -  ٨ مارس ۲۰۱٨


"نجات وطن عالی ترین وبزرگترین قانون است"
دانشجویان عزیز، دوستان گرامی؛

با توجه به آگاهی شما راجع به درخواست ما از دانشجویان برای شرکت در تجمع چهارده اسفند در اعتراض به وضعیت اسفناک کشور با علم با این که نظام جمهوری اسلامی هیچ گونه اعتراضی را برنخواهد تافت تا بدین گونه چهره درو و دروغ نظام فاسد و گروههای وابسته به آن که برگزاری اعتراض و انتقاد به نظام را حق مردم دانسته ولی در عمل سرکوب اصولگرایی و سکوت اصلاح طلبی را پیشه خود می سازند منتشر کردیم!
بدین جهت برآن شدیم گزارشی از این روز را به شما و همچنین تمام کسانی که در داخل و خارج از حرکت صلح آمیز ما حمایت کردند ارائه بدهیم!

دانشجویان عزیز؛
در‌ روزهای منتهی به چهاردهم اسفند در برخی از دانشگاهها عده زیادی از دانشجویان به ظن ارتباط با ما به حراست فراخوانده شده و راجع به تجمع چهارده اسفند مورد تهدید واقع شدند!
در روز موعود تمامی خیابان های منتهی به بهارستان از سمت دانشگاه تهران، دانشگاه امیرکبیر، میدان امام حسین، میدان شهدا، میدان جمهوری مملو از نیروهای سرکوب گر انتظامی و بسیج و لباس شخصی بودند، هر نوع رفت و آمد تحت کنترل شدید بود، ایستادن و یا نشستن در خیابانهای اطراف نزدیک به میدان بهارستان ممنوع و استفاده از تلفن همراه در‌خیابان های منتهی به بهارستان با واکنش سریع لباس شخصی ها که عموما جوان با تیپ های دانشجویی بودند قرار می‌گرفت.
تمامی مدارس و ساختمان های دولتی مملو از نیروهای ذخیره بود، بالای ساختمان ها در داخل کافه و رستوران ها سرکوبگران بسیج حضور داشتند!

دوستان عزیز؛
پیرو اعلام صریح ما مبنی بر حضور در میدان بهارستان و تجمع به مناسبت چهاردهم اسفند، گروهها و افرادی از این اقدام با دادن بیانیه و یا نوشته هایشان حمایت کردند که موجب دلگرمی در ابتدای راهمان در مبارزه با رژیم ضدایرانی شد هرچند حضوری از آنها در کنار خودمان احساس نکردیم! و اما عده ای دیگر نیز در لباس عافیت صلح و مدارا و قانون در چهارچوب حکومت فاسد اسلامی با دادن بیانیه ای برگزاری تجمع در این روز را ملغی اعلام کردند!
اما ما با اعتقاد و ایمان به حرکت مان پا به عرصه آزادی خواهی و مبارزه با ظلم که در حق مردم عزیزمان که خانواده هایمان در جای جای میهن هستند گذاشتیم و حضور پیدا کردیم هرچند که نتوانستیم بغض نهفته خویش را فریاد بزنیم! اما امیدوارانه و با اعتقاد به استقلال میهن، آزادی و عدالت برای رسیدن به دموکراسی گام های بعدی را در کنار مردم و همه گروهها و سازمان هایی که قلب شان برای میهن می تپد برخواهیم داشت!

ایران هرگز نخواهد مرد!
۱۶ اسفند ۱۳۹۶
دانشجویان ملی گرای دانشگاههای تهران


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست