یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بیانیه کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در مورد ضرب و شتم زندانیان سیاسی


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۲ اسفند ۱٣۹۶ -  ۱٣ مارس ۲۰۱٨


* خشونت و ضرب و شتم‍ گلرخ ایرایی و آتنا دائمی در زندان قرچک ورامین
و ضرب و شتم هر روزه سهیل عربی شدیداً محکوم است!


مامورین گارد زندان قرچک امروز دوشنبه ۲۱ اسفند ۹۶، آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی را با تهدید، خشونت و به اجبار به بند مادران این زندان برده‌اند.

روز گدشته، پرسنل زندان قرچک وارد سلول آتنا و گلرخ شدند با توهین و تحقیر تلاش کردند آنهارا به بند مادران منتقل کنند که با مقاومت این دو زندانی روبرو شدند. امروز دوشنبه ۲۱ اسفند مجدا گارد زندان با تهدید و نیر حمله سازماندهی شده از طرف زندانیان خطرناک آنها را به اجبار به بند مادران بردند.

گلرخ ابراهیمی و آتنا دائمی بدون هیچ توضیح قضائی با ضرب و شتم و خشونت برای تنبه و ساکت کردن صدای اعتراض آنها، به زندان قرچک ورامین تبعید شده‌اند. در اعتراض به این اعمال خشونت‌بار، سهیل عربی و بدنبال آن آتنا دائمی و گلرخ ایرایی، سپس آرش صادقی دست به اعتصاب غذا زدند. هم اکنون سهیل و گلرخ در اعتصاب غذا بسر میبرند. حال هر دوی آنها وخیم گزارش شده است و به صورت اضطراری نیاز مبرم به مراقبتهای ویژه پزشکی دارند.

گلرخ و آتنا در زندان قرچک امنیت جانی ندارند. سهیل عربی هر روزه به بهانه‌های مختلف مورد ضرب و شتم وحشیانه قرار می‌گیرد. جمهوری اسلامی و قوه قضائیه مسئول مستقیم این بدرفتاری عامدانه هستند.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی رفتارهای توهین‌آمیز واعمال خشونت با زندانیان سیاسی را قویا محکوم می‌کند و ازهمه مردم شریف و آزادیخواه می‌خواهد در روزهای نزدیک به سال نو، زندانیان سیاسی و خانواده هایشان را مانند همیشه تنها نگدارند. در کنار و همراه خانواده‌های زندانیان سیاسی خواستار آزادی تمام زندانیان سیاسی باشیم.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی
۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲ مارس ۲۰۱۸


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست