یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بیانیه کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در مورد ضرب و شتم زندانیان سیاسی


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۲ اسفند ۱٣۹۶ -  ۱٣ مارس ۲۰۱٨


* خشونت و ضرب و شتم‍ گلرخ ایرایی و آتنا دائمی در زندان قرچک ورامین
و ضرب و شتم هر روزه سهیل عربی شدیداً محکوم است!


مامورین گارد زندان قرچک امروز دوشنبه ۲۱ اسفند ۹۶، آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی را با تهدید، خشونت و به اجبار به بند مادران این زندان برده‌اند.

روز گدشته، پرسنل زندان قرچک وارد سلول آتنا و گلرخ شدند با توهین و تحقیر تلاش کردند آنهارا به بند مادران منتقل کنند که با مقاومت این دو زندانی روبرو شدند. امروز دوشنبه ۲۱ اسفند مجدا گارد زندان با تهدید و نیر حمله سازماندهی شده از طرف زندانیان خطرناک آنها را به اجبار به بند مادران بردند.

گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی بدون هیچ توضیح قضائی با ضرب و شتم و خشونت برای تنبه و ساکت کردن صدای اعتراض آنها، به زندان قرچک ورامین تبعید شده‌اند. در اعتراض به این اعمال خشونت‌بار، سهیل عربی و بدنبال آن آتنا دائمی و گلرخ ایرایی، سپس آرش صادقی دست به اعتصاب غذا زدند. هم اکنون سهیل و گلرخ در اعتصاب غذا بسر میبرند. حال هر دوی آنها وخیم گزارش شده است و به صورت اضطراری نیاز مبرم به مراقبتهای ویژه پزشکی دارند.

گلرخ و آتنا در زندان قرچک امنیت جانی ندارند. سهیل عربی هر روزه به بهانه‌های مختلف مورد ضرب و شتم وحشیانه قرار می‌گیرد. جمهوری اسلامی و قوه قضائیه مسئول مستقیم این بدرفتاری عامدانه هستند.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی رفتارهای توهین‌آمیز واعمال خشونت با زندانیان سیاسی را قویا محکوم می‌کند و ازهمه مردم شریف و آزادیخواه می‌خواهد در روزهای نزدیک به سال نو، زندانیان سیاسی و خانواده هایشان را مانند همیشه تنها نگدارند. در کنار و همراه خانواده‌های زندانیان سیاسی خواستار آزادی تمام زندانیان سیاسی باشیم.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی
۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲ مارس ۲۰۱۸


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست