یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اتحاد فدائیان خلق ایران: ترورهای هفته اخیر در اقلیم کردستان عیله احزاب کرد ایرانی را محکوم می کنیم


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۷ اسفند ۱٣۹۶ -  ٨ مارس ۲۰۱٨


در فاصله یک هفته و طی دو اقدام تروریستی جداگانه، تنی چند از اعضا و فرماندهان و کادرهای احزاب اپوزسیون کرد مستقر در خاک کردستان عراق مورد سوقصد قرارگرفتند
پنج‌‌شنبه دوم مارس ۲۰۱٨ (یازدهم اسفندماه ١٣٩۶ ) اتوموبیل شخصی و حامل صلاح رحمانی از فرماندهان با سابقه و فرزندش صباح رحمانی از اعضای حزب دمکرات کردستان ایران، توسط بمب جاسازی شده در حوالی اربیل، پایتخت اقلیم کردستان، عراق منفجر شد. صلاح رحمانی به شدت مجروح شد اما متاسفانه فرزند ایشان، صباح، بر اثر شدت جراحات وارده ساعاتی پس از انتقال به بیمارستان جان سپرد.
سهشنبه ششم مارس ۲۰۱٨ (پانزدهم اسفندماه ۱٣۹۶ ) قادر قادری، یکی از کادرها و فرماندههان حزب دمکرات کردستان در حالی که با خودرو خود در محور بالیسان در کردستان عراق در حال حرکت بود، هدف تیراندازی قرارمی‌گیرد و جان می سپارد.
بنا به شواهد موجود و سابقه تهدیدهای ماموران رژیم جمهوری اسلامی، همه انگشت‌های اتهام در هر دو مورد، رژیم جمهوری اسلامی را نشانه رفته است.
ترور فعالین سیاسی و همه کنشگران در عرصه‌های گوناگون، همواره یکی از اهرم‌های رژیم کشتار و وحشت برای ایجاد ترس و رعب در میان مردم است غافل از این که مردم و جنبش وسیع آنان، با اینگونه اقدامات ناجوانمردانه و وحشیانه، بیش از پیش و مصمم‌تر عزم بر رزم خود تا رسیدن به آزادی دارند.
ما همه نیروهای احزاب اپوزسیون ایرانی مستقردرخاک کردستان عراق را فرامی خوانیم تا با همکاری و هوشیاری هرچه بیشتر و وسیعتر نقشه های پلید رژیم خونریز و جانی جمهوری اسلامی را نقش برآب سازند. بدیهی است که دولت اقلیم کردستان عراق مسئول مستقیم حفاظت جان همه اپوزسیون مقیم کردستان عراق است و امیدواریم به مسئولیت خود عمل نموده و خواهان آنیم که در پیگرد، دستگیری و مجازات مسببین این دو اقدام جنایتکارانه کوتاهی ننماید.
ما ضمن محکوم نمودن این دو اقدام تروریستی، یاد قربانیان این دو فاجعه را گرامی داشته و ضمن اظهار همدردی با بستگان و نزدیکان کاک صباح رحمانی و کاک قادر قادری با همه همرزمان حزبی آنها اظهار همدردی و همبستگی می کنیم. همچنین آرزوی مداوای هرچه سریعتر کاک صلاح رحمانی، پدردر داغ نشسته را داریم.

کمیته مرکزی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران
۷ مارس ۲۰۱٨ – ۱۶ اسفندماه ۱٣۹۶


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست